Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire jó a cukorterhelés? Mi...

Mire jó a cukorterhelés? Mi van akkor, ha én mégis csak eszem vagy iszom előtte?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap kell mennem a cukorterhelésre, viszont én több, mint 5 éve nem fogyasztottam cukrot, sehogy, semmilyen formában. Reggelizni ugyan ennyi ideje 5:30 és 6 óra között szoktam. A vérvételeken majdnem mindig (tehát 10-ből 9-szer) elájulok. A cukorterhelés feltételei a következők, ne reggelizzek 7:30-ig vagy ameddig sorrakerülök és még utána se egyek 2 órán keresztül, viszont fogyasszak cukrot, ha elájulok se igyak és egyek és igyekezzek (természetesen ez vicc, tudom, hogy nem lehet befolyásolni) jó eredményt produkálni, hogy ne kelljen ezt újra végigcsinálni. Tulajdonképpen mi értelme van ennek a vizsgálatnak? Mire jó? Külföldön délutáni időpontokat kapnak a kismamák és az a kritérium, hogy előtte 4-6 órán keresztül ne egyenek.
2017. nov. 23. 11:07
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
10-es és 11-es válaszoló! Nagyon szépen köszönöm, hogy megválaszoltátok a kérdésemet, ma is tanultam valamit, ezt már nem kell megkérdeznem többször senkitől. Köszi nektek a valóban hasznos válaszokat!
2017. nov. 23. 11:47
 12/22 anonim ***** válasza:
54%
Csak úgy megsúgom, hogy nem kötelező vizsgálat. ;) Ha gond lenne a cukroddal, akkor azt egy zsömle-tej kombinációval megejtett cukorvizsgálat is kimutatja. Én magam IR-es vagyok, diétázom, rendben van minden eredményem. Ha babás lennék nem tenném ki magam ennek a vizsgálatnak, mondjon bárki bármit. A zsemle/tej+vérvétel rendben, de ha nincs eltérés, akkor teljesen felesleges kitenni a szervezetet ekkora cukorterhelésnek.
2017. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Azert kell a vizsgalat, hogy kideruljon nincs-e esetleg terhessegi diabeteszed. Kellemetlen, unalmas es egyaltalan, de a baba es a te erdeked is hogy megcsinaljak.

2 gyerekem van, 3-szor csinaltam vegig ezt a vizsgalatot mert a masodik terhessegemnel meg kellett ismetelni. Kibirtam. Nagyon nagyon ehes voltam mar, dehat ha muszaj akkor muszaj.

Meg annyit, hogy kulfoldon elek en is mint az egyik valaszolo, es itt is ugyanugy reggel csinaljak. Ejfeltol nem ehettem en sem semmit, egeszen kb reggel 11-ig. Utalatos egy dolog, de nem veletlenul talaltak ki hidd el. Egy baratnomnek igy derult ki a terhessegi diabetesze.

2017. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem a kérdés provokatív főképp,hanem az érkező vàlaszokra való reakciód.Az gerjeszti a nem mindig szép vàlaszokat.Aki tényleg vàlaszt szeretne kapni a kérdésére,az nem foglalkozik azzal,aki bunkón ír,hanem kiszemezgeti az infót.
2017. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Orultem vna ha cukros tejet kapunk.:D de mi cukros vizet ittunk aminek szirupos állaga volt. Brutál szr :D
2017. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk jó fej a doki, megengedi, hogy vigyünk magunkkal egy citromot, és bele lehet facsarni. Továbbra is tömény cukros a víz, de így kicsit elviselhetőbb. :)

Persze a két órán át ne egyél még utána, az megvan - engem szerencsére nem zavar, amúgy se tudok ébredés után enni.

2017. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

Azért csinálják a 24-26 hét körül, mert akkor kezdődhetnek olyan hormonok termelődni, amik bezavarnak a szervezet inzulintermelésébe. (Én már kétszer jártam így)

Ha a terhességi diabétesz észrevétlen és/vagy kezeletlen marad, akkor nem csak a saját vércukorszinted lesz magas(abb), mint kellene folyamatosan, hanem ezáltal a babáé is. Szülés után ez baromi nagy komplikációkat okozhat a babánál is, előttem már leírták.

(Én betartottam a diétát, szigorú kontroll alatt voltam, szülés után egyből vitték a babámat vizsgálni. Egy jó darabig vissza sem kaptam, mert gondok voltak a cukorszintjével, amit először stabilizálni kellett. Szerencsére semmi baja nem lett, nem lett cukorbeteg, de ehhez kellett az, hogy időben kiderüljön a terhességi cukorbetegségem, és kezelve legyen.)

2017. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a terhességi diabétesz nem feltétlenül az életmód függvénye. Egy barátnőm -hozzám és hozzád hasonlóan - nem eszik cukrot évek óta, sokat sportol, odafigyel az egészséges életmódra. Mégis rossz lett a terheléseses cukoreredménye. Sajnos a hormonok is okozhatják.


Ahogy előttem is írták, komoly szövődményekkel jár, ha nem veszik észre.


Tényleg rossz a vizsgálat, durván tömény a cucc, de ki lehet bírni. Gondolj a babádra, és készülj esetleg egy könyvvel a két óra várakozásra. Én mondjuk feltaláltam magam, és más terheléses kismamákkal beszélgettem, így gyorsan eltelt az idő :)

2017. nov. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én Nêmetországban êlek.Nálunk ugy volt h előtte vizsgálaton mondta a nővérke h a következő alkalommal lesz a cukorterhelés.Reggelizzek normálisan,10re mentem,megitattak velem kb 3dl málnás üditőfêleséget majd kiültettek egy órára és aztán vettek vért.TERMÉSZETESEN rosszúl lettem mert egy kávét ittam reggel és utána egy perecet sikerült legyömöszölnöm,de iszonyatosan meleg volt.A lênyeg h azóta sem tudom mi ennek a lênyege,de azt mondták okés volt a vizsgálat ugy h nekem ez elég :)
2017. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%

20as szted ugyan mi ertelme ezt leirnod? Ket kulon orszag... azt nagy ivben letojják ott hogy van, sajnos itt ilyen fos és kész...

Aki egyszer nem bírja ki es rinyál annak meglepő lesz pl a szules utani 1-2 szarabb nap

2017. nov. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!