Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni a férjem...

Mit tudok tenni a férjem viselkedése ellen?

Figyelt kérdés

Amióta kiderült, hogy terhes vagyok (most vagyok 23 hetes) teljesen be van zsongva.

Az egy dolog, hogy 10. hét után nem engedett dolgozni, legalább mindent el tudok intézni kényelmesen.

Azt is elviselem, (sőt titokban nagyon élvezem,) hogy mikor itthon van, akkor körbeugrál és minden kívánságomat lesi.

De ezen felül minden nap késő éjszakába nyúlóan falja a baba témájú könyveket, elolvasott már vagy 30-40 könyvet, készített több 100 oldal jegyzetet. Félre ne értsen senki, örülök, hogy ilyen lelkiismeretes, de túlterheli magát és nem tudom mit csináljak. A múlt héten nem ment el a péntek esti sörözésre a haverokkal, amit soha nem hagyott ki, amióta ismerem.

Már csomó minden házimunkát megcsinálok, amikor nem látja, de így is hulla fáradt. Szombat délután elmentünk moziba, kb. 15 perc után elaludt...

Próbáltam vele beszélni, de mintha szőke nőnek tanítanék integrálszámítást (Upsz... Én is az vagyok... :D).

Ráadásul nagyon hajtja a férfiúi büszkeség is...

Valakinek volt már hasonló "problémája"? Meg lehet egyáltalán oldani? Nagyon durva lenne, ha néhanapján raknék az italába némi altatót? Legalább rendesen ki tudná pihenni magát...


P.S.: Még most is dolgozik, pedig hatkor kel...


2010. máj. 27. 01:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Úh altatót semmiképp ne rakj itókába neki nem lenne szép dolog még ha jószándékkal is.Mást nagyon nem tehetsz azon kívül hogy beszélsz vele illetve megpróbálod kivenni a részed a melóból amikor csak lehet.Szülőket bevonni esetleg?szerintem nagyon büszke lehetsz a férjedre hogy ilyen nem is hallani ritkán ilyen történetet.Sokszor inkább azt hogy megrettennek ellenségesség válnak a gyerek megszületése után.Persze nem mondom az sem jó ha túlterheli magát ezért nem árt odafigyelni.de mindenképp dicséretes az igyekezete.Biztos hogy megtudjátok beszélni valahogy.Szerintem csak angyon félt és törődni akar veletik amíg tart a várandósság.Jót akar nektek mindenáron :)
2010. máj. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Örülj hogy ilyen, basszus!

Van akinél kiderül hogy terhes az asszony, akkor jól megveri az ura és elmegy kocsmázni.


Olvass pár ilyen történetet itt a család kategóriában aztán jobban megbecsülőd majd.

2010. máj. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért kicsit késő van már :S
2010. máj. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én valamilyen szinten megértem.Nálunk is ez van de nem a párom csinálja ezt hanem a saját anyám.Mindennap kérdezget hogy hogy vagyok meg annyira be van zsongva.Oké őt is meg lehet érteni mindig szeretett volt még egy babát de sajnos nem lehet neki.Csak jó lenne ha hagyna engem is levegőhöz jutni.Persze tudom nem akar rosszat ahogy a férjed sem.

Szerintem beszélj vele még egyszer.

Lehet rosszul gondolom de én egy babás könyvet sem olvastam el hisz nem a könyvből fog megtanulni gyereket nevelni.Mondd neki hogy inkább még ne legyen ennyire bezsongva ne fárassza le magát szükség lesz az energiájára akkor ha meglesz a baba. :D Addig pihenjen ő is amig még tud :D

2010. máj. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Erre (aggódó apuka, aggódó nagyszülő, körül rajongás, jó szándék)csak azt tudom mondani, hogy mennyire fog hiányozni, ha már nem lesz (nem a konkrét személy, jaj nem kívánok rosszat, hanem a viselkedés)...
2010. máj. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a nevelőapám volt ilyen. A szülés után csak rosszabb lett. Milliméter papíron vezette, hogy mennyit ettek a tesóim, mennyit híztak, nőttek.

(Ezt meg ne említsd a férjednek:))

Szerintem örülj neki, hogy ilyen.

2010. máj. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért zavar ez téged, mert túlzásba viszi.Én a helyedben elmondanám neki, hogy terhes vagy, nem halálos beteg!Tegnap az orvosomnak volt egy jó mondata:"Minden ugyanúgy zajlik, csak most terhesnek tetszik lenni."Igaza van!Attól, hogy elmosogatsz, msol, port törölsz, semmi bajod nem lesz.Egy nőnek természetes az ilyesmi, és addig , amíg nem fáj valamid, vagy nem fáradsz el, csinálhatod is.Én tuti megcsinálnám helyette.Max.a nehezebbeket hagynám rá.Tényleg a legegyszerűbb, ha beszéltek erről.Még mindig ez a legegyenesebb és legkorrektebb megoldás.Az én férjemnek nincs ilyen problémája.Örülhetek, ha néha napján elmosogat maga után.A házimunkát ( az összeset) még mindig én csinálom.Lusta szegénykém, de nem tudok haragudni rá, mert volt kitől örökölnie.Így nőtt fel, hogy soha semmit nem kellett csinálnia.Egy 30 éves embert nem tudok megváltoztatni.De ez nem jelenti azt, hogy nem hord a tenyerén a létező összes módon, ezt leszámítva.És minden gondolata a kislánya.
2010. máj. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hát szerintem nagyon aranyos :-) de biztos hogy felmorzsolja az erejét...ha nem lehet rá azzal hatni hogy majd ha szükség lesz az erejére(és a szüléskor és az azt követő hetekben nagyon nehéz!) addigra kimerül

akkor szerintem legjobb lenne kicsit "kivonni a forgalomból" ha meg tudjátok tenni akkor el kéne mennetek otthonról de nem moziba hanem pár napra...gondolj bele egy nő is csak akkor tud pihenni ha nincs otthon...nem tudná vinni a könyveket nem bújná a netet és semmi házimunka...mond neki hogy ez a te igényed pihenni akarsz és szükséged van rá hogy veled legyen öleljen és csak feküdjön melléd...

én nem engedhetem meg magamnak hogy ne dolgozzak de ha lenne lehetőségem akkor elmennék egy wellnes 7végére és húznám magammal a páromat és jól megmasszíroztatnám a szegényt mert sokat dolgozik és mindene fáj...azt szoktam neki mondani mikor nem kíméli magát hogy vigyáznia kell magára a gyerek miatt...szóval ha megengedhetitek magatoknak akkor szakítsd ki otthonról...ha nem is szállodába hanem barátokhoz vagy rokonokhoz lényeg hogy el otthonról :-)

2010. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Cserélnék veled szívesen:)!
2010. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is szívesen cserélnék veled. Én egyedül vagyok egész terhességem alatt és mindent egyedül veszek meg, egyedül döntök mindenben. :-( És ez már valószínű így is marad.
2010. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!