Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetesen, veszélyeztetett...

33 hetesen, veszélyeztetett terhes vagyok, sokat keményedek fekve is, esténként főleg, majdnem 10 percenként bekeményedek. Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
Tudom hogy 36 hetes korig még nagyon nem lenne jó szülni, de ha még megtörténik, mire számíthatunk?Erős gyógyszert szedek keményedésre.
2008. okt. 20. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

33 hetesen a kicsi már készen van a méhen kívüli életre, emiatt ne aggódj. A 36. héttől már csak hízik.

Az egyik barátnőm kisfia a 27. héten született és teljesen egészséges.

Próbálj minél többet pihenni, hátha így még ki tudtok húzni 2-3 hetet.

2008. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon kicsit megnyugodtam. Holnap után megyek orvoshoz csak már egy hónapja voltam és már akkor sem volt rózsás a helyzet. A méhnyak kevesebb mint felére meg van rövidülve ezért fekszem már majd két hónapja.Csak pár napja olyan sokszor mintha meg akarna jönni és tök kellemetlen mikor keményedek..Remélem nem lesz baja a babókának.

Köszi mégegyszer a gyors választ!

2008. okt. 20. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:

próbáld még egy kicsit a fekvéssel,gyszerrel húzni az időt.Nálam a 25. héten indult meg a szülés 5 perces fájásokkal,és a kórházban le tudták állítani infivel,aztán itthon pihi,majd a 39. héten szültem.

Ha előbb is jönne a baba lehet hogy egyáltalán semmi gond nem lesz,mert a tüdeje érett lesz,és adnak injekciót,tüdőérlelőt is ha úgy alakulna,és ha muszáj egy kicsit gépre teszik,amíg beindul a kis tüdeje.De ezekre ne is gondolj most csak a nyugalomra,és ahogy írtam,ha mégis beindul akkor sem lesz baj,nagyon jó esélyei vannak.Kitartás,ésk önnyű szülést kívánok a 40. héte

n:-)

2008. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 20. héttől keményedik és feszül borzasztóan a hasam, amire csak magneB6-ot és noSpa-t kaptam eddig.

Jelenleg a 28. hétben járunk és most írt ki az orvos nekem Diaphyllint napi 3x1-et és mintha elvágták volna a keményedést.

Azt mondta, hogy simaizom ellazító hatása van és a baba tápanyagellátását is nagymértékben javítja.

A betegtájékoztaton más szerepel - más betegségekre jó.

Én megbízom az orvosomban, és a közérzetes is sokkal jobb, amióta szedem - nem aggódom annyit, hogy mindjárt megszülök, mert olyannyira kemény volt a pocim.

Ha gondolod, kérdezz rá az orvosodnál erre.

2008. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Én a Cordaflexet szedem ami szintén méhlazito hatásu, szivgyógyszer...igyekszem nem szülni még :)
2008. okt. 20. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!