Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagymamám, aki elképesztően...

Nagymamám, aki elképesztően fontos nekem, haldoklik, órái vannak hátra.400 km-re él tőlünk. Mit tegyek 37 hetes terhesen?

Figyelt kérdés
A családom hallani sem akar róla, hogy bárhova is menjek, de én szörnyen érzem magam. Üljek itthon nyugodtan a temetésekor is? Nagyon rosszul érzem magam, annyira szeretem...
2017. szept. 30. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem garantálja semmi, hogy mire oda érsz még élni fog a mamád. Nem is biztos, hogy sok mindent felfog ami körülötte zajlik. Ha igen, akkor esetleg telefonon keresztülj szólj hozzá.


37 hetesen már bármikor beindulhat a szülés, főleg érzelmi sokk hatására és az utazás se tenne jót a gerincednek.


Sajnálom, hogy így terhesen kell ezt átélned.

2017. szept. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem akarok érzéketlennek tűnni, nagyon sajnálom a mamád, de a gyerekvállalás felnőtt aggyal való gondolkodást igényel. HA egy ilyen helyzetet nem tudsz kezelni, az nem éppen érett gondolkodásra vall. Épeszű ember felfogja, hogy az élet véges, hogy ő milyen állapotban van, stb.
2017. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
En elmennek! 400 km nem olyan sok ha kocsival mentek.Persze ha nem vagy veszelyeztetett terhed. Meg kell allni orankent, kicsit kinyutoztatni magad. Mi olyan helyen lakunk, ahonnan 200 km-re van korhaz. 36 hetes terhesen meg mentem vizsgalatra, az oda-vissza 400 km. Ja es szulni is odamentunk. Meg ha a temetesre nem is tudsz elmenni, legalabb el tudnal tole koszonni! Persze, ha tudatanal van. Ha olyan allapotban van,hogy nem ismer meg,akkor viszont nem eri meg a kockazatot. Mikor nagyapam meghalt en kulfoldon eltem. Mikor bekerult a korhazba nekem mar meg volt a repulojegyem haza, csak 2 het mulvara. Az orvosok nem kecsegtettek semmi joval, de renykedtem, h meg el tudok tole koszonni. Atrakatni a repulojegyet korabbra draga lett volna. Hat azota is banom,h nem rakattam at a jegyet, mert nem vart meg :( Nem tudtam tole elkoszonni. Es az sem tesz jot neked h otthon ulsz es ezen agyalsz
2017. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm Ny-Európában él, apukája tök hirtelen hunyt el, 38 hetes terhes volt ő akkor. Nem tudott még a temetésre sem elmenni. Borzasztó lehetett neki, de most a baba az első. Sajnálom! :(
2017. szept. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A 400 km-rel a baj még az, hogy határon is át kell menni, ezért az amúgy 4-5 órás út a legtöbbször legalább 7 óra. És egy olyan országról beszélünk, ahol ha szülésre kerülne a sor ezalatt az idő alatt, akkor nem érezném sem magam, sem a babát biztonságban. Tudom, hogy sokan azt gondolhatják, hogy csak egy nagyszülő, de nagyon közel állunk egymáshoz és még csak 67 éves, azt sem mondhatom, hogy 80-90 és várható volt, hogy nem sok van neki hátra. Sajnos már nincs tudatánál, nem tudnék elköszönni tőle, csak rossz érzés, hogy nem vagyok mellette, hanem csak "itthon ülök".
2017. szept. 30. 11:33
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha már nincs tudatánál, akkor lehet, hogy jobb is, hogy nem találkozol vele ilyen állapotában. Így nem az a kép fog megmaradni benned, hogy éppen haldoklik, hanem az, mikor még egészséges volt.


Fogadd el magadban, hogy sajnos nem tudsz segítséget nyújtani ebben a helyzetben.

2017. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A 3. valaszolo vagyok. Visszaszivtam! Nem tudtam,hogy hataron is at kell menni. Akkor semmi kepp ne menj!! Foleg,ha meg sem ismer! O elmegy, de helyette ott lesz a babad, aki segit majd a gyaszt feldolgozni. Hat nagyon sajnalom,ami veled tortenik! Nem vagy konnyu helyzetben.
2017. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Határon nem mennék keresztül 37 hetes terhesen. Most koncetrálj magadra és a babára. Nagyon sajnálom kérdező a nagymamádat.
2017. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Őszintén sajnálom! Én sem indulnék el..😩😢

Megkérdezhetem, hogy Te hány éves vagy? És anyukád?

Tényleg minden hátsó szándék nélkül... csak hogy mamádnál ilyen fiatal!:(

2017. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Végül itthon maradtam, de nagyon nehéz. Köszönöm a válaszokat.

Én 27 vagyok, anyukám 47, nagymamám pedig 67 éves.

2017. okt. 1. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!