Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a megoldás működne? Fontos.

Ez a megoldás működne? Fontos.

Figyelt kérdés
Júli 27-re vayok kiírva a babámmal.22 éves vagyok 18 éves korom óta bejelentett munkahelyeim voltak.így kapnám a gyedet amire ugye azt a törvényt olvastam hogy az előző év akkor nekem a 2009es évből számítják jan-tól dec-ig.azt is végig dolgoztam,illetve volt benne 2 hónap munkanélküli amit akkor ki is merítettem.viszont január 1-el elkuldtek a munkahelyemről probaidőm végén a terhesség miatt.eddig biztosítva voltam mert nappali iskolába jártam januártól eddig.most visznont sokan,köztük könyvelők is azt tanácsolták,hogy menjek be a munkanélülibe hogy regisztráljanak és nyilván legyek tartva,így biztosított lennék a szülés alatt.és nem vesznék el a gyedtől?szerintetek?bocs a hosszadalmaS írásért,remélem tudtok segíteni.köszönöm előre is.
2010. jún. 3. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen be kell menned a munkanélkülibe.Jül tanácsolták.

38 hetes kismami

2010. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi.
2010. jún. 3. 09:03
 3/8 A kérdező kommentje:
de az nem lesz akadály hogy voltam munkanélkülin tavaly?szerintem nem kellene mert akkor pénzt kaptam ez meg így csak "papírmunka" nem?
2010. jún. 3. 09:04
 4/8 anonim ***** válasza:
ÍGy van, minél előbb kérdezz rá, hogy mennyi ideig vagy jogosult álláskeresési támogatásra, mert annak a függvénye, hogy kapod-e a juttatásokat. A lényeg, hogy 1. a szüléskor legyél álláskeresésin - így jár a tgyás - 2. a tgyás lejárta után pár napra jelentkezz vissza, igényeld a gyed-et, majd az álláskeresésit mondd le, így járni fog a gyed is. De ehhez fontos, hogy még mennyi időre veheted igénybe az álláskeresésit.
2010. jún. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az nem elég, ha regisztrált munkanélküli vagy! Álláskeresésin legyél, akkor jár az ellátás.
2010. jún. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek az előttem szólókkal hogy mindenképpen menj el álláskeresési támogatásra,veszteni valód nincs max pár óra sorbanállás,de én nem vagyok benne biztos hogy jogszerüen küldtek el a munkahejedről.Én úgy tudom hogy terhesség miatt nem szabad nőket kirugni,bár ez lehet hogy a próbaidőre nem vonatkozik.Szerintem mindenképpen nézz utánna a munka törvénykönyvébe.

Boldog babavárást 19h km

2010. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt sajnos el lehet küldeni még a kismamákat is, bármilyen következmény nélkül. Négy esetben nem él a felmondási védelem: rendkívüli felmondás esetén, a próbaidő alatt, a határozott idejű szerződés esetén a határozott idő lejártakor, illetve a munkáltató megszűnése esetén.
2010. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor mindenképpen elmegyek a munkanélkülibe..köszi a válaszokat.
2010. jún. 3. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!