Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire jó a cukorterhelés? Mi...

Mire jó a cukorterhelés? Mi van akkor, ha én mégis csak eszem vagy iszom előtte?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap kell mennem a cukorterhelésre, viszont én több, mint 5 éve nem fogyasztottam cukrot, sehogy, semmilyen formában. Reggelizni ugyan ennyi ideje 5:30 és 6 óra között szoktam. A vérvételeken majdnem mindig (tehát 10-ből 9-szer) elájulok. A cukorterhelés feltételei a következők, ne reggelizzek 7:30-ig vagy ameddig sorrakerülök és még utána se egyek 2 órán keresztül, viszont fogyasszak cukrot, ha elájulok se igyak és egyek és igyekezzek (természetesen ez vicc, tudom, hogy nem lehet befolyásolni) jó eredményt produkálni, hogy ne kelljen ezt újra végigcsinálni. Tulajdonképpen mi értelme van ennek a vizsgálatnak? Mire jó? Külföldön délutáni időpontokat kapnak a kismamák és az a kritérium, hogy előtte 4-6 órán keresztül ne egyenek.
2017. nov. 23. 11:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy cukrot nem eszel, nekem 1 pohár tej is marhára felvitte a vércukor szintemet például...

Ha eszel-iszol előtte akkor nem valós eredményt fog adni, így veszélybe kerülhet a te és a babád egészsége

2017. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Valótlan eredményt kapsz igy ha rosst a cukrod és inzulint kéne kapjatok akkor nem kaptok és nagy veszélybe kerül a magzat. Agykárosodása is lehet. Tudom mert apám ex neje nem ment el inzulin injekcióért és szellemi fogyatekos , nyaktól béna babájuk született aki 7 éve halt meg 24 évesen mert leállt a szíve.. szval bird ki. Egyszer kilehet.
2017. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki kibírja! Ha fontos a babád élete, akkor ez a kérdés fel sem merül. Nekem például 2dl tejet és egy zsemlét kellett ennem.
2017. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Ihatsz amennyit akarsz. Vizet.
2017. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer túl lehet élni, én is utálom az ilyen hülye vizsgálatokat de a babám miatt úgy megyek mint a kisangyal mindenre amire az orvosom küld akkor is ha előtte 1 nappal szól, hogy másnap 7-kor éhgyomorra jelenjek meg vérvételen (volt rá példa).

Az, hogy külföldön hogy megy az meg jelen esetben nem számít mivel nem ott vagy ezen felesleges még jobban felmérgelned magad pedig tudom, hogy most minden létező ehhez kapcsolható dolog irritáló...

Sok sikert a jó eredményhez! :)

2017. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hű.. A kérdésem igazából az volt, hogy mire jó a cukorterhelés, mit fog kimutatni, erre választ vagy nem, vagy maximum egy embertől kaptam. Az olyanok akik szó szerint ugatni kezdtek miért válaszolnak egyáltalán? Engem nem fogsz felidegesíteni, maximum magadat, az meg, hogy így írsz, hogy senkit nem érdekel, hogy fogyatékos lesz a gyerekem, ahhoz képest csak pattogsz miatta, velem szájalsz, pedig ahogy írod, az én gyerekem, nem a tiéd. Azt már nem tudtad leírni, hogy mitől lenne fogyatékos. A második válaszoló legalább írt arról is valamit, hogy az inzulin hiányától. A kérdésem szerintem nagyon messze állt a hisztizéstől, de elnézést, hogy fel mertem tenni, oda kellett volna írnom, hogy csak erős idegzetűeknek.. Köszi a sok hasznos választ.
2017. nov. 23. 11:34
 7/22 A kérdező kommentje:
Ohh utolsó, téged nem is láttalak, köszönöm szépen neked! :) Azt pedig aki zsemlét és tejet kaphatott, cukros tej helyett nagyon irigylem, jó neked, bár nem tudom, hogy Te örültél e ennek, de én szívesen cserélném ezeket a cukros vízre.
2017. nov. 23. 11:36
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt mutatja meg, ha valaki terhessegi cukros. Ez veszelyes a babára nézve, ha nincs kordában tartva(túl nagy születési súly; méhlepényt károsítja, így nem kap elég tápanyagot a baba; szülés után kómát okozhat a babánál; hajlamosítja a cukorbetegségre). És a vércukor nem csak a fehér cukortól emelkedik meg. Sok cukor van rengeteg gyümölcsben (pl szőlő, banán), de a tejben levő tejcukor is sok embernek dobja meg a cukrát, a tésztákról, pékárukról és ezer dologról nem beszélve. Egyszerű lenne a cukorbetegek élete, ha csak a cukorról kellene lemondani.
2017. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szóval miért kell a vizsgálat?

Mert cukros lehetsz és nem csak az lehet cukorbeteg akinek az éhgyomri értéke rossz, hanem az is akinek a bevitt szénhidrát (cukor) után marad fent, mert nem képes feldolgozni megfelelően. Ja és sokak csak terhesség alatt cukorbetegek, előtte utána nem, mert olyankor elég nagyot borul a szervezet.

Nézz utána mennyi fejlődési rendellenességet tud okozni a magas vércukor szint. Meg nagyon nagyok szoktak lenni a cukros kismamák babái (ha nem kezelik a problémát) így nagyobb pl a császár esélye. Na és persze neked sem épp egészséges állapot, eléggé haza tudja vágni a hasnyálmirigyet.

2017. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Mitől provokatív ez a kérdés már ne is haragudj?! A terhesség alatt elküldenek 500 vizsgálatra, elnézésedet kérem, hogy nem vagyok tisztában pontosan mindennel, hogy mi mire jó és mi mire van, miből mi fog kiderülni, pláne, hogy a vizsgálatok után se közölnek az emberrel jóformán semmit, csak a kezébe adják a papírjait, amin idegen nyelven áll a diagnózis. Elnézésedet kérem, hogy megkérdeztem MIT MUTAT KI ez a vizsgálat és KIEGÉSZÍTETTEM azzal, hogy nem ettem cukrot évek óta. Istenem...
2017. nov. 23. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!