Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol és mikor tudom a megszület...

Hol és mikor tudom a megszületett babának igényelni a TB kiskönyvét és a születési anyakönyvi kivonatott?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a TAJ kártyára gondolsz - azt az illetékes regionális egészségpénztártól kell igényelni (ha nem igényled is lejelentik, hogy megszületett a baba, és küldik postán), a szül. akvi. kivonatot meg az anyakönyvvezető állítja ki, a születést követő 3 napon belül. Ott át is lehet venni.
2010. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell igényelni,mindent kiküldenek postán akvi. kiv.,taj,adó kártya.Legalábbis Debrecenben így van.Semmit sem kellet intézni, csak utána az anyaságit +a családi pótlékot az államkincstárnál.
2010. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kórházban a 2.napon jött az anyakönyvvezető, neki kellett odaadni a házasságit, majd adott egy papírt, hogy mikor és hova kell menni az anyakönyviért és a lakcímkártyáért. A tb kártyát postázni fogják, addig a te tb kártyáddal lehet menni orvoshoz, ha szükséges (remélhetőleg nem az).
2010. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pesten lehet igényelni, bemégy és leadod a akvi kivonatot, és hamarabb kézhez kapod. Nem kell igényelni, ahogy írtam is, de ha gyorsítani akarod a dolgokat, akkor lehet intézni személyesen is.
2010. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A "nem kell igényelni mert kiküldik"-ről csak annyit h mi több mint 1 hónapot vártunk rá mikor meguntam és bementem érte ahol csak a számot kaptam meg és még 2 hétre rá a kártyát is postán(csak postán lehet megkapni)

Szóval kb 2 hónapos volt a kisfiam mire volt taj és adó kártyája...!!

2010. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!