Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi szénhidrátra van...

Mennyi szénhidrátra van szüksége minimálisan egy kismamának?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok kismama, de 100 g szénhidrátnál nemigen szoktam többet enni egy nap (inkább 60-80g), mert könnyen hízok és puffadok is tőle. 100 g elég kismamaként is, vagy akkor többre lesz szükség?
2017. nov. 1. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
160 gr.
2017. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
IR miatt 180 g-os szénhidrát diétát tartok, a védőnő és a dietetikus szerint 200g-ra fel kell emeljem.
2017. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Terhességi cukros kismamákat se szoktak 160 gramm ala szorítani. A lényeg, hogy ne gyors felszívódású ch legyen.
2017. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Attól, hogy neked fel kell emelned, még nem az a minimum. Te fel tudod emelni, mert nem vagy cukorbeteg. Én is fel tudtam emelni 180-ról 200-ra, mert bár cukorbeteg vagyok, de úgyis inzulinozom magam, adtam több inzulint. Aki viszont terhességi cukros és 160 gr-al jók az értékei, annak nem fognak inzulint adni azért, hogy 180-200 gr-ot meg tudjon enni. Már 140 gr-ot is hallottam minimumként, de az én orvosom 160-at mondott. Persze ez nem jelenti azt, hogy ez az ideális.
2017. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
160
2017. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem a szénhidráttól hízol, hanem a többletkalóriától!


Mellesleg: a szénhidrát a test egyetlen energiaforrása. Ha 100g-ot fogyasztasz naponta, ketózisban vagy, azaz a tested egy igen megerőltető folyamattal a fehérjékből és a zsírokból alakít ki ketonokat, amiket a szénhidráthoz hasonlóan fel tud használni energiaként.


Azt kellene megértened, hogy hogyan működik az emberi test ahhoz, hogy megértsd, hogy nem a szénhidráttal van a gond.


Alapvetően egy ideális étrend:

testtömegkg-ként 1-1,2 g fehérje súlytartáshoz: tehát egy 50 kilós embernek pl. 50-60g

A fehérje szükséges az izomépítéshez (myoglobin és elasztinképződés), az enzimek megfelelő működéséhez (emésztés), a vérkeringéshez (hemoglobin ebből képződik), ebből állnak a csontjaink (kálciummal, magnéziummal és foszfáttal együtt), ebből nyerünk keratint, antitesteket és hormonokat (melyek az idegsejtek közötti metabolizmust szabályozzák).



Minden zöldség, gyümölcs, gabona, olajos mag is tartalmaz fehérjét, tehát a napi szükségletet ne csak úgy számold, hogy oké, 200g csirke = 50g fehérje és csókolom, mert ennél valójában sokkal többet eszel a többi étellel amit beviszel. Fehérjetartalma az olajokon kívül minden ételnek, alapanyagnak van.


40-45g zsír (lehetőleg ne telített, hanem telítetlen, többszörösen telítetlen: tehát ne húsok, tejtermékek, tojás, hanem főleg növényi olajak, halolaj, olajos magvak stb.)


A zsírt az energia raktározására használja fel a szervezet.Ezenkívül a zsírban oldódó vitaminok felszívódásban segít, illetve a megfelelő agy-és sejtfunkciókhoz szükségünk van az esszenciális olajakra.



szénhidrát: 330-350g (lehetőleg ne egyszerű, hanem összetett: nem cukrok-csokik-üdítők-tészták-kenyérfélék, hanem gyümölcsök, zöldségek, gabonák - pl. zab, árpa, barna rizs, quinoa, bulgur, stb.)


A szénhidrátok, mint már írtam a test energiaforrásai, illetve a megfelelő agyműködés fenntartásához szükségesek.


Ez egy 10-15% fehérje, 20% zsír, 70-65% szénhidrátos normál étrend kb. 2000 kalóriával.


Ha megfordítod a dolgot, és elvágod a szervezeted szénhidrátforrását, akkor mint fentebb írtam, kinyeri magának máshonnan, és ugyanúgy hízni fogsz, ha a napi limitednél többet eszel. Rövidtávon hirtelen fogyást eredményez (kb. egy hét), aztán ugyanúgy hízol, ráadásul hosszútávon nagyon káros a vesére, májra és a szívre is az alacsony CH-s diéta.


Ha leírnád, hogy miket és mennyit eszel egy nap, hány kg és hány centi vagy rögtön meg tudnám mondani mi a baj az étrendeddel és miért hízol, de mint mondtam, minden egy okra vezethető vissza: többet viszel be, mint amit a tested eléget.


Viszont az alacsony szénhidrátos hülyeséggel minél gyorsabban hagyj fel, főleg ha gyereket szeretnél vállalni, nagyon rizikós egy ilyen étrend mind az anyának, mind a babának is!

2017. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Ja mégvalami: a puffadás a belek irritációja, az okozza, hogy nagyon keveset fogyasztasz az adott ételből, és nem termelődik a megfelelő emésztéséhez elegendő az adott enzimből. Ha elhagysz egy bizonyos tápanyagcsoportot ez normál reakció. Tehát minél több hüvelyest/zöldséget/gabonát/stb. eszel, annál kevésbé fogsz puffadni tőle.


Persze feltéve, hogy nem vagy allergiás vagy Crohn beteg, stb.

2017. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Nálam felmerült a kérdés, hogy mit értesz szénhidrát alatt...?

Mert nem csak a cukor pékáru/ tészták jelentik... Szénhidrát rengeteg alapanyagban és ételben eleve vam. 100 g rettentő plán a szénhidrát mennyiségtől nem fogsz hízni és puffadni végkepp nem..


Voltál gasztroenterológusnál? Gluténérzékenység tud ilyet produkalni..( klasszikusan pékáru, teszta kombó..

Persze nem mondom...csak 1 tipp. Lehetséges okokra..

Mint mondták ennyi em elegendő, ahhoz, hogy egészséges maradj kismamaként

2017. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Plán=kevés csak belejavított a gép
2017. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes mennyire le lett pontozva a hatos, pedig nagyon korrekt dolgokat írt, teljesen igaza van.


Ha nem terhességi cukros az ember akkor a napi összbevitel 2-3-ának szénhidrátból kellene származnia. Nem csak várandós an hanem normál esetben is.

2017. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!