Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetek terhes, ha nem jön...

Lehetek terhes, ha nem jön meg, de fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés

Oké, elvileg 99%-ban véd, nem a statisztikákra lennék kíváncsi.

Kb. 3/4 éve szedem ugyanazt a fogamzásgátlót, mindig hétfőn kezdem, 3 hétig szedem ugye. Amikor letelt, mindig csütörtökön jött meg eddig, ált. reggel. Na most péntek van, még csak 1 napja késik, de mivel sosem késett, aggódok. Ma sem úgy érzem, mintha meg akarna jönni, pedig meg kéne.. hétfőn már kezdem újra szeni a köv. havit. Ez mennyire normális, volt már ilyen veletek?


2017. dec. 15. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:

mivel nem 100 százalékosan véd,-így igen lehetsz terhes.

a legegyszerűbb ha tesztelsz..

2017. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az elején hatodik napra állt be a vérzés. Mostanság van, hogy átcsúszik a hetedikre, de ugye a 8.-on meg már szedem a bogyót, szóval van olyan, hogy épp csak barnázok, azt is két napig.

A doki erre azt mondta, hogy normális, teljesen mindegy, ha nem akkor jön, amit a papíron írtak, csak induljon meg a szünetben.


Egyébként olyan magától is előfordulhat, hogy egy-egy hónap kimarad, azon még nem kell aggódni. Ha nagyon parázol, egy tesztet csinálj, de nem lesz gond. :)

Ha két egymás utáni hónapban nem jön meg, barnázás szintjén se, akkor érdemes beszélni a dokival, mert lehet, hogy gyógyszercserére lesz szükség.


Nekem egyébként az volt a max, hogy egyik hónapban alig látszott, hogy jönne valami, a következőben meg se jött, én meg totál kétségbe estem. A harmadik hónapban meg olyan erős volt, mint anno gyógyszer előtt. :)

2017. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer se jött meg a megvonásos vérzésem mikor szedtem a fog.gátlót. Egyszer se voltam terhes igaz csak 3 hónapig szedtem.
2017. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után normális, ha megváltozik a megvonásos vérzés napja. Ha mindig pontosan beveszed és nem hánytál, nem volt hasmenésed a beszedést követő 2-3 órában, akkor nem vagy terhes. Ha nem jön meg, mindenképp menj el dokihoz.
2017. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedtel antibiotikumot ???? Hasmenes volt????
2017. dec. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma megjött :D

Bocsi, kicsit túlaggódok mindent :D

2017. dec. 16. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!