Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még olyan, aki alig érzi...

Van még olyan, aki alig érzi mikor mozog a babája? Hogy lehet így tök nyugodtnak lenni?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy nem mozog, hanem ha mozog is alig érzem, sokszor inkább csak látom. Mondjuk mivel első baba nem is tudom mennyire kellene. De tényleg sokszor inkább csak onnan tudom, hogy mozog, hogy látom, hogy hú most erre tök ferde a hasam, aztán visszamegy és hirtelen kikandikál valami kemény az ellenkező irányba, aztán megint máshol szép lassan "kijön" majd eltűnik stb. De ezekből többnyire SEMMIT vagy szinte semmit sem érzek. Van amikor kicsit feszül ahol kinyomja magát. Néha csak onnan gondolom, hogy valamit csinál, hogy 2 max. 3 másodpercre hirtelen iszonyúan pisilnem kell, aztán meg nem. Olyat, hogy konkrét "rúgás" szerintem nem is érzek minden nap. Egyszer volt olyan a héten, mintha belülről gyors egymásutánban 3x fenékbe rúgott volna...


A lepényem elöl van, a baba medence végű és háttal van kifelé, szóval gondolom ez elég sokat tompít. De már 35 hetes vagyok, aztán mindenhol olvasom, hogy már beindul akkor, ha alszok, mert előtte a mozgás elringatja és a rúgásaitól nem lehet aludni. Hát én úgy alszom, mint akit agyonütöttek. Összesen 3x volt így a harmadik trimeszterben 1-2 másodperces nyilallásom, amikor valami olyat talált el, ami rossz volt. Egy időben naponta egyszer-kétszer kinyomott valami hegyesnek érződő részét hirtelen az egyik oldalon, ami kellemetlen volt, de erről leszokott, mióta nagyobb lett.

Minden rendben van vele, jól nő, UH-kon jól mozog stb. most épp érzek kis mozgásokat, ha odakoncentrálok, vagy ugye, ha leülök/fekszek és elkezdem nézni. De amúgy mikor tevékenykedek és nem konkréan figyelem akkor kb. fel se tűnik szegény, olyan diszkrét. ilyenkor szoktam frászt kapni, hogy úristen vajon mozog egyáltalán??

A 30 hetes UH-n is csak ámultam, mikor a szonográfus mondta, hogy milyen aktív, jó sokáig el is kellett szöszmötölni a mérésekkel, mert folyton elfickándozott, meg ott mosolygott a hölgy, hogy egyfolytában tevékenykedik valamit ez a baba. Én meg csak néztem, mert az egészből a világon SEMMIT sem éreztem, csak előtte a váróban párszor láttam, hogy itt ott kikopog a hasamon.


Ez normális? Mondtam az orvosomnak, annyit mondott, ha változást tapasztalok, akkor nyugodtan menjek be a kórházba, hogy megnézzenek, de amúgy nem mondott rá semmit.


2017. okt. 28. 11:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig bocsánat, nekem a 2. babánál volt ilyen, nst-n is többnyire akkor nyomtam a gombot, mikor láttam hogy mozog, én sem nagyon éreztem őt, mondjuk a szívhangját is mindig nehezen találták meg...
2017. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!