Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véleményekre és tapasztalatokr...

Véleményekre és tapasztalatokra lenne szükségem.12hetes 4 napos kismama vagyok. Gyógyszerek? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma vagyok 12 hetes plusz 4 napos kismama. Első baba, így nagyon félek és féltem. 2 napja húzták egy fogam aminek a helye még mindig fáj, mivel gyulladásban volt. Ma előjöttek a megfázás tünetei. Hőemelkedés, torokfájás, levertség, gyengeség plussz folytonos orrfolyás. Reggel a fájdalom csillapításra vettem be egy fél szem benuront, illetve fürdés előtt a másik felét. Nem merek sokat és sokszor sem, mert féltem a kisbabánkat!

Ti mit használtok ilyenkor? nektek mi vált be amivel nem ártottatok a picinek??

Bocsi egy kicsit hosszúra sikerült.

Még annyit hogy hematóma miatt veszélyeztetett vagyok, kórházban is voltam vérzéssel a 6. héten. A 12 heti uhn a hematóma már nem volt, a kicsi szépen fejlődik, viszont a lepény hátsó falon éri a méhszájat...

Ha valaki tudna segíteni vagy tanácsot adni azt megköszönném!!!


2017. nov. 21. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

23. hétben járok, egyelőre egy 3 napos enyhe torokfájáson kívül nem volt más. Akkor koffeinmentes teát ittam, meg fokhagymás mézet ettem egyszer és ennyi elég is volt.

De terhesen mehet a tantum verde cukorka is, meg a gőzölés.

Gyógyszert nem nagyon tudom, a nospa az szabad terhesen, de nem tudom az hőemelkedésre jó-e.

Nekem is hátsó fali lepény enyhén rajta a méhszájon, annyit mondott rá a doki, hogy ne emeljek nehezet, meg hogy előfordulhat kis pecsételés. Szerencsére semmi barnázás nem volt eddig.

2017. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a vàlaszt. a nospa az úgy tudom görcs oldó. Mézes kamilla teát iszok és pihenek. eddog utrogestan hüvely kapszulát használtam napi 2x1el ill. rutascorbint 3x1et de a 12 uh óta abbahagytam orvis utasítására! a láz árt a kicsinek?

remèlem hamar helyrejövök és a kicsivel is minden rendben lesz.

2017. nov. 21. 22:02
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos a Tantum Verde tilto listás terhesen😓😓és a Benuron is.Csakis Algopirint szabad bevenni fájdalomcsillapitásra.Nekem a patikai csipkebogyo tea és rengeteg méz segitett.Én vettem még a torokfájásra Homeopátiás torok bogyot is,hát vagy a bogyo vagy a méz de segitett.Ja és probáld ki a hagyma teát az is nagyon jo.
2017. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Első vagyok, nekem orvos is mondta, hogy a tantum verde mehet.

Akkor már a méz is tiltólistás, jópár oldalon írják, hogy nem szabad terhesen. Gyakorlatilag már semmit se lehet, ha jobban elkezd az ember olvasgatni a neten. A kismama táplálkozzon fénnyel és éljen burokban :)

2017. nov. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam hogy a benuron a leggyengébb fájdalom csillapító és azt szabad. már nemtudom h mit szabad és mit nem :/
2017. nov. 22. 06:42
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

A hatóanyagot kell elolvasni a csomagoláson vagy a betegtájékoztatóban és attól is függ, melyik trimeszterben vagy, hogy mit szedhetsz be. Bár ez a cikk a terhességi migrénről szól, van benne egy jó összefoglaló:

"Ebben az esetben a legkevésbé a paracetamol veszélyes a fájdalomcsillapítók közül, ezt alkalmazhatják a kismamák a terhesség bármelyik szakaszában, és a szoptatás alatt is 500 mg-os adagban naponta egyszer. (// kiválasztódik az anyatejbe//) Az acetilszalicilsavat és a diklofenakot az első két trimeszterben, valamint szoptatás alatt óvatosan, kizárólag a kezelőorvosa beleegyezésére szedhet a kismama, de a lehető legkisebb adagolásban, vagyis az acetilszalicilsavat 100 mg-os, a diklofenakot 25 mg-os dózisban. Viszont a harmadik harmadban, vagyis a 28. hét után szigorúan kerülni kell az acetilszalicilsav és a diklofenak hatóanyag-tartalmú szereket, mert a szülés alatt komplikációt okozhatnak.

A többi nem-szteroid gyulladásgátló fájdalomcsillapítót, mint például a naproxen, az ibuprofen, és az indometacin hatóanyagú szereket, tilos várandósság és szoptatás idején bevenni. Ezek a hatóanyagok ugyanis, egyrészt magzatfejlődési rendellenességeket okozhatnak, másrészt pedig viszonylag gyakran okoznak mellékhatásokat, melyek esetenként súlyossá válhatnak, és ez káros lehet a magzatra is." (WEBBeteg - Dr. Kovács Anikó gyógyszerész, 2016.04.17 20:11)

[link]


Egyébként meg mindig a legbiztosabb, ha megkérdezed az orvost (akár háziorvost telefonon) vagy a gyógyszerészt.


+ Szerintem a leghatásosabb fertőtlenítő a sós vízzel való gargalizálás (ha bírja a fogad helye) és mehet orrba is (sprayvel könnyebb, de fel is szippanthatod). Lázcsillapítónak meg érdemes először kipróbálni az óvatos, fokozatos hűtőfürdőt (pl. testmeleg vízben üldögélsz, amíg elkezdesz fázni vagy egyre hűvösebbre veszed a zuhanyt.)

+ A lepény valószínűleg feljebb fog "menni" a 20. hét körülre, addig no szex vagy orgazmus, futás vagy cipekedés és ne engedj méhszájvizsgálatot.

2017. nov. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Ben-u-ront végig be lehet venni a terhesség alatt (Algopyrint csak a 2. trimeszterben!). Egy gyógyszerész :)
2017. nov. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2 ik válaszolo vagyok,én amikor beteg lettem akkor a Háziorvos és a Patikus is azt mondta hogy a Tantum Verdét nem lehet használni terhesen,és amikor megtudta a dokim hogy Panadolt szedek láz és fájdalom csillapitásra akkor kiakadt mint az orarugó hogy azt nem szabad csakis Algopyrint.Tényleg nem eggyeznek a vélemények akkor😊😊egyébként a Védőnőm megint mást mond😉még jo hogy napi szintem nem kell ilyeneket használni.
2017. nov. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem terhesen torokgyulladásra Angin-Heel homeopátiás gyógyszert írt fel az orvos. Nem nagyon hiszek a homeopátiában, de ettől elmult a torokfájásom 2 nap alatt.
2017. nov. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tegnap kèrdeztem rá pont a dokimnál, itt az influenzaszezon közepén, h mit lehet

Panadol és algopirin azt mindta, persze ha nem muszáj akkor azt se szedjem feleslegesen, de a babának egyik sem árt

2017. nov. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!