Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kevés vörösbor terhesség...

Kevés vörösbor terhesség alatt ártalmas?

Figyelt kérdés
Pl ha havonta egyszer-kétszer fél deci vörösbort fogyasztok, az ártalmas, vagy megengedett? Csak mert 13 hetes vagyok és egy alkalommal megkívántam, na meg állítólag kis mértékben egészséges is. Szerintetek?
2017. szept. 2. 23:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Fél deci? Dehogy!
2017. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

Ez azért fontosabb dolog annál, hogy itt vasutasok, kőfaragók, balett-táncosok és mérlegképes könyvelők véleménye alapján döntsd el. A gyereked egészségéről van szó.

Kérdezd meg az orvosodat!

2017. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Ez a kis mértékben egészséges dolog a terhesekre nem vonatkozik. A baba fejletlen májának ugyanúgy jut abból az alkoholból, és ő még nem tudja lebontani, nekik ezért nagyon káros. Persze nem arról van szó hogy havi egy decit nem lehetne meginni, de nem egészséges ezt gyorsan felejtsd el.
2017. szept. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Nyugodtan lehet. Nem árt, sőt segíti a vérképzést.
2017. szept. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Na, megint az 55 % os okostoni .

Tamaszd mar ala szakmai cikkel, hogy honnan veszed, hogy nem art az alkohol egy terhes nonek ??

2017. szept. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Nekem spec a dokim mondta mert vashiányos vagyok és vérszegény kicsit, csak hát én nem szeretem a bort így nem ittam.

De nyugodtan utána nézhetsz, hadd be nekem kelljen keresgélnem ha nem tudsz valamit.

2017. szept. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Annyira viccesnek találom, amikor azt írja valaki, hogy kérdezd meg az orvosod, aztán megkérdezem az orvosom, hogy szívhatok e füvet kis mennyiségben, azt mondja, hogy igen, mert semmi káros hatása nincs a magzatra, ezen a szinten inkább pozitív hatásai vannak, utána leírom ezt ide és ízekre szednek az emberek. Az orvosnak mindig igaza van? Vagy akkor van csak igaza, amikor azt támasztja alá amit Ti gondoltok?



Semmi sem ártalmas amiből havonta fél decit fogyasztasz. (Természetesen bele lehet kötni ebbe, de a józan ész határain belül gondoltam.) Ha pedig igen, akkor minden ártalmas, a koszos levegő is, az autód is, a teában lévő két kiskanál cukor is.

2017. szept. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Te is támaszd alá légyszíves bármilyen tudományos cikkel, ami nem az elejétől a végéig feltételes módban íródott és nem írják le benne háromszor, hogy ez nem biztos, csak valószínű. Az embereknek fogalmuk sincsen, hogy mi jut el valójában a magzathoz. Vörösbor és a fejletlen mája nem tudja lebontani?! Ez komoly?! A méhlepény szerinted mire való? Fél deci borról írt a kérdező.
2017. szept. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%

Www.m.divany.hu


'Mennyi szabad és mikor?


Sajnos, rossz hírünk van: a jelenlegi kutatásokon alapuló szakmai ajánlások szerint semennyit, semmikor. Azaz kis mennyiségű alkohol fogyasztását sem ajánlják egyik trimeszterben sem. Ha az első trimeszterben (0-12. hét) iszunk, akkor 12-szeresére nő a magzati alkoholszindróma esélye, ha a második és harmadik trimeszterben (13-40. hét), akkor 61-szeresére, ha pedig mindvégig, akkor 65-szörösére nő a veszély. Azaz minél hamarabb abbahagyjuk, annál jobb. Végül is kilenc hónapot ki lehet bírni, ja, meg a szoptatás.'

2017. szept. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Masik 55%-os vagyok.
2017. szept. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!