Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit ettetek terhességetek...

Ti mit ettetek terhességetek alatt?

Figyelt kérdés
Eléggé parázok a fűszerektől, mert sok helyen olvasom mik nem ajánlottak vagy végképp nem is szabad fogyasztani terhesség alatt, mert vetélést vagy rendellenességet okoznak. Igazából azt eszem amit megkívánok, mégis ahogy rendelek egy ételt vagy a boltokat járom mindig utánaolvasok az összetevőknek. De gondolom kis mennyiségben nem ártanak.

2017. aug. 30. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

HA nincs gond a terhességgel, akkor ehetsz bármit is (pl. Mexikóban, vagy Távolkeleten minden terhes nö eszi az igen erös ételeket és mégis megmarad a terhesség), ha nem eleve nem egészséges a baba, akkor meg akkor is vetélés lesz belöle, ha csak tejbegrízt eszel.


Mérsékelt mennyiségben nem lesz semmi bajotok, egyedül a nyers húsból vagy tojásból készült ételek (pl tatárbeafsteak, igazi tiramisu, stb) azok, amiket lehetöleg kerülni kell.

2017. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt ettem amit addig. Egyedül a nyers tojásos dolgokat mellőztem. Pl tiramisu 😭

Otthon főztem, azt vittem munkába is, ahogy azelőtt. Rakott krumpli, levesek, spagetti, mindent a szokásos módon. Fűszeres husit is ettem.

Mivel nem vagyok sushi rajongó, így nem volt lemondás hogy azt nem ehetek.

Egyedül arra figyeltem, hogy a reggelimbe vagy tízóraimban legyen zöldség. Paradicsom, uborka bármi. Na meg hogy egyek rendszeresen reggelit.. Azt sose tettem azelőtt..

2017. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél úgy ahogy eddig. A nyers dolgokat kerüld el, sok zöldség! Rendszeres étkezés ( nem kell tömni magad, reggeli ebéd vacsora).
2017. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Barmit. En mondjuk a tejtermekes , tojasos fott eteleket masnap nem eszem meg. Elso babanal vhol azt olvastam , h nem ajanlatos. Sok gyumi es zoldseg szukseges. Mondjuk szinte csak ezeket tudom megenni jo izuen.
2017. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gyümölcs az alap minden nap többféle is jól megmosva, zöldséget annyira nem kedvelem, többnyire csak levesbe eszem meg. Húsokat nemigazán kívánom így keveset eszem belőlük, szalámit is csak néha (bár az is nyers) sajtoktól pedig szinte undorodom, amik eddig a kedvenceim voltak :( Viszont más tejterméket naponta eszem, a natúr fehérjogurtot kívánom a legjobban :) Reggelire pedig az édeset kívánom (kalácsok sütemények)
2017. aug. 30. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A szalámi nem egészen nyers, mert a pácolás/sózás fertötleníti, a füstölés meg tartósítja.
2017. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Húst én se nagyon kívántam, finom sonka felvágottakat azért szívesen ettem, talán ezt kipróbálhatod.

A gyógyteákat hagyd ki, azt nem javasolják. Kis mennyiségű fűszer nekem nem okozott gondott.

2017. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó én csípős pizzát is ettem, meg csípős kínait XD Ami épp jól esett, nyilván a nyers hús és tojás kerülve, de azt amúgy sem ettem.


Nem kell ezen annyira aggódni, ha valami nem tetszik a pocaknak, úgy is jelezni fog (puffadás vagy sav) Nálam ilyen a narancs volt... pedig borzasztóan kívántam.


Nyugodtan ehetsz bármit amit megkívánsz, maximum figyelj az egészséges étkezésre, hogy ne legyen cukor gond. De a fűszerektől sem kell félni :)

2017. aug. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A fűszeressel nincs gond, ha amúgy bírod és jól esik. De a vége felé érdemes csökkenteni a sót, hogy ne vizesedj.

Én az elején a hányás miatt alig ettem, aztán ugyanazt, mint előtte.

A nyers húst, halat, tojást érdemes kerülni, de nem azért, mert tuti bajod lesz tőle, hanem mert sokkal rosszabb egy ételmérgezés terhesen. De nem terhesen is lehetsz ezektől beteg. A földön termő zöldségeket , gyümölcsöket érdemes nagyon megmosni vagy pucolni ha nincs védettséged toxoplazma ellen.

2017. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!