Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kettő helyett kéne ennem, de...

Kettő helyett kéne ennem, de nem megy, normális ez?

Figyelt kérdés
5-6. hétben lehetek és semmi étvágyam,néha megkívánok egy kis gabonapelyhet tejjel és ennyi,a többi mind visszajön vagy vissza akar jönni. Annyiszor hallottam,hogy a terhes nők mennyire kívánósak,meg kettő helyett esznek,ehhez képest annyit se tudok enni,amennyi nekem elég lehetne. Ez valami probléma? Lehet ettől baja a picinek? Később helyre fog ez jönni?

2017. okt. 2. 12:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem mennyiségben, hanem minőségben kell kettő helyett enni!

Belőlem a 12. hétig szinte minden kijött. Banánon és háztartási kekszen éltem. Utána a terhesség alatt hullámzott az étvágyam. Volt, hogy jó ízzel ettem mindent, de volt, hogy az étel látványától is rosszul voltam.

Nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt ettem. Ezeket valahogy mindig be bírta venni a gyomrom. Plusz szedtem terhes vitamint.

2017. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
53%

Az első trimeszterben kb. 150 plusz kalóriával nő meg az anya energiaszükséglete, aztán ez kb. 300 lesz a 2. trimesztertől.


A baba amúgy minden tápanyagot elvesz, ami neki kell. Ne izgulj, edd azt, amit megkívánsz és meg bírsz enni.

2017. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták a baba elvesz mindent. Sokan azért fogynak, mert a szükségesnél is kevesebbet esznek, ami az elején nem meglepő, mert elég nagy tévhit, hogy sokkal éhesebb az ember... az elején biztos nem.. ez a második illetve leginkább a harmadik trimeszter elejét érinti.


Kívánósság se mindenkinél erős és tényleg az is inkább a későbbiekre jellemző.


Nekem voltak napok, mikor fél óránként ettem volna, akkor ettem is, de próbáltam visszafogni. De gyakoribb volt, hogy semmit nem kívántam és kb alig ettem.


A lényeg, hogy azt edd amit kívánsz. Illetve azért igyekezz amikor jól esik enni egészséges dolgokat bevinni :D


És igyál sokat! DE az elején, ha csokit kívánsz akkor azt edd, ha almát akkor azt, ha levest akkor azt... Nekem az elején gyakorlatilag narancs ment narancssal xD meg csoki és mustár... mást nem bírtam megenni XD



Szóval tömören, a babának nem lesz baja, ami kell elveszi, de érdemes tudatosan legalább a reggeli ebéd vacsit megenni. Azt amit kívánsz, de egyél mindig egy kicsit. Később lesz olyan is, hogy non stop éhes leszel, akkro meg vissza kell fogni picit :D


Jó egészséget!

2017. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer a válaszokat,az újakat is! :) Igen,furcsaságokat már csinálok,reggel épp gabonapelyhet ettem reggel,aztán hirtelen kitaláltam,hogy nekem kell egy szelet párizsi,utána meg folytattam a gabonapelyhet. Egy ilyen keveréktől anno elsápadtam volna,még a gondolattól is :)
2017. okt. 3. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!