Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros kismamik!...

Esztee1988 kérdése:

Terhességi cukros kismamik! Vajon miért ingadozik így a cukrom?

Figyelt kérdés
Terhességi diabéteszem lett (terhelés 9,4 mmol/l), diétáznom kell, de diétás nővérhez hétfőn jutok csak el. Most ezen a héten kísérletezgettem, hogy mi az, ami feltolja a cukrom étkezés után 1 órával. Ami érdekes, hogy vacsorára, amit ettem (3 db köles abonett, sovány felvágott, uborka), az reggel feltolja a cukrom. Este 5,2 lett az 1 órási mérésem ezután a vacsora után, reggel már 8,2. Vajon mitől lehet ez a különbség? Semmi pluszt nem fogyasztottam, egyedül annyi, hogy a párizsi (jó minőségű) helyett zala felvágottat tettem az abonettre. Ennyit számított volna? Köszönöm előre is a válaszokat. (Mindemellett lisztérzékeny is vagyok, szóval teljes kiőrlésű kenyér stb. nem jöhet sajnos szóba.)

2017. szept. 14. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd a glikémiás indexekez is, az, hogy nem eszel annyi ch-ot még nem sokat jelent, sajnos az sem mindegy, hogy mikor milyen felszívódású szénhidrátot eszel :/
2017. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, csak azt nem értettem, hogy este miért nem tolta fel az a cukrom, ami meg reggel igen.
2017. szept. 14. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem az esti étkezés tolja fel a cukrod. Nekem is magas volt a reggeli éhgyomri cukrom. Írnod kéne a diétát és az utána mért cukorértéket és aszerint kéne nekik állítani a diétát.
2017. szept. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A reggeli éhgyomri mindig rendben van. Valahogy a reggeli után 1 órási lesz magas, pedig vacsorára ugyanaz a menü nem tolja meg. De igen, esélyes, hogy a diétás nővér segít majd, csak érdekelt, hogy vajon miért ingadozik reggeli után, ami vacsora után meg tökéletes, pedig ugyanazt ettem.
2017. szept. 14. 10:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert a reggeli cukor a leginstabilabb. Nekem 9 volt a terhelt. Már teljesen leszorítottuk a reggeli ch-ot, mégis sokat mértem mindig. És ekkor jött az inzulin. A vége felé napi 3x kellett szúrni. A doki a legvégén mondta el, hogy azt hitte, elég lesz 4 egység összesen egy napra, ami 42 lett. A cukor egy nehezen kezelhető dolog terhesség esetén (tudom, nem mindenkinél, nálam igen), de próbálj nem görcsölni rajta. Tarts 160-180 g-os diétát, az első két hétben sajnos számolgatni kell, utána menni fog. Nagyon jó dietetikust keress, ő segít összeállítani, hogy mit ehetsz, mit nem.

Fontos, hogy reggel ne igyál tejet, joghurtot, az abonettet is felejtsd el (gyorsan felszívódó ch, hamar megdobja a cukrot) és sajnos a gyümölcsök is kerülendők nagy ívben. Nekem pl egy alma 10-es cukrot csinált.

2017. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nagyon nehéz, mert lisztérzékeny vagyok és a gluténmentes kenyér tele van cukorral és CH-val. Meg vagyok lőve helyette mit is egyek, ezért választottam köleses abonettet, mert a puf.rizsben több volt a CH.
2017. szept. 14. 12:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a zab? Elvileg az gluténmentes, ha olyan üzemben készül. Vagy a maglisztekkel lehet próbálkozni még. De mindenképp kérdezz szakembert.
2017. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!