Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ekkora különbség lenne az...

Ekkora különbség lenne az országok terhességi protokollja között?

Figyelt kérdés

A kérdésem inkább érdekesség. Az ismeretségi körömben baby bumm van . A saját nővérem 16 hetes terhes itt Budapesten,maganorvossal. A sógornőm 15 hetes terhes , ők Ausztriaban elnek. És egy nagyon jó barátnőm aki Amerikaban él. Első érdekesség: sajnos a nővérem és az Amerikaban élő barátnőm is vészesen hányós lett. Mindketten 10 felett hánytak. A tesóm sokszor 15x . Mindketten szenvedtek . A kezelésük: A tesóm itthon kapott néhányszor infúziót és végig szenvedte a heteket . Felkelni sem tudott. Most már kevesebbet hány de azért még előfordul. De komolyan mondom rémes állapotban volt . A barátnőm kint viszont gyógyszeres terápiát kapott ami antihisztamin tartalmú gyógyszert is tartalmazott . Ő ezert sokkal jobban viselte. Itthon a tesómnak nem javasoltak semmilyen gyógyszert maximum néha kúp csak az infúzió. Nemhogy gyógyszeres antihisztamin terápia.


A másik eset . Most gondolom az idő miatt a testvérem 5 napos nagyon erős migrénbe szenvedett. Hanyt róla,nem tudott bemenni dolgozni . Se vizesruha se semmi sem hatott . Orvosok agyon ijesztettek,hogy tilos a gyógyszer maximum 1 szem panadol de tűrni kell a fájdalmat. A sógornőm szinten napokig tartó migréntől szenvedett. Neki kint azt mondták nyugodtan vehet be paracetamol tartalmu fájdalomcsillapítót annyi napig ameddig szükséges. Elavult már ,hogy szenvednie kell a kismamának. Mindket hölgy vérnyomása tökéletes.



Nyilván ezeket családon belül megbeszéltük. De most akkor hol az igazság?! Nálunk elavult a kismamák kezelése vagy kint kezelik lazán?????



2017. dec. 29. 08:14
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
*engem
2017. dec. 29. 09:50
 12/23 anonim ***** válasza:
66%

Országon belül is nagy eltérések vannak.Sőt kórházon belül az orvosok közt is.De nemcsak terhesség terén.Pl.a csecsemő hozzátáplálása is állandó vita...4 vagy 6 hónap.Nem is értem.Ugyan azon iskolában végzett védőnők mást és mást mondanak.

Így egy laikusnak nagyon nehéz eldönteni mi a jó.

2017. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%
Én pl a védőnői szolgáltatással nem vagyok megelégedve. Kikaptunk egy fiatalabb védőnőt. Olyan hülyeségeket mondott, hogy a baba fenekét csak vizes ruhával törölgessük meg. Ráadásul feleslegesnek tartom az egészet, másolgatta a leleteimet. A vizeletvizsgálatot simán megtudtam itthon is csinálni, mert vettem olyan csíkot, ami neki is van és persze a többi dolgot is ( súly, vérnyomás). Nyilván nem tudok ezek ellen mit tenni, mert kötelezővé tették sajnos. Viszont azt is hallottam, hogy külföldön ég és föld ez a fajta szolgáltatás is.
2017. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Külföldön kevesebb az orvosi ellenőrzés. Helyette többet beszélnek a védőnővel. Több helyen szinte szülésznő szetepet töltenek be. Itthon nem szeretik őket, pedig a külföldi kollégák is tudnak olyan bődületes baromságokat mondani, hogy itthon kb a negyedéért meglincselnék őket.
2017. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%

Németországi védőnő tanácsai közül egy pár szösszenet:

A vastabletták nem jók, helyette inkább vörösbort kell inni terhesen

Szülés után, ha hazaérnek a kórházból szintén meg kell inni egy pohár bort. Ez átkerül az anyatejbe és a kicsi is megnyugszik. Így sokkal könnyebb lesz kezelni ezt az egyébként stresszes helyzetet.

2 hétig nem szabad fürdetni az újszülöttet, mert a víz tönkreteszi a bőrét

Ez csak egy pár dolog, szerintem nekem többet már nem is mert elmondani az unokatestvérem. Hát, nem tudom mi lenne, ha itthon is ilyen tanácsokat osztogatnának.

