Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28-29 hetes kismamák, mennyit...

28-29 hetes kismamák, mennyit "híztatok" eddig? Ki mikorra van kiírva és fiú vagy lány lesz?

Figyelt kérdés
2017. okt. 9. 22:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33 hét 3 napnál tartok, de egy hónapja már nem nőtt a súlyom, plusz 6 kilónál járok. Kisfiam lesz.
2017. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Miért lenne önfényezős kérdés, csak érdeklődöm! A véleményed magadnak tartogasd!
2017. okt. 10. 09:43
 13/19 anonim ***** válasza:

Január 1-re vagyok kiírva, 10 kg híztam eddig. De 54-ről indultam és 172 cm vagyok.

Eddig nagyon szenvedtem mert nagyon nyomta a baba feje lent az ágyékom, de most megfordult... Most azért izgulok, hogy inkább mégis forduljon irányba.

Van egy 4.5 éves lányom, a fiam 3 lesz december 28-án...jó lenne, ha a baba nem az ünnep egyik napján jönne dehát ezt nem én döntöm el. Főzni nem fogok, rendelni fogunk. Fiam előbb jött, 34 hétre szóval inkább úgy készülök, hogy utolsó hetekben bármi lehet.

2017. okt. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hát mi most nagy " bajban " vagyunk ezzel a január elejével. Most nem tudom, be kell-e majd feküdni, egyáltalán lesz-e lehetőség rá? Az orvosom a SOTE 1-et ajánlotta, de mi 1,5 óra kocsiútra vagyunk Pesttől. A lánya is ott szült. Az a helyzet, hogy nekem a női megérzésem is Pestet súgja, feltéve, ha tényleg be lehet feküdni. Jövő héten többet tudunk majd.

33 hetes kismamának gratulálok a kisfiához.

Utolsó válaszadó: mi is rendelni fogunk ételt, szerintem is így lehet megoldani főleg az első időkben könnyebben. Akkor ezek szerint már rutinos anyuka vagy, hogy 3. baba lesz, gratulálok hozzá. 10 kg szerintem nem sok, most már úgy sem jön fel neked szerintem, csak minimális. Szülés után mind lejön majd, sokaknál olvastam.

2017. okt. 10. 14:26
 15/19 anonim ***** válasza:

3. Gyerekes vagyok

Miért kell befeküdni?

Én is a SOTE 1-en szültem, a 2.-nál jól jött ki sajnos hogy volt koraszülött intenzív. Közben az orvosom átment máshova, megyek én is vele.

Ja nem izgatom magam, az elsőnél is sokat híztam és örültem is h a combjaim végre összeérnek. :)

2017. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azért, mert másfél órás kocsiútra lakunk. Leírnád légyszíves, mik a tapasztalataid a SOTE-n? Köszönöm!
2017. okt. 10. 19:09
 17/19 anonim ***** válasza:
De amúgy az orvosod az a SOTE-hez tartozik? Mert amúgy hogy ajánlja, hogy szülj ott? Az állami kórházakban nem úgy működik, hogy te csak úgy kiválasztod, hogy hol szülsz, aztán beállítasz, hogy jöttem szülni. Vagy oda kell tartoznod, amit én kizártnak tartok, ha másfél órányira laksz tőle, vagy egy olyan orvoshoz kell járnod, aki abban a kórházban (is) praktizál. Vagy legalábbis kell találnod egyet, aki elvállal, de így a 30. héthez közeledve, erre már nem valami sok esélyed van. Főleg, az ünnepi időszakra. Van, aki még a bejáratott pácienst se vállalja el, ha az ünnepre esik, mert az neki szent, nemhogy valami vadidegent, aki pár héttel szülés előtt beesik, hogy kéne neki ebből a kórházból egy orvos.
2017. okt. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
28. hét után kezdtem el "hízni" jobban, előtte jó ha 5 kiló volt rajtam pluszba. December 6-ra vagyok kiírva, 32 hetes vagyok és mostanában kezdtem el úgy érezni magam, mint egy partra vetett bálna, előtte semmi bajom nem volt, de ezt úgy kell elképzelni, hogy se hányinger, se hányás semmi. A 27. hétig sokan azt se hitték el, hogy babát várok. Most már enyhén vizesedek, ágyból felkelés külön tortúra, hosszabb séták, mint ha a fogamat kezdenék el húzni és úgy tudja nyomni a medencémet a baba, hogy azt hiszem menten megszülök. 4 héttel ezelőtt ezeket még elképzelni sem tudtam volna olyan fitt voltam:) Nem tudom, hogy ki lakik odabenn, nem kérdeztem, mert nem érdekel a neme, csak az, hogy egészséges legyen. Kis lázadók vagyunk a férjemmel, csak azért sem álltunk be a sorba:)
2017. okt. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Akkor már nemsokára szülsz, gratulálok. Szülés után eltűnik a vizesedés úgy hallottam. Sok sikert !
2017. okt. 12. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!