Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak a barátnőmmel...

Mit csináljak a barátnőmmel ha már legszívesebben leütném?

Figyelt kérdés

Én 36 hetes terhes vagyok, neki most 2 hónapos a pici. Mindkettőnknek második babája a mostani.

Az első terhességemet szuperül bírtam, még a szülés előtti napon is nagytakarítottam, az utolsó pillanatig képes voltam bármennyit gyalogolni, semmim nem fájt, élveztem minden percét. A mostani viszont... te jó ég!!! Hatalmas a hasam, alig bírok mozogni, fáj mindenem állandóan, nem bírok nagyvécézni, ülni sem, mert durva aranyerem van, állandóan be van dugulva a fülem, úgyhogy alig hallok, izzadok mint egy ló akkor is ha hideg van és ebből kifolyólag állandóan büdös vagyok akár hányszor zuhanyzom le egy nap, nem aludtam hetek óta normálisan.... természetesen várom a babát, más most imádom, de egyáltalán nem élvezem az állapotomat, és rohadtuk várom már hogy vége legyen.

Mivel ő kérdezte, így mondtam neki, hogy nem igazán vagyok a topon pillanatnyilag... Na, azóta minden nap azt hallgatom, hogy hogy lehetek ilyen, mert ez egy csoda, és hogy ő minden pillanatát élvezte, és bármennyiszer újra átélné, és és a világ legcsodálatosabb dolga, hogy bennem fejlődik egy kis élet... stb... stb... Ja, ja ez tényleg így van, de most nagyon nem jól viselem. Állandóan olyan érzésem van, mintha szét akarna szakadni a medencém, minden egyes mozdulattól csillagokat látok, így rohangálok a két évesem után... Nem panaszként mondom, túl leszek rajta... csak megőrülök, ha még egyszer végig kell hallgatnom ezt a szöveget amit a barátnőm lenyom...már most sz*r anyának érzem magam miatta, hogy én nem ilyen rózsaszínen élem meg ezt a terhességet... Már komolyan dühöt érzek iránta, de nem akarok összeveszni vele... ti leállítanátok valahogy?... vagy tűrjem? Én már nem is igen keresem, de minden nap rám ír... és ezzel a szöveggel jön állandóan.


2017. szept. 22. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Hát mi mindegyik gyerekünkket nagyon terveztük és akartuk, de én mindegyik terhességet utáltam. Nekem igen is terhes volt. Volt néhány jó pillanat de ennyi.

A szülés viszont nekem egy álom volt 3-4 óra alatt mindkét gyerekem kint volt, nem volt egy nagy cucc az egész. Söt utánna sem igazán voltak óriás fájdalmaim. De pl a terhességet és az elsö évet annyira nem szerettem, de kb 2-3 éves koruktól meg már imádok mindent velük csinálni.

Mindenkinek más fázisok jönnek be a gyerekvárás és nevelésben, ezt esetleg mond el a barátnödnek, hogy nem vagytok egyformák(még jó), és mindenkinek más tetszik a gyerekvárásban és nevelésben.

2017. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, leállitanám. Megmondanám, hogy minden terhesség más, ezt kettő után már tudhatná, és ne akarja már előírni, mit érezz.

Amúgy meg teljesen igazad van. Bármilyen klassz és csodás a terhesség, vannak kínos velejárói. És épp elég a gyereknek örülni szerintem, nem elvárható, hogy a derékfájást is ilyen kitörő örömmel fogadd.

A barátnőd buta lehet, ha nem fogja föl, hogy ez nem az ajándék része.

2017. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Enis leallitanam, mindenki maga tudja, hogy hogyan eli meg. Valoszinuleg nyomogatjatok ezzel egymas "gombjait", ha ennyire bizonygatja, hogy minden ilyen szep rozsaszin, es ezzel zaklat, esetleg nala nem stimmel valami... Akivel minden rendben van, az nem csesztet mast azzal, hogy legyen mar o is boldog.
2017. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már biztos elküldtem volna valahová...pláne,hogy kb pontosan úgy élem meg a második terhességemet,mint ahogy te is leírtad a tiédet...

36 hetes vagyok,de nekem már megváltás lenne a szülés!😀

2017. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Minek az ember lányának ellenség, amikor ilyen csodás barátai vannak? Miért kéne rózsaszínfelhős babaálomnak megélni kötelezően mindenkinek a terhességet? Én egyik terhességemet sem élveztem, sőt az elsőt a hátam közepére kívántam már a 10. héttől. Ettől még nem vagyok szaranya. Ha támogatni nem tud, akkor ilyenkor meg egyszerűen félbe kell szakítani (az sem kevésbé bunkó, mint amit ő csinál), megköszönni a kedvességét és rárakni a telefont. Mondjuk én fel sem venném. Nagyon szabadosan értelmezik egyesek a barátság fogalmát, leginkább a nők között hallok kismillió olyan esetet, ahogy én vadidegennel nem viselkedek, biztos nem véletlen, hogy 2 legközelebbi jóban-rosszaban jóbarátom óvodás korom óta 2 pasi, pedig lassan 40 leszek. Csak egy nő tud ilyen surmó lenni egy másik nővel. Megértés, támogatás? Fityiszt az orrod alá, megmondóembernek kell lenni, arra biztosan nagy szükséged van. Én tutira elhajtanám a fenébe, senkitől sem tűröm, hogy burkoltan vagy nyíltan alázzon, egy baráttól meg pláne nem, mondjuk nincs is olyan körülöttem, aki valaha is venné ehez a bátorságot, vagy akár csak gondolna is rá. Az őszinteség fontos, de ez nem az, ez csak szimplán kötekedés és észosztás egy utolsó hónapos kismamával, ami nettó tahóság és barát, -legalábbis az én szótáram szerinti-, olyat nem csinál.
2017. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy állítsd le, nem minden terhesség jó, az enyém pl. olyan szörnyű volt, hogy senkinek nem jutott eszébe ilyen butaságokat beszélni, mint a barátnődnek.
2017. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj Istenem, de kedves baràt! 11 hetes vagyok és még egy percig nem tudtam élvezni, hogy anya leszek. 5 hetes kirtól jött az aggódás, hogy egyàltalàn megmarad e. (Vérzés miatt) 6 hetesen kezdődtek a tünetek, azóta -2 kilónàl tartok. Nincs olyan napom, hogy azt mondanàm jól érzem magam. Folyamatos hànyinger, hànyàs, fejfàjàs, szédülés, szagundor, hangulatingadozás. És egyik sem a teszek veszek mellette szintü.

Annyira de annyira szeretném élvezni hogy anya leszek, mert minden vàgyunk ez a pici volt, mégsem megy. Nap mint nap csak azt vàrom múljanak màr el ezek a rosszullétek. Mindenhol energikus, fitt kismamàkat làtok, én pedig egy gyenge semminek érzem magam. Mégsem gondolom azt, hogy én ezért rossz anya vagyok, vagy leszek! Te sem vagy az! Tedd helyre a kis fejét, mert folyton azt fogod hallgatni, hogy ő mennyivel jobb!

2017. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!