Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális? 6 hetes terhes...

Ez normális? 6 hetes terhes vagyok és jobb oldalon a csipő csontom mellett ha hirtelen mozdulok vagy köhögök vagy nyújtozok akkor belenyillal?

Figyelt kérdés
Előtte is volt ilyen de most erősebb. Vannak ilyen enyhe mensi szerű görcseim vagy ha jobban elfáradok akkor fájdogál a hasam de erre azt olvastam hogy normális. Vérzés nincs. Csak eu a hirtelen belenyillalás kellemetlen.
2017. nov. 23. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normalis. A mehtarto szalagok feszulnek meg ilyenkor, az faj. A meh mar a terhesseg legelejetol novekedni kezd (igaz, hogy aprankent), ezert erzed ezt a fajdalmat hirtelen mozdulatoknal.

En pl elso terhessegem elott soha nem ereztem, de eloszor en is olyan 6-7 hetesen tapasztaltam egy tusszentesnel. Azt hittem, hogy veteles, vagy mehenkivuli jele, annyira erosen fajt hirtelen, de aztan ahogy belenyilalt, ugy el is mult.

Tapasztahatod hirtelen felallasnal, hajolasnal, fekvesbol felulesnel, de nekem pl legrosszabb fekve kohoges/tusszentes kozben volt.

Pl masodik terhessegemnel ez volt az elso hel, amire felfigyeltem, pedig akkor meg nem is teszteltem, mert epp csak kesett a mensim. Mentem is tesztet venni meg aznap, mert nem terhesen nekem nem volt ilyen.

2017. nov. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg annyi, hogy az enyhi mensis gorcs, erzekeny has pl sok seta utan teljesen normalis ilyenkor, emiatt ne aggodj.

Amig nincs verzes, vagy nagyon eros gorcsoles, addig nincs okod aggodni.

2017. nov. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez már a 2. terhességem a fiam 4.5 éves de már nem emlékszem nála hogy volt. Köszi a megnyugtatást.:-)
2017. nov. 23. 07:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a mensis görcsből sejtettem, hogy sikerült a baba. Mikor éreztem a mindjárt megjön érzést, akkor eszméltem rá, hogy 2-3 nappal előbb fog megjönni mint szokott? Amikor másnapra sem jött meg, akkor csináltam tesztet, és egyértelmű erős pozitív volt. Utána való hetekben nálam is jelentkezett hasszurka, görcsölgetés, nyilaló, húzó érzés, de semmi baj nem lett, ez normális. :)
2017. nov. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én 9-10 hetesen mentem el nőgyógyászhoz, mert akkor is volt, hogy erősebben éreztem a mensis görcsöt, és aggódtam (első terhesség), de ő megnyugtatott, hogy akármilyen enyhe görcsölgetés, meg hasszurkálás lehet, ameddig nincs vérzés, barnázás, addig vetélés sem, és nincs baj! :)
2017. nov. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálam is így van, én 7hetes múltam. És nekem is van egy 4,5 éves gyermekem, csak ő kislány :)
2017. nov. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!