Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hátfájásra bevált nektek valami?

Hátfájásra bevált nektek valami?

Figyelt kérdés
26 hetes terhes vagyok,és már vagy 3 hete fáj a hátam a bal oldalon középtájon. Próbálok feküdni sokat,úgy kicsit jobb,de egy 2,5éves mellett nem igazán tudok. Mit tanácsoltok? Nektek ha volt ilyen,akkor van valami bevált kenőcs,vagy praktika,akármi? Messze van még a vége,nemtudom hogy birom majd ha ez a hátfájás fog végig "üldözni". Köszi annak aki segíteni próbál :)
2017. szept. 21. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld esetleg melegítő párnával vagy valami meleg dologgal borítani. Meleg vizes palackra hátradőlsz a kanapén? Vagy a meleg zuhany nem szokta feloldani kicsit?


Nekem amúgy az esti "apa masszírozz meg" vált be :)


Amúgy még változhat ez. Ahogy egyre lejjebb csúszik majd a pici, rendeződnek a dolgok. Ahogy majd a gyomrod sem lesz a torkodban. Lehet akkor majd a hátad is jobban bírja majd a súlyt ha áthelyeződik.

2017. szept. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Manuálterápia. Megnyomják pont ott, amitől kioldódik az izomgörcs vagy óvatosan kimozgatják, ha valami összeakadt, arrébb csúszott, esetleg raknak ide-oda ragasztós szalagot ("tape"), hogy izom híjján tartsa meg a jó irányban a kérdéses részt, netán meg is tanítanak olyan, rád és a problémára szabott mozdulatsort (óvatos tekergetés, nyújtózkodás), ami hasznos lehet, ha újra előjönne.

(Melegítést és masszírozást nem mindig ajánlják terhesen, mert vérbőséget okoz - persze ez is olyan szerintem, hogy egyéni para kérdése.)

2017. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kismamatorna.
2017. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!