Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért magas a vérnyomásom?...

Miért magas a vérnyomásom? Fehérje negatív, vizesedni csak terhelésre vizesedem. Nem tudom mitévő legyek!

Figyelt kérdés

Reggel 3 dopegyt és 1 cordaflex

Délben 2 dopegyt

Este 3 dopegyt és 1 cordaflex, ezek ellenére este felé mindig magasabb vérnyomást mérek, reggelente jó.

Ma voltam íratni a dokinál gyógyszert a vérnyomásom is megmérte (155/100) volt. Holnap után befekszem a klinikára, biztosan bent fognak már végig tartani, ezért holnap még a hiányzó elemeket sűrgősen megvesszük.

Nem értem az egész helyzetet, mennyire törvényszerű, hogy ennyi gyógyszer mellett fokozatosan emelkedik (ingadozik) a vérnyomásom? Toxémia ugye egyelörre kizárva, de nem igazán merek már ezekkel az értékekkel itthon maradni.

Más is volt ilyen helyzetben? Mi lett a vége?


2018. jan. 2. 17:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
47%
És ugyan milyen az a tömegnövelő infúzió?
2018. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, az a glükóz infúzió.
2018. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor 32., 36. hét között lehetsz, az teljesen jó a császár szempontjából, minél tovább marad bent annál jobb, nekünk a 36. hétig sikerült bent tartani, született egy teljesen egészséges, normál súlyú lányunk, a legjobb, amit tehetsz az, ha bent vagytok, bármikor megcsinálják a császárt ha baj van.
2018. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
64%

Olyan nem létezik, hogy tömegnövelő infúzió magzatoknak.

Ha a magzat nem fejlődik rendesen, annak feltételezhetően az az oka, hogy a lepény nem működik rendesen. Azaz ha kívülről adsz cukor infúziót, azzal a magzatnak semmivel se lesz jobb. Ennyi erővel betolhatsz 2 tábla csokit, ugyanott vagy vele.

2018. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Valahol mintha anno én is azt olvastam, hogy ilyen esetben szöllő cukrot kell enni, mert ez hízlalja a babát, míg bent van, de ez oltári baromság szerintem.

Viszont az igaz, hogy mikor legutóbb bent voltam akkor ott egy csak keringetés javítót kapott, mert 39 hetesen kb. 2 kilós volt a babája!

32 hetes leszek pénteken és ikrek vannak a pociban, holnap után mindenhogy befekszem, nem szarozok, mert kezd az egész nyavaja félelmetessé válni.

A babákat viszonylag érzem sokszor, és abban is biztos vagyok jelen pillanat, hogy napról napra erősebbek, határozottan érzem a ficánkolásból. Viszont a házi orvos hozzá tette, hogy van akinél nagy problémát okoz, de van akinél semmit.

És úgy látom, ahogy ti is írjátok, hogy súlyos következményei lehetnek a dolognak, eddig meg akartam a klinikát is úszni, de már kezdem felfogni, hogy nem szabad húzni-halasztani, sokat árthatok az önfejűségemmel és nekem ezek a babák az elsők, nagyon várom őket! ❤

2018. jan. 2. 21:27
 16/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell bunkóskodni, de igen van tömegnövelő infúzió, a pontos nevét nem tudom, de 2 olyan kismamával is feküdtem akik minden nap kapták, mert hiznia kellett a magzatuknak.Az én lepényemmel nem volt gond (minden nap nézte a doki az áramlást), tehát sokat segített volna ha nagyobb a baba, talan nem kellett volna 1 hónapot a koraszülött osztályon töltenünk.Akinek pedig nem volt személyes tapasztalata, az ne okoskodjon.
2018. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
En is nagyon meg akartam uszni, vegul felig sikerult, de nagyon felelmetes volt h fel1re mentem ctgre es fel3 elott meglett a baba, ugy h fel ora elment az epiduralis beadasanak a probalgatasaval, vegul altattak. Szornyu volt h szuletese utan 6oraval lathattam eloszor elobe. De latta a 34hetes uhn h kisebb, elotte megfeleloen nott. De nem gondoltuk h total megall a noves. Mindene kifejlodott, de csak 42cm lett. De a lenyeg h egeszseges.
2018. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Pontosan! 34 hét pedig már egész jó idő! :)

Benne vagyok facen ikres csopikba és rengetegen vannak, akik 25-28 hétre szülik a babákat, nos akárhogy is lesz, bármi is legyen ennek a vége, hálát fogok azért adni, hogy még eddig is bent maradtak.

Holnap 32 hetes uh is, remélem híznak a maguk módján.

2018. jan. 3. 11:01
 19/27 anonim ***** válasza:
16-os, lehet, hogy ott ahol te voltál van tömegnövelő infúzió magzatoknak, bár meglepően hangzik, mert Budapesten pl. nincs ilyen, itt csak egész nap enniük kellett a terheseknek, persze nem sok sikerrel, mert ha rossz a méhlepény, akkor nem fog hízni a magzat.
2018. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam. Fehérje nuku, vizesedés csak ha sokat ugráltam. Ja, és június-július volt, 40 fok, én már utolsó hónapban, az lett volna a csoda, ha nem vizesedek.

