Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem az utolsó menstruáció...

Ha nem az utolsó menstruáció alapján határozzák meg a terhesség korát, hanem uh mérések alapján, lehet tévedés?

Figyelt kérdés
Melyik lehet a pontosabb?
2017. szept. 21. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Első terhességem előtt 1 eve már nem menstruáltam. Ennél az uh csak pontosabb becslest tudott adni. 😂 És jot is adott nagyjából napra pontosan. Abban a hónapban ugyanis csak egyszer voltunk együtt a férjemmel.

Második terhességem inszeminációval jött létre. Itt is szinte napra pontosan belőtte minden doki az inszem napját, pedig ikrek. De a méretük megegyezik az elején. Menstruáció itt is becsapos lenne mert hosszú stimuláció volt, 24. nap volt az inszem.

2017. szept. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem megfelelo idoben merik le az embriot/magzatot, vagy nem pontosan mernek, akkor lehet teves, de ha jol csinaljak, akkor pontosabb eredmenyt ad, mint a mensi alapjan szamitas.

A lenyeg annyi, hogy kb 14 hetes korig lehet meret alapjan meghatarozni a terhessegi kort a crl (ulomagassag alapjan), a legkonnyebben es legpontosabban kb 10 hetes kortol merheto, de mar elotte is lehet es altalaban jo is szokott lenni.

Nekem pl nagy kilonbseg sohasem volt, 27-28 napos a ciklusom, altalaban 12-16. nap kozott van peteeresem, van hogy epp a 14. napon, de nem mindig. (Nem kell figyelgetnem sem, mert mar nagyon regen olyan eros ovus fajdalmam van, hogy kb orara pontosan meg tudom mondani a tuszorepedest, erdekessegkeppen volt, hogy par honapig ellenoriztem homerovel es ovuteszttel es tenyleg ugy volt, ahogy a fajdalom alapjan ereztem).

Nos, nekem mindegyik terhessegemnel a 12. het kornyeki uh-n napra pontosan megvolt meret alapjan az az elteres, amirol tudtam az ovus fajdalom alapjan, szoval mukodott a dolog.

2017. szept. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Pár nap eltéréssel (+/-2 nap) pontos.
2017. szept. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. szept. 22. 07:37
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

Nekem az első 12 hétben annyira összevissza mértek, hogy ebben már nem hiszek, hogy pontosan be lehet mérni a kort.

Nyilván annyi látszik, hogy kb. hány hónapos (!) lehet a magzat, de a pontos hetet már nehezebb lövik be, nemhogy napra pontosan....

2017. szept. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Normális orvos normális géppel szinte napra pontosan belövi, mert az első trimeszterben egyenlően nőnek. Akar elhiszed, akár nem. Az más kérdés, hogyha nem figyel oda az orvos, akkor félre méri. Ilyen nálunk is volt. A meddőségi orvos, aki csinalta az inszemet, soha nem tudta normálisan lemérni, mert kapkodott. Saját dokimnal mindig stimmel a kor. Az istenhegyi géndiagnosztikai centrumban az orvos nem tudta az inszem napját, mégis egy nap eltéréssel megmondta. Az más kérdés hogy ő azt is észrevette, hogy az egyik baba nyújtózkodott, amikor merte, ezért lett 3 mm-rel nagyobb. Nem sietett, körültekintő volt. A meddőségi centrumban a beszelgetes, uh összesén nem tartott annyi ideig mint a magánrendelőben a magzatok lemérése.
2017. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Értő olvasás, 6-os!

Nem azt kérdőjeleztem meg, hogy egyenletesen nőnek, hanem a mérési hiba nagyságát, ami nem 1-2 nap, hanem 1-3 hét jó géppel és jó orvossal is.

2017. szept. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes vagyok, lassan 11. Pàr napha voltan vizsgàlaton, tökéletesen 1 nap "csúszàssal" lőtték be a magzat koràt.

Menstruàció alapjàn is ugyanennyi idős.

De sokaknak mondjàk meg hogy 1 héttel nagyobb vagy kisebb, mert hamarabb vagy később fogant.

Ne a módban, hanem az orvosban bízz!

2017. szept. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

6. 7. 11. és 13. héten is voltam ultrahangon, 4 különböző orvosnál 4 különböző géppel nézték.

Az első 3-nál napra pontosan megmondták a korát, a 13. héten 1 nappal nagyobbnak mondta az orvos.

Hőmérőztem és ovulációs fájdalom alapján tudtam a teherbeesés idejét, a ciklusom 25. napja volt az.

2017. szept. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7!

Egy hét azt 7 mm-t nőnek ebben a korban. Amelyik orvos ezt félreméri, az ne ultrahangozzon. Az nem vesz eszre miómát, nem tud tüszőérést figyelni és tarkóredőt sem tud mérni 12 hetes uh-n, hiszen annak 3 mm alatt kell lennie. Szerinted akkor mennyire pontosan lehet mérni?

2017. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!