2017. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%
Én most vagyok 26 hetes kismama Angliában ... Csak a fogalmak helyretétele miatt a midwife akihez itt kell járni itt szülésznő a health visitor pedig a védőnő.. Namár most azt kell mondanom ,hogy otthoni példákat látva nem szülnék Magyarországon a világ összes pénzéért sem . Elég sok helyen voltam az országban sajnos korházakban( család szétszorva ) és azt kell mondanom ,hogy köszönöm nem ! Nem elég ahogy viselkednek az emberrel ,de a környezet is olyan .. Sajnos azt látom,hogy otthon ha nincs fogadott orvosa valakinek nem is ugy fogalkoznak vele.. sajnos csecsemő halál is történt ismerősi körben ezért . Itt Angliában valóban nem találkozol orvossal a szülésig csak akkor ha gond van . A midwife ok mindenben segítő készek ,bármikor lehet tőlük kérdezni stb . A vizsgálatok fele itt nincs mint otthon és valahol feleslegesnek is tartom a kismamák hurcolását azért,hogy órákat várjanak lényegében a semmiért . Itt minden alkalommal nézik a midwife ok a vérnyomást , a szivhangot stb stb .. Az elejétől fogva 2-3 hetes idöközönként kell menni ,de van ,hogy több.. nekem jol esik ,hogy nem zaklatnak majd minden héten egy egy vizsgálattal . Dolog érdekesslge ,hogy szülés után itt a midwife jár nem pedig a védőnő és ők sem telepszenek ugy az emberre mint otthon . Gyógyszer náluk kb a paracetamolban merül ki ha nagy gond van akkor irnak csak ki komolyabbat. Inkább a természetesség hivei és amig nem muszáj nem gyogyszerezik teli az embert .
2017. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
40%

Ezen el kell gondolkodni

Magyarorszag sok sok vizsgalat orvosi ellenorzes ennek ellenere a csecsemohalandosag az anyai halalozas a komplikaciok a csaszar az obsterische abuse a gatmetszes a mehektavolitas stb stb tobbszorose a nyugati orszagokehoz kepest ahol ,, laza,, a szulesznoi terhesgondozas.

A statisztika nem hazudik....a tendszer draga korupt es rossz eredmenyeket hoz.

2017. dec. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Én elvileg jövő héten szülök, a fogadott orvosom olyan, hogy a leletemre sem emlékszik. A védőnő azt mondta nekem a múltkor, hogy aggodalommal tölti el milyen anya leszek, mert nem beszélek túl sokat a babáról. Hihetetlenek...
2017. dec. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%
Hát, kedves angliai 16-os, nekem kint él egy barátnőm Angliában. Orvosi-bocs, szülésznői műhiba miatt a gyereke 0-s Apgarral született. Igen, jól olvassátok, halva született, de sikerült újraéleszteni. Rengeteg ok volt már arra, amiatt itthon-ahol Te nem szülnél-, már régen megcsászározták volna. Kezdve attól, hogy túlhordta, ez önmagában még nem ok, csak ha már van vagy 5, akkor mégis. Meconiumos víz, nem tágul, aztán a csúcs, hogy romlik a gyerek szívhangja, de nem, még mindig nem császrozunk, szülje meg. Tessék, az eredmény egy életjelek nélküli újszülött, újraélesztve, de oxigén hiány miatt a mai napig testi fogyatékkal él. Ja, és mielőtt azt gondolnátok, hogy hát persze, biztos túlzás, ahhoz mit szóltok, hogy beperelték a kórházat Angliában, és pert nyertek?! Ennyit arról, hogy ki nem szülne itthon és ki nem szülne Angliában. ja, biztos vannak itt gáz kórházak, nade ezek szerint ott is!!!Ja! És csak azért tudják mindenféle kezelésre vinni a gyereket, meg fejleszteni, mert pert nyertek, az a rengeteg pénz, amibe ez kerülne, nem tudnák kifizetni, hála Istennek, MINDENT fizet a kórház! De csak mert megnyerték a pert!!! Viszont a gyerek soha nem fog járni, beszélni!!! Hát no komment!
2018. jan. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Utolsó .Nagyon sajnálom ,hogy igy jártak . Nem mondtam egy percig sem ,hogy itt sincsenek különbségek de én itt akárhány kismamával illetve anyukával beszéltem mindenkinél gond nélkül zajlott minden . A történetben nekem csak az a furcsa ,hogy eddig akárkivel beszéltem volt aki túl hordta és minden rendben zajlott ennek ellenére is . Viszont hallottam olyat is ,hogy a kismama szülési terve ellenkezett a teendőkkel igy az orvos nem azt tette amit ő gondolt jónak. Nálunk azt is nézték ,hogy most voltam megfázva nem e lett baja a picinek annak ellenére ,hogy napokon belül helyre jöttem .
2018. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!