Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hónapos terhes vagyok,2...

8 hónapos terhes vagyok,2 lány név között vacilálunk a férjemmel! Nektek melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés

A Férjemnek a Rita név, nekem pedig a Alexandra tetszik!

Nektek?


2017. nov. 5. 22:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A Rita jobban tetszik és ha a vezetéknév is hosszú, mindenképp rövidebb név kellene hozzá. De nem csúnya az Alexandra sem.
2017. nov. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én Rita vagyok.És nagyon örülök hogy anno ezt a nevet választotta anyám.Jobban lehet becézgetni is,Ritu,Rituci,Ritácska,Ritucika,Rita cica,meg ilyesmik :) Rövid a vezetéknevem is,szóval ez így tökéletes.Kimondani,leírni is rövidebb,jelentése meg drágakő,szóval ezt adjátok mindenképpen :)
2017. nov. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Rita. Nem olyan gyakori mint az Alexandra, ráadásul hosszú vezetéknév mellé kiszúrás a hosszú keresztnév.
2017. nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Rita.
2017. nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha hosszú a vezetéknév akkor jobb választás lenne egy rövidebb keresztnév.

Úgyhogy ez alapján Rita vagy esetleg Alexa lehetne. De inkább a Ritát választanám.

2017. nov. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Alexandra. Különleges, királynői név. :) És rengetegféleképpen lehet becézni, mindenféle gyerekes kicsinyítőképzős végződés nélkül is.
2017. nov. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő tetszik, de ha hosszú a vezetéknév, akkor inkább a Ritát választanám. De az Alexa is jó lehet, ha nektek is tetszik.

Nálunk pl. listás volt az Alexandra, csak a becézésen nem tudtunk megegyezni. A férjem Alexnek hívta volna, ami viszont egy önálló férfinév, nekem azért nem tetszett volna egy lányt így becézni.

2017. nov. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem a Rita nem tetszik.. Alexandra vagy Alexa igen.. Vinszont mindenki Szandra vagy Szandiként fogja használni az előbbit. Az jól hangzik a családi névvel? Mert nálunk nem, úgyhogy emiatt kilőttem a sorból.
2017. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18 Becézés miatt miért lövöd ki? Becenevet senki nem használ családi névvel.

Én is Alexandra vagyok, és persze, hívnak mindenféleképpen, de ennek a családnevemhez nincs köze. A barátaim, munkatársaim (gyerekként tanárok, stb.) nem úgy fognak megszólítani, hogy "Tóth Szandi, gyere már", hanem simán becenéven. Ha meg a teljes nevén szólítják valahol (tanár, orvos, akármi), az valóban teljes név lesz, és Alexandrának fogják hívni.

Egyébként kollegális körben a hétköznapokban is simán hívnak pl. Alexandrának, minden becézés nélkül, még soha senkit nem hallottam hőbörögni, hogy de hosszú a nevem. Max az elején megkérdik, hogy szeretem, hogy szólítsanak.


Emellett szülői nevelés kérdése is, én otthon pl. soha nem voltam Szandi, mert az anyámnak nem tetszett.


Szerintem sokkal gázabb, ha valakit Szandrának vagy Alexának anyakönyveznek. Oké, persze, jogszabály szerint szabad, de az nem önálló név, csak egy becenév. Ez olyan, mintha a Rita helyett a Rituskát anyakönyveznék. Gyerekként cuki, felnőttként gáz.

(Szerintem.)

2017. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Környezetemben azt tapasztaltam, h. Mindenkit vezetéknév, plusz ahogy szólítjuk nevezzük ha beszélünk róla..

Tehát pl Farkas Danival találkoztam, Pekár Szandra erre az egyetemre megy... Engem

Is mindig a vezetéknevemmel együtt emlegetnek pedig a környezetemben 2 Orsolya volt csak, nem egyidősel, nem is egy körben mozogtunk

Tehàt fontos nálam, hogy így is úgy is jó legyen.

2017. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!