Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Refluxos kismamák, nektek mi...

Refluxos kismamák, nektek mi használ savtúltengésre?

Figyelt kérdés

Terhesség előtt is volt refluxom, de tök jól tudtam diétával karbantartani, évek óta nem szedtem gyógyszert. Jelenleg 32. hetes kismama vagyok, a napi maximum szedhető Rennie-vel is csak ülve tudok aludni 4-5 ébredéssel, és kétszer eszem egy nap.

Próbàltam már Gaviscont, hascsikarást okozott, Salvus vizet, semmi nem jó.

Kinek, mi vált be? Inkább savlekötő érdekelne, a tej és társai tényleges reflux esetén nem használnak.



2016. okt. 14. 21:34
 1/6 Alain Delon ***** válasza:
Nem vagyok kismama, nincs refluxom sem, de ha véletlen este olyat eszek, amitől felmegy a savam éjszaka, sárgarépát szoktam enni. Az lecsillapítja. Szerintem egy próbát megér. Ártani biztos nem fog.
2016. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én habzsoltam a Rennyt..már a maximuma sem érdekelt..

néha elrágcsáltam egy háztartási(vagy győri) kekszet, az is hat, de azt nem szívesen ettem, nehezemre esett, főleg hajnalban gyömöszölni, de odakészítettem a párna mellé..

2016. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség előtt nem volt ilyen gondom csak amikor várandós voltam. Homeopátia segített de már nem emlékszem mi volt a neve. A patikában biztos segítenek neked. Javított a helyzeten , megoldást a kisfiam megszületése hozott.
2016. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg szódabikarbóna
2016. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi. Terhesség előtt nem volt 30 hetes koromig a diéta elég volt onnantól szedhettem renniet akármennyit, ihattam a szódabikarbónát, ennél jobban nem tudtam odafigyelni az étkezésre sem, mégse segített semmi. Aludni úgy aludtam, hogy 2 párnával megtámaszkottam a vállam és még egyet tettem a fejem alá is, de így is ébredtem arra, hogy van valami a számban aminek nem kellene... szülés után első éjjel már jobb volt, másnapra meg semmi bajom nem volt már.
2016. okt. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolso valaszolohoz, semmi. Pedig probaltam mindent, amit lehetett, de lenyeges valtozast semmivel sem ertem el. Nekem igazabol a 34. Hettol durvult el igazan a helyzet, begyulladt a nyelocsovem is a savtol. Szimplan nagy volt a baba is es nagyon fent volt a hasam is, nyomta a gyomrom es nem zart a gyomorszajam, visszajott a sav.

Akkor lett jobb, amikor leszallt a hasam, ez 38 hetesen volt. Egyik naprol a masikra teljesen megszunt a gyomoreges, mintha soha nem is lett volna. (Mondjuk az aranyerem viszont ezzel a lendulettel kijott, mert ahogy beekelodott a baba feje, mar ott nyomott.)

Egyebkent erdekes, de a masodik terhessegemnel egyaltalan nem volt gyomoregesem, pedig feltem tole elore. De semmi. Eleve lent is volt a pocakom vegig, a baba is kisebb volt, talan ez volt az ok, de ugyanolyan taplalkozas mellett soha nem ereztem a savat.

2016. okt. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!