Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív teszt után mi a teendő?

Pozitív teszt után mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap teszteltem egy pozitívat. kb 4 hetes lehet a magzat. Az interneten próbáltam tájékozódni, de több infót is találtam. Hova és mikor kell mennem először?

Egyik helyen azt írták majd csak 7-8. hét körül nődoki, addig semmi. Máshol már egyből zavartak nődokihoz. Harmadik oldalon azt írták, először csak háziorvoshoz kell menni vérvételre, esetleg védőnőhöz. Aki tapasztaltabb már, segítene, melyik a helyes út? Szívem szerint már szaladnék a nőgyógyászomhoz, de lehet, még nem lenne értelme. Ha nem ő az első lépés, akkor váltsak ki már most terhes vitamint, vagy várjak amíg ő javasol egyet?



2018. jan. 9. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felhívod az orvosod, hogy mit javasol. Ennyire egyszerű! Nekem a 6-7. hét között javasolta.

Tipp: a neten az egész terhesség témakörben kismillió eltérő dolgot írnak. A SAJÁT orvosodnak higgy mindig, hisz ő ismeri majd az állapotodat.

2018. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is gratulálok :) Másodszor mindenkinek először a nődokihoz kell mennie. Ő küld tovább, ha már van szívhangja a babának. Emaitt viszont én a 7ik hét környékét javaslom. Addigra már lennie kell, akkor is ha később fogant. Ő adja a papírt, amivel a védőnő kiállítja a terhességi kiskönyvet, ezzel mehetsz háziorvoshoz és vérvételre, mert nálunk pl a doki lepecsételi az adott vérvételhez tartozó oldalt és az a beutalo maga. Azzal megyek vérvételre a 12ik hétig. De ez változó, hogy van ahol adnak külön beutalót, van ahol a kiskönyv maga a beutaló, mint nálunk. A lényeg, először nődoki. Én első babánál rohantam a dokihoz, 5ik hét persze lelombozott, h semmit se lát, uh 2 hét múlva vissza. Akkor már volt szívhang és kaptam a papírokat, amivel jelentkezni kellett a védőnőnél:)
2018. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2# vagyok. Igen, terhesvitamint én máris javaslom, főleg folsavat! Az nagyon fontos, mert az idegcső záródás mostaában megy végbe, amihez a folsav fontos!
2018. jan. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

A terhességet az utolsó mensi elsö napjától számolják, így kb 6 hetes terhes vagy.

Hivatalosan és tapasztalatból is mondom, hogy szerintem a legjobb a 10-ik hét körül elmenni elöször dokihoz, ha nincsen semmi baj. Ott már egy kifejledt szép magzatot fogsz látni, szuper szívhanggal stb...

10-ik héten van az elsö kötelezö, hivatalos vízsgálat, semmiröl nem késel le ha akkor mész.

Kérdés kibirod-e addig.


Èn elsö gyerekkel elvesztettem munkahelyemet(leépítés), így 6-ik héten mentem már dokihoz, ahol csak egy pontot látott a doki, tiszta ideg voltam 4 hétig... Megfogadtam, hogy a második gyerekkel ilyen korán nem megyek el.ìgy csak a 10-ik héten mentem el(közben 2 hetet nyaraltunk), és a legjobb érzés volt, már egy stabil 10 hetes nagy magzatot látni.


De elsö gyereknél én sem bírtam volna ki 10-ik hétig. De 6-ik héten sem érdemes elmenni még. Szerintem a 8-ik hét a legjobb elsö gyereknél.

2018. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vashiányos vagyok, így nep-ferro folgammát már szedek, így a minimális folsav megvan. De ma berobogok az első gyógyszertárba, és jól kikérdezem mit ajánlanak még mellé :) Várok még kicsit, mivel alsó hangon két hét mire kapok időpontot, így valószínűleg a magán nődoki lesz az első kör. Köszönöm szépen a segítségeket! :)
2018. jan. 9. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:
2# én femibiont szedek mert abban sok és jól felszívódó van, de mindenkinek más jön be. Én pl 10ik héttől gravidát szedek majd, de van aki attól rosszul van... Nekem semmi bajom, de a femibion amitől kevesen vannak rosszul! Minden terhesvitamint étkezés után vegyél be, ne éhgyomorra mert akkor tuti a hányás!
2018. jan. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vártam 2 hetet

Mert nem volt sosem nőgyógyászati problémám, terhesséem.

Nincs semmi betegségem


Volt szívhang a 6. Héten már

Ezután ő mondta mikor hova..10 hét háziorvos ekg, beutalokat is elkérni háziorvostól vérvételre. Oda is menni védőnő kiskönyv is ekkor.. 12. Hét genetikai (... Mi kombinált tesztet megcsináltattuk, így a saját doki nem csinálta meg...azt bepecsételte...azon a klinikán saját maga is végez Prena-t-Kobinált és Integrