Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt olyan kismamák...

Vannak itt olyan kismamák akik veszélyeztetett terhesek és szigorúan feküdniük kell?

Figyelt kérdés
Ti hogy ütitek el az időt? Hogy viselitek ezt az időszakot?

2017. dec. 19. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 2 hete fekszem hematóma miatt. Ha felszívódik, akkor egy kis időre szabadabban mozoghatok majd, aztán megint fekvés lesz, mert méhnyak elégtelenségem van (az előző terhességem emiatt vetéléssel végződött a 20. héten...)

Nem könnyű, de igyekszem így berendezni most az életem.

Sokat netezek, most a karácsonyi időszakban ajándékokat rendelgettem, párommal együtt mézeskalácsot sütöttünk (ő odakészített nekem mindent, én össze gyúrtam, az ágy mellé húztunk asztalt, ott nagyon bénán és lassan kinyújtottam a tésztát -ahogy fekve lehet, kiszaggattam, párom kisütötte, utána egy darabig elvoltam a díszítgetéssel...)

A TV engem egyáltalán nem érdekel, nem köt le.

Összeállítottam a karácsonyi menüt (remélem, addigra már többet mozoghatok); bevásárló listát készítettem, most a meglévő ajándékokat kezdtem el becsomagolni (hihetetlen aprólékosan, kártyákat, díszeket készítve rá, csakhogy menjen az idő).

Kb. ennyi. Valahogy eltelik mindig a nap...

2017. dec. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát neked sem könnyű ezekszerint.

Én most járok a 22-ik hétben mélyen tapadó méhlepényem van.

Hematomám nekem is volt az elején, de szerencsére felszívodott. A tv engem sem köt le, egyfolytában kapcsolgatom. Bízom benne, h csak pár hetet kell így kibírnom, és feljebb húzódik. Én szinte meg sem merek mozdulni, nagyon rám ijesztettek. Probálom terelni a gondolataimat, h ne ezen agyaljak, de nagyon rossz egyedül egész nap, párom este jár haza, anyukám szokott meglátogatni. Ma is jön már alig várom.

Kitartást neked,szorítok, hogy minden rendben legyen veletek.

Kellemes ünnepeket :-)

2017. dec. 19. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy sokat alszom. Addig is megy a nap, és nem agyalok. A legrosszabb az egészben az, hogy az izmaim teljesen lesorvadtak, 'összetöppedtem', pedig mindig is csupa izom, sportos alkat voltam.

Ha felkelek egy kicsit, akkor mindig megszédülök, és gyengének érzem magam. De remélem, ez majd hamar megszűnik.

2017. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Kicsit off, de neked okozott vérzést a méhlepény? Mert nekem is mélyen tapadó, fedi a belső méhszàjat, a dokim meg kb csak legyintett rá. Én ugyanúgy dolgozom és csinálok mindent, de azért néha rám tör az aggódás.Igaz, eddig semmi vérzésem nem volt.
2017. dec. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem véreztem, nekem a genetikai ultrahangon is és az én nőgyógyászom is azt mondta, h egy időzített bomba ami bármikor elkezdhet vérezni, szigorú pihenést rendeltek el. Azaz, csak wc-re és zuhanyozni kelhetek fel. Nekem részlegesen fedi így a 22 ik hétre. Hányadik hétben jársz?
2017. dec. 19. 21:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a 22. héten vagyok. Fura, hogy ennyire megoszlik ez, pedig nekem is fedi a méhszájat, mégsem mondott semmi ilyet a dokim. Pedig tegnap is nézte uh-n és még mindig ott van a lepény.
2017. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tényleg érdekes, ugy látszik ahány orvos annyi szokás. Fórumokon is utána olvasgattam ott is azt írták a kismamák, h feküdniük kellett.

Mondjuk nem tudom, h mi a jobb, h ennyire rámijesztettek, vagy, h ha nem mondanak semmit. Én meg sem merek mozdulni, tényleg csak a minimális mozgás.

Próbáld azért kímélni magad, amennyire tudod. Meddig szeretnél még dolgozni?

Én ugy terveztem, h 7 ik honapig, de engem nem engedett az orvos.

2017. dec. 20. 13:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak az utolsó hónapot tervezem itthon tölteni, de majd meglátjuk, mi lesz addig. Remélem, a lepény is feljebb megy addigra és nem lesz akadálya.
2017. dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!