De nekem a vérnyomás is érdekesen alakult. A védőnő mért egyszer a 32. héten 132/85 körül, ez nekem magas, 100/70 körül van alapból, vagy ennyi se. Jól ráparáztam, innentől hetente többször mentem hozzá mérni, mindig ilyen 130 valamennyi volt. Elmentem a dokimhoz, kiírt dopegytet, először 2x1-et, aztán majd meglátjuk, plusz naponta 4x mérjek vérnyomást. Oké.

Hazamentem, mérem a vérnyomást, 115/78. Mérek egy óra múlva, 119/80 körül. Megint vártam 1-2 órát, mérem, 117/valamennyi. Hívom a dokimat, hogy ez van, vegyem-e be a dopegytet. Ne vegyem, akkor mérjem napi 4-5x, egy hét múlva tali. Végig az egy hét alatt talán 2 alkalommal ment 130 fölé, amúgy 115-125 között mozgott. Jó, akkor nem kell dopegyt, de mérjük azért itt is meg. 140/90. Hazamegyek, 120/80. És ez ment végig, akárhányszor megmérték kórházban, vagy a védőnő, 130 fölött, 140 körül, ha én otthon, akkor 115-125.

Laborom végig jó, fehérjét védőnővel heti 2x nézzük, semmi.

36. héten áramlás oké, baba pici, nem lesz 3 kg, se 50 centi, de mivel én is kicsi vagyok (terhesség előtt 156 cm 45 kg), ezen nem akadt meg senki.

38+1 NST, baba rendben, de vérnyomás 160/100. Vizelet necces, de dél van, nem is ittam még, baromi koncentrált. Maradjak bent, igyak, vizelet megy a laborba, negatív, minden oké. Közben a vérnyomásomat félóránként mérik, ha egyedül vagyok a szobában, 125, ha bejön a szülésznő, 150. Szuper. Miután kijelentették, hogy nem mehetek haza, le se ment nagyon 135 alá, néha kiugrott 150 fölé.

38+4, ez a vérnyomás gyalázat, gyógyszerre semmi reakció, császár (úgyis az lett volna, két nappal későbbre voltam kiírva műtétre, faros baba). Baba 2200 gramm, 44 centi, de nem sovány, szép kerek, érett, erős, ügyesen szopik, cukra, mindene tökéletes (ezen mindenki meg volt amúgy döbbenve). 7. napon mehettünk haza

Az első 6 hétben hordtam vissza kontrollra, várták az ugrásszerű növekedést, mert állítólag azok a babák, akik azért picik, mert méhen belül nem kapnak elég táplálékot, hirtelen behozzák születésük után a lemaradást. A lányomnál ilyen nem volt. Gyarapodott sokat, de az első két hónapban ilyen 1-1 kilót, aztán már kevesebbet, anyetejes babáknál normál ütemben. És mindig egyenletesen nőtt, kisebb a kortársainál ma is (2,5 éves már, méretre akkora mint egy 20 hónapos kb).


Az eredmény, hogy a mai napig nem tudjuk, hogy mi volt ez, volt-e nekem egyáltalán tényleg terhességi magas vérnyomásom, vagy csak kialakult egy fehérköpeny-fóbia, mert ráparáztam. A babámra először rámondták, hogy emiatt lett kicsi, később vakarta a gyerekorvos a fejét, hogy mivel nem nőtt hozzá a többiekhez, és én is pici vagyok, lehet inkább genetika. Nekem amúgy a vérnyomásom már 100 körül volt, ahogy kivették belőlem a gyereket, egyből lehiggadtam, nem is tudtam fokozatosan elhagyni a dopegytet, annyira alacsony lett. A szülés óta ahányszor mértem, nem volt 100/70 sem, múltkor nagymamáméknál megmértem csak úgy, 4-en néztek, egyből 123... Senki, az orvos se tudta megmondani, hogy kezdődő toxémia volt (bár a 32. héttől csak kibontakozott volna), vagy simán köpenyfóbiám volt, és a babám a vérnyomás miatt lett kicsi, vagy azért, mert én is az vagyok.

Én meg itt állok, és azon agyalok, hogy merjek-e vállalni még egy gyereket. Mert ha nem volt semmi, akkor oké, ha meg toxémia, akkor lehet, hogy másodszor nem lesz szerencsém, és úgy járok, mint a barátnőm, akit 26 hetesen kellett megcsászározni, és hetekig imádkozott a babája életéért, aztán hónapokig/évekig azért, hogy ne legyen maradandó károsodása. És verhetem a fejem a falba, meg élhetek a bűntudattal, hogy nem maradtam nyugton egy gyerek után. Nehéz döntés, mert szeretnék még egyet, de nagyon félek.

2018. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!