Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok helyen olvasom hogy a...

Sok helyen olvasom hogy a kismamák 3x2 magnéziumot pl c, D vitamint dögi számra szednek mindent. Ezt a doki mondja vagy maguktól szednek ennyit? Es ha igen minek?

Figyelt kérdés
2017. aug. 30. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvossal egyeztetve szedtem terhesvitamint, illetve magnéziumot a lábgörcsökre és haskeményedésre.
2017. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A magnéziumot főként a kisebb hasi görcsökre, keményedésre szedik a terhes nők. Az nem számít, hogy napi tizet vesz be valaki, mert van olyan készitmény amiben kevés és van amiben sok magnézium van.
2017. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Magnéziumot, D vitamint régóta szedek, mert sok problémám elmúlt tőlük, pl lábgörcsök. Emellett szedem az orvos javaslatára a terhesvitamint.
2017. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is orvossal egyeztetve szedtem amit szedtem. A magnézium alap szerintem kb. minden orvosnál.
2017. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Csak azokat a vitaminokat szedtem és olyan mennyiségben amit az orvosom javasolt. 3000 mg Mg per nap haskeményedés miatt az alap volt. D3 vitamin, aztán vas mikor a véreredményem megkívánta. Mikor 30. hét után zsibbadni kezdett a lábam kalcium pezsgőtabi. Egyébként csak változatos, vitaminban és sok sok fehérjében gazdag étrend. Soha egy szem terhes vitamint se szedtem be.
2017. aug. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az orvos csak vastablettát mondott, de azt már a terhesség előtt is. Semmi mást.

Védőnő mondott c vitamint, folsavat, magnéziumot senki nem mondta, de mivel gyakran görcsöl a lábam, szedek ilyenkor.

2017. aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3*2Mg-t szedtem. Receptre. Szóval nekem ajánlotta es fel is írta. Görcsökre.
2017. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

A kérdésből ítélve vagy nem voltál még várandós, vagy épp olyan szerencsés voltál, akinek nem volt indokolt. Görcsökre szedik a kismamák, orvosi javallatra. Tudom, hogy a tájékoztatóban az van, hogy 4-nél többet nem lehet, de orvos ezt felül írhatja indokolt esetben és hidd el, hogy indokolt. Egy felnőtt embernek nem kell szednie, max ha valamiért görcsölni kezd valamije, kúraszerűen. Egy kismama esetében a gyermeke mindent ételt, vitamint felőröl a szervezetében, akkor is ha előtte makk egészséges volt. Vashiánnyal kezdtem a terhességet, előtte soha nem voltam, adtak rá gyógyszert, most nem voltam már az, de nem hagyhatom abba a szedést, mert a határon mozgok, és a gyereknek sok vasra van szüksége. A magnéziumot görcsökre adják. Nekem pl olyan feszesek a tartóizmaim, hogy szabályosan fáj ha csak a minden napi tevékenységet csinálom is, ezért szedek sok magnéziumot, ami nem kell, azt úgy is kipisilem. C vitamint is felírnak, ha alacsony a vizeletedben a szintje, mert elkaphatsz bármit a gyengéd immunrendszer miatt és jobb megelőzni, mint szenvedni úgy, hogy gyógyszert csak limitált számba szedhetsz terhesen. A D vitamin kalciummal szedik, mivel segítik egymást a felszívódásban. Azért van rá szükség, mert a fejlődő baba kiszívja ezeket is az emberből és ha nincs elég a szervezetben lyukas fogakhoz, csontritkuláshoz és üvegcsontokká váláshoz vezethet hosszú távon. Ezeket mind-mind, és sok egyéb gyógyszert, vitamint orvosi felügyelet mellett szedik a kismamák.


26 hkm

2017. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kismami vagyok en is 21+3 es azert kérdeztem mert minden csoportban ezt olvasom hogy rengeteg cuccot szednek , es nekem furcsa . Persze ha van indok akkor aláírom meg ha a doki irja fel , de volt olyan aki irta hogy az elejétől saját fejuleg szed ennyi mindent aztan a vegen mar gondolkoztam rajta hogy lehet en csinálom rosszul ha nem szedem ezeket . De ugy gondolom ha nincs ra indok nem szedem egyértelmű .
2017. aug. 31. 10:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem muszáj szedni, ha nincs indok. Ezek a cuccok amúgy nem ártalmasak akkor sem, ha nem indokolt a szedésük és valaki mégis beszedi. A c vitamint kipisiled, ha nem kell, ha a magnéziumot túladagolod, hasmenésed lesz csak és azzal ki is jön a felesleg, a D vitamint ugyan túl lehet adagolni, de ahhoz irdatlan mennyiségeket kéne szedni hónapokig, a terhesvitamint meg kismamáknak tervezték, azzal nem árthatsz, ha az adagolási útmutató szerint szeded, amúgy is mindenből olyan kevés van benne, hogy csak arra jó az egész, hogy ha valami durva hiány van a táplálkozásodban, akkor a babának ne legyen baja.
2017. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!