Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális baba mellett a...

Normális baba mellett a következő gyerek utáni erős vágy?

Figyelt kérdés
Imádom a kisbabámat, nem tudok betelni vele. Azt érzem, hogy még-még ilyen kis lényecskéket akarok magam köré! :) Legalább olyan erős az érzés, mint az első gyerek utáni vágy. Ugyanakkor félek is, hogy hogy lehet majd megszervezni az életet, eljárni vizsgálatokra, ugyanúgy odafigyelni a nagyra, vinni a háztartást, stb. Tudom, hogy bagatell, meg millióan csinálják, de kicsit szorongok is emiatt. De nagyon-nagyon vágyom már még babá(k)ra!
2016. júl. 6. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Én nem vágytam soha második gyerekre, de mióta van a gyerek, akit imádunk és aki csodás, néha vágyom még egyre. Mi nem tehetjük meg, hogy legyen még egy (és főleg nem anyagi szempontból), semmiképp, és ezt tudom, de olyan csodás ez a kisbaba, jó lett volna még. De hát ezt dobta a gép:)


Igen, szerintem is nehéz lehet két gyerekkel otthon, de az emberek megoldják. ha szeretnél, miért is ne?:)

2016. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Normalis.

Mi eleve kis korkulobseggel szerettunk volna gyereket, de ugy gondoltuk, hogyha megszuletik az elso, akkor atgondoljuk. (Ugye fugg attol, hogy milyen a terhesseg, a szules es megis milyen az elso mehany honap.)

Szerencsenk volt, a terhesseg, szules konnyu volt, a babank pedig csodalatos. Se hasfajas, se fogzasi problema nem volt. Nem tudtam rendesen szoptatni, de ezt leszamitva minden jol ment. Az ejszakakat kompletten ataludta 2 hetes koratol, 4 honaposan pedig ugy jott ki 4 foga, hogy eszre sem vettuk, csak azt, hogy mar van.

Igy eldontottuk, hogy johet a masodik baba.

14 honap lett kozottuk.

Nem hazudok, az elso fel ev konnyu volt a ket kicsivel, utana viszont eldurvult a helyzet, az azt koveto 3 ev nagyon strapas volt. De ehhez hozzajarult, hogy a kisebbik gyerekkel minden maskepp volt, ha o szuletik eloszor, akkor eleve nem vallaltunk volna masodik gyereket vagy 6 evig...

Mi harmat terveztunk, mar a kisebbik is 7 eves lesz es most jutottunk el odaig, hogy talan bemerjuk vallalni a harmadikat.


Tehat normalis amit erzel, nem is biztos, hogy olyan nehez egy kicsivel es egy picivel. Ha nekunk a masodik is "problemamentes" lett volna, akkor szerintem mi is jobban elveztuk volna. De meg igy sem bantam meg egy percig sem, amugy is teher alatt no a palma. :)

2016. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Istvánban szültem pár óra múlva mehettem a babáért és ahogyan ott ültem a babás-mamás szobában,potyogtak a könnyeim és túláradó érzések fogtak el mintha csak a lelkemben egy másik hang szólt volna hogy szeretnék mégegyet.Nagyon furcsa volt egyfolytában zavarban voltam nem e néz valaki emiatt.Szóval igen!Most 5 év után 5 hetes babás vagyok nagyon örülök neki ,kíváncsi vagyok hogy megint így lesz e.Ha igen a sors keze tuti.
2016. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Hát nálunk még azt se lehet mondani, hogy könnyű babám van, hasfájós volt, rengeteget sírt... nemrég javult a helyzet csak, mégis régebbóta ezt érzem. :)
2016. júl. 6. 11:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam nem volt ez az érzés pici baba korában! :)

Persze akartunk tesót.

A kislányom könnyű eset volt, 6 hetes kora óta nem kel éjjel, előtte is csak egyszer kelt enni. Hasa fájt, de azt a csepp megoldotta. Fogzásnál is csak annyi tűnt fel, hogy kocog a kanál...Most is viszonylag könnyen kezelhető, pedig a múlt hónapban töltötte a kettőt :)

Nálam az volt a "feltétel", hogy minimum 2 év legyen köztük! Szeptember végén várható a kistesó :). A vérvételekre simán beviszem magammal, de a férjemnek rugalmas a munkaideje, előfordult, hogy Ő vigyázott rá. magándokihoz járok ultrahangokra, szépen elücsörög a kanapén,amíg vizsgálnak (apa is kíváncsi az uh-ra, szóval ha ráér Ő is ott van). Az Nst-t kell majd megoldanom, de oda majd hétfői napokon kell mennem, amikor a szomszédasszonyom itthon van és szoktunk egymás gyerekére vigyázni, de a férjem is vele tud alkalmanként maradni. A szülés környékén anyukám érkezik hozzánk, hiszen valakinek vigyázni kell a lányomra, amíg kórházban leszek, a férjem pedig akkor szeretné kivenni az apaszabit, ha hazajöttünk. :) Jövünk megyünk a gyerekkel, most vettünk nekem egy újabb autót, mert egy "tipikus női kisautóm" volt, ami 2 gyerekkel szűkös, na meg nem is a legbiztonságosabb, a férjem pedig a "családival" jár dolgozni. Erre már spóroltunk egy ideje. Egyébként nekem ez az érzés amiről írsz, a szoptatás elhagyásakor jött elő (kb 11 hónapos volt). Szerintem ez normális, de van akinél előbb van akinél később, van akinél, pedig soha nem jelentkezik! :)

2016. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!