Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért magas a vérnyomásom?...

Miért magas a vérnyomásom? Fehérje negatív, vizesedni csak terhelésre vizesedem. Nem tudom mitévő legyek!

Figyelt kérdés

Reggel 3 dopegyt és 1 cordaflex

Délben 2 dopegyt

Este 3 dopegyt és 1 cordaflex, ezek ellenére este felé mindig magasabb vérnyomást mérek, reggelente jó.

Ma voltam íratni a dokinál gyógyszert a vérnyomásom is megmérte (155/100) volt. Holnap után befekszem a klinikára, biztosan bent fognak már végig tartani, ezért holnap még a hiányzó elemeket sűrgősen megvesszük.

Nem értem az egész helyzetet, mennyire törvényszerű, hogy ennyi gyógyszer mellett fokozatosan emelkedik (ingadozik) a vérnyomásom? Toxémia ugye egyelörre kizárva, de nem igazán merek már ezekkel az értékekkel itthon maradni.

Más is volt ilyen helyzetben? Mi lett a vége?


2018. jan. 2. 17:23
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Nézd, nem vagyok orvos, de az utóbbi időben annyi mindent olvastam a terhességi magas vérnyomásról és toxémiáról, hogy talán le is diplomázhatnék.

Nos a nagyokosok úgy tartják, hogy a terhességi toxémia általában az első terhesség alatt alakul ki, önmagában a terhességi magas vérnyomás, keringési zavarokat illetve méhen belüli retardációt okozhat! Ezt a h!zi orvosom mondta, tegnap előtt 155/100as vérnyomásra, megfogta a kezem és orromra kötötte, gogyha fonros nekem a két kis élet, akkor habozás nélkül befekszem a debreceni klinikára, mert itt a koraszülésre is fel vannak készülve.

És igen, gondolkozás nélkül jöttem, a kis lányom pjcit megakadt a hízásban, a kis fiam szépen gyarapszik, aránylag az áramlás ok. Most jön a vicces fele! Mi jelent meg a vizeletemben? Fehérje,a máj és vese értékeim elkezdtek növekedni, igaz még határon belöl de kúszik fel,a vérnyomás meg ingatag, annyi gyógyszert zúdítanak belénk, hogy ennyit más normális ember egy éket alatt nem szed be. Annyit mondtak, hogy 2-3 hetet még húzzunk ki együtt, s tudom hogy menni fog mert erősek vagyunk :)

Ne félj bele vágni, ne vedd el magadtól az örömet, ha megnyugtat kérd ki egy orvos véleményét, vagy akár háromét is!!! 🤗

2018. jan. 4. 23:20
 22/27 anonim ***** válasza:

Igen egyébként, ezzel vigasztaltam magam, hogy nekem is mondta a dokim, meg olvastam is, hogy második terhességnél, ugyanattól az apától kisebb az esélye jóval. Én is rengeteget olvastam egyébként, valószínűleg nem is lennék ennyire beparázva, ha nem láttam volna a barátnőm esetét testközelből :(

Bocsi egyébként a kisregényért, utólag láttam, milyen hosszú, szerintem kicsit terápiás jellegű volt :D

Viszont ezek szerint te jól tetted, hogy bementél, drukkolok nektek nagyon, remélem sikerül még bent tartani őket, amíg kell! De ha jól tudom, már egyébként is elértétek azt a szakaszt, amikor jó eséllyel koraszülés esetén se lenne nagy gond. De persze az a tuti, ha maradnak még :) Szóval hajrá :)

2018. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Igen, elértük. A 32. hét megvan, innestől kezdve szuper jó esélyeink vannak.

Még csak kezdetleges toxémia, a vérnyomásom pedig ingadozik, szóval nem is tartósan magas, alattomos valami ez az egész.

Nem gond, hogy kis regényt írtál, sőt jó hogy megosztottad velem ezeket a dolgokat. És nem szabad félni, számtalan nőnek a m!sodik terhessége normálisan végződött.

2018. jan. 5. 08:06
 24/27 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező, egyben vagytok még?
2018. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Szia!

Egyben bizony! Pont tegnap voltunk 35 hetesek, 37. hétre tervezik a császárt, mert az A baba nem akar megfordulni.

Viszont a méhszáj 4cm-re kinyilt e miatt 33 hetesen volt is egy visszatartásom, 32. hét előtt kellett befeküdnöm a klinikára, mert toxémiát diagnosztizáltak, de kellő oda figyeléssel nagyon jól sakkban lehet tartani.

A dokik már várják az érkezést, sok-sok josló fájásom szokott lenni, legalább is ezekre a fura fájdalmakra azt mondják, hogy az. Azt mondták, hogy mihelyst rendszereződnek ezek a tipusú fájások azonnal császár :) gyakorlatilag bármikor érkezhetnek a picik! :)

2018. jan. 27. 09:50
 26/27 anonim ***** válasza:
De jó, ügyesek vagytok :) Most már szuper nagyok, minden rendben lesz :) Hajrá, ha van kedved, majd írj, ha megszülettek, drukkolok nektek továbbra is :)
2018. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Rendes tőled :)

Itt az orvosi ellátás is 10/10, nagyon sokat köszönhetek a dokiknak meg a kedves szülésznőknek.

Csak a távolság a családomtól, de ezt a kis időt már féllábon állva is kibirjuk. :)

Fő a véheredmény :)

2018. jan. 27. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!