Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan akinek nem fordult...

Volt olyan akinek nem fordult be a babája és az orvos fordította be a kezével a helyes irányba?

Figyelt kérdés
Külföldön élek 37 hetes terhes vagyok a baba még mindig rossz irányba fekszik be akarják kézzel fordítani de sok helyen azt olvastam hogy ez nem a legjobb megoldás.. Volt akinek befordították és minden rendben volt? Nagyon kellemetlen? Igazából nem magam miatt aggódom hanem a baba hogy neki ne legyen baja... Kérlek írjon akinek több tapasztalata van ebben. Köszönöm.

#terhesség #farfekféses baba
2017. aug. 24. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a 39. héten fordult be a babám. Ha faros maradt volna, akkor császároznak. De nem forgatták volna semmiképp, mert ahogy te is írod, veszélyes lehet.

Nincs más lehetőség? Mármint, a forgatást gondolom nem vagy köteles engedni.

2017. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem fordították a lányomat, igaz, csak harántból fejvégūbe. Nem volt kellemetlen, a doki finoman átmaszírozta a kiscsajt a helyes iránya. Uh-gal ellenőrizte, hogy minden oké-e a fordítás után. Nem volt gond.
2017. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
sokszor van, hogy azért nem fordul, mert nem tud. Én biztos nem piszkálnám, mindennek megvan az oka, legyen inkább császár (mondom úgy, hogy császárom volt, simán bármennyiszer bevállalnám)
2017. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Mindamellett, hogy teszek a pontozásra, felkeltette a figyelmemet egy érdekesség.

A kérdésben benne volt, hogy a kismama tapasztalatokat vár. 1-es válaszadónak magától befordult a babája, 3-ast császározták. Hol itt a tapasztalat? Mégis 100%-os a válaszuk.

Én átestem ezen a procedúrán, leírtam a saját tapasztalatomat, erre lepontoztak. Miért is? Mert veszélyes? Vagy tán arra buzdítottam a kérdezőt, hogy kövesse a példámat?

Tényleg nem értem.

A veszélyről meg csak annyit, hogy a 39. héten magától beforduló baba pont ugyanazt csinálja végig, amit fordításnál a doki, és simán bajba kerülhet miatta, mivel nem követik ultrahanggal figyelemmel, így nem derül ki azonbal, ha hurkolódik a zsinór. De az nyilván oké.


Azt azért jó ha tudjátok, hogy nem minden orvos fordít, mert nem mindegyik ért hozzá, és a mūveket előtt ellenőrzik a zsinór hosszát, és csak akkor fognak bele, ha minden körülmény optimális.

2017. aug. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt. Ma megyek ultrahangra aztán többet fogok megtudni hogy milyen lehetőségeim is vannak a fordításon kívül. Félek tőle nem tartom jó dolognak ezt a procedúrát. Hiába is mondják a védőnők hogy ez természetes művelet semmi baja nem lesz a babának de én akkor sem szeretném ha nem muszáj. Remélem mondhatok nemet majd.
2017. aug. 25. 08:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ternészetesen nem kell belemenned, ha nem akarod. Ez nem kényszer.

2-es voltam.

2017. aug. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem faros volt végig.

Megkérdezték, hogy vállalom-e a fordítást, de egyértelmű nemet mondtam.

Szerintem is oka van annak, ha nem fordul meg.

Kockázattal jár a fordítás, szerintem ne menj bele.

2017. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a SOTE 1-en szültem. Amikor még "kicsi" terhes voltam kérdeztem az orvosom, hogyha nem lesz irányba akkor mi a szokás, megpróbálják befordítani. Ő azt mondta tilos, mert nem véletlenül fekszik úgy ahogy. Akkor azt mondta, hogyha nincs befordulva programcsászár lesz, mert első szülésnél a faros szülést nem engedni. Nagyon óvatos orvos egyébként, de persze ezért szeretem nagyon.
2017. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj #4-es, most örülhetsz, mert már nem 100%-os a válaszom. ;)

Egyébként, szerinted az, hogy nem csinálják a fordítást, abban a kórházban ahol szültem, mert veszélyesnek tartják, nem tapasztalat?

2017. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rettentően örülök, hogy már nem vagy 100%-os, ez volt a napom fénypontja:-)

Viccet félretéve, ilyet tényleg csak hozzáértő orvos végezzen. Még a volt MÁV-ban és az Itvánban sem mindegyik tudja biztonsággal megoldani, csak néhány doki vállalja, pedig mindkét kórház nyitott a dologra.

Teszem hozzá, sokan meg azért nem, mert túlbiztosítanak.

2017. aug. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!