Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Néhány tanács jól jönne, ti...

Néhány tanács jól jönne, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok a jelenlegi párommal.Én 26, ő 28 éves.32 hetes pocakos vagyok.Eddig ugymond minden rendben volt, de amióta elkezdett nőni a pocakom eltávolodtunk egymástól.Mononton lett minden.És részéről előkerültek a haverok, akik persze eddig évekig felé sem néztek.Viszont most még éjszaka is keresik,tegnap pl. éjfél körül csörgött az én telefonom, hogy menjen velük bulizni...na meg hogy menjenek horgászni, de ugy, hogy szombat reggel indulnak, és vasárnap este jönnek.Minden hétre jut már ilyesmi.Sőt előfordul, hogy hazudik azzal kapcsolatban hol volt, na de átlátok rajta.Felvetettem neki, hogy ez igy nagyon nem jó mert mi ketten vállaltunk valakit aki irtánt felelősek is vagyunk.Na meg hogy, velem is csinálhatna közös programot, mert már lassan belezakkanok az itthonlétbe (mosás, főzés takaritás) az 5. héttől itthon vagyok veszélyeztetettként.Erre a fejemhez vágta, hogy ne akarjam őt beszabályozni, oda megy ahova akar, azért mert én nem mehetek, ő még mehet.Tanácstalan vagyok.Már egyszer szakítottunk hasonló dolog miatt, de visszakönyörögte magát, mondván nem tud élni nélkülem.Közel vagyok ahhoz, hogy ismét kitegyem a szűrét, de akkor már nem lesz visszaút.Beszélni nem tudok vele.Makacs.

Bocs a hosszú sorok miatt...el vagyok keseredve.


2010. máj. 30. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

légy türelmes,szerintem most kezd neki leesni,hogy vége az addigi jó világnak.inkább majd akkor legyen veled otthon,mikor meglesz a kicsi.egyébként miért ne mehetne el hétvégére pecázni?az én férjem is eljár.

egyébként én is a 8. héttől voltam otthon egyedül,most 6 hónapos a kisfiunk,de a férjem reggel 7-től este 9-ig dolgozik.pl most is elment,mert olyan munkája van.néha én is kiakadok,akkor kicsit összeveszünk.nincs barátnőd,akivel szervezhetnél közös programot?nem tudom hol laksz,de ott nincs lehetőség kismamaklubra,tornára,vagy csak sétálgatni?élvezd még ki,hogy oda mész,ahová akarsz,mert ha megszületik a kicsid,akkor még jobban meg leszel kötve.

2010. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Terhesen szakítani szerintem nem túl jó ötlet, de valahogyan azért mégiscsak éreztetni kéne vele, hogy nem túl felelősségteljes, amit csinál...

A veszekedés nem vezet jóra, de ha beterveznétek egy közös hétvégét valahol vagy egy mozit, az lehet, h segítene a dolgon. Biztosan bepánikolt,hogy jön a baba. az sem lehet könnyű, h veszélyeztetett terhes vagy, biztosan félt. sajnos szerintem a férfiaknál ez egy tipikus reakció. beszélgess vele arról, hogy mit gondol milyen lesz a babátok, vidd el magaddal az orvosi vizsgálatokra, babaruhát vásárolni stb. Remélhetőleg, ha megszületik a pici ő is változni fog.

2010. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem várj ki! általában szülés után változnak a dolgok! ha meglátja, ha megfogta! igazán akkor fogja tudni, hogy apa lett! akkor meglátod, az mit hoz ki belőle!!!! lehet, hogy olyat, amire nem is számítasz.

de ha így marad, én szakítanék vele.

próbálj türelmes lenni, még akkor is, ha most ez a legnehezebb.

KITARTÁS! és BOLDOG BABAVÁRÁST!!

2010. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még kb 8 hét és megszületik a babád utána már nem fogod magad ilyen kiszolgáltatottnak, tehetetlennek érezni. Visszakapod a régi testedet :) és kinyillik ismét a világ mehetsz minden felé a babáddal. Akkor majd jobban fogsz tudni dönteni, mint egyenrangu fél. Addig meg játsz a túlélésre, ki fogod birni. Kitartás üzeni egy 35 hetes km. Már nekem is csak 5 hét és ismét önmagam lehetek :)
2010. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Próbálok a kedvében járni, igyekszem minden téren megfelelni neki, de nagyon nehéz.Hétfőtől péntekig reggeltől estig dolgozik, este mire jön meleg vacsit készitek neki, fürdő vizet, masszirozom.De mikor eljön a 7vége megjelennek a haverok.És csak akkor fáradt ha velem kellene lennie.Próbáltam elhivni moziba, kirándulni, nincs kedve.Azt sem bánom, ha elmegy horgászni, kikapcsolódik, de szombat reggeltől vasárnap du-ig az már kicsit sok.Na meg szerintem nem most kellene bulizni járni, vagy ha igen, akkor a kicsit nem kellett volna akarnia.Igen, alig várom, hogy a kezemben tartsam a kislányom, és visszakapjam a "régi" életem.Akkor már biztos minden más lesz.

Köszönöm a válaszokat, szép napot!

2010. máj. 30. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!