Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Viszket a hüvelyem. Orvos...

Viszket a hüvelyem. Orvos csak 2-án leghamarabb. Valami jó praktika?

Figyelt kérdés
Az előző terhességem elején is volt ilyen, de nem emlékszem mit írt fel a doki. Nincs folyásom, egyszerűen viszket belül. Még van 2 nap szinte mire orvoshoz tudok menni.. olyan hosszú idő.
2018. jan. 1. 01:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én még csak reménykedem, hogy van baba ( majd 2-3 nap múlva kiderül) és ugyanez a bajom.Semmi folyás, vagy kellemetlen szag, "csak" viszketek, és ha hozzáérek, akkor utána egyre jobban és egyre nagyobb területen viszket.Nekem a patikában a gynophilus hüvelykapszulát ajánlották, mert az nyugodtan alkalmazható terhesség alatt is.Illetve én még kipróbáltam, hogy a betadine kúpot nem helyeztem fel, hanem kicsit megolvasztottam és bekentem kívűl ahol viszketett, mert ugye a betadine fertőtlenítő.
2018. jan. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sztem Canesten kúpot vehetsz, azzal nem ártassz, illetve kívülről kenőcs. Persze legjobb lenne, ha doki látna, de ha nem bírod addig, akkor ezt nyugodtan megpróbálhatod.
2018. jan. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én régi tapasztalatomból, miszerint a felborult hüvelyflórát a krémek, kúpok csak tetézik, terhesség alatt párszor ülőfürdőt vettem. Ez egyből segít. Egy nagy lábasban vizet forraltam, beledobtam jó adag cickafarkat és kamillát és levettem azonnal a tűzről. Lefedve ázott 15-20 percet, majd beleöntöttem egy lavorba, adtam hozzá hideg vizet, minél melegebb, annál jobb, de persze ne égessen. Ebbe beleültem, minimum 10 percre, inkább tovább, akár 30-ra is (zárt méhszájjal).

Minden használathoz újat kell főzni. Ezzel a főzettel vattával is mosogathatsz kívül-belül (minden egyes áttörléshez egy új, tiszta darab vattát használj, ne ugyanazt az egy darabot tedd vissza a még tiszta főzetbe).


Nekem ez ezerszer jobban bevált. Sajnos régen sokat szenvedtem, amiért 16 évesen kis viszketésre azonnal krémeket, kúpokat és fogamzásgátlót kaptam (szűz voltam, barátom se volt). Teljesen elnyomták a hüvelyflórámat és sokévnyi kínszenvedés következett, a végén már jarni se tudtam méhfájdalom nélkül és még ekkor is csak váltogatták a fogamzásgátlót meg a huszonnyolcadik gomba ellenes kúpot próbáltatták ki, én meg 9 orvosnál jártam. Akkor kezdett javulni, mikor a természet patikájához fordultam. Ez azután történt, hogy az egyik pécsi nőgyógyász széttart lábakkal 5 orvostanhallgató jelenlétében azt állította, nincs is semmi bajom, én meg totál kiakadtam. És rájöttem, nem is lenne semmi bajom, ha nem kezeltek volna.


Mára már soha semmi bajom (évek kellettek ezután), ott tartok, hogy még alsómosót se használok, csak ha valamiért illatozni akarok, hehe.


Ha pedig nagy ritkán, évi 2 alkalommal viszket, letojom, 2 nap után a régi.


Most karácsony volt, a sok cukros étel is átmeneti zavart okozhat.

2018. jan. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Canesten ilyenkor nem ajánlott, az előző terhességemnél mondták. Remélem eljutok dokihoz holnap. Amit felír az segít. Ilyenkor nincs nyitva semmi.
2018. jan. 1. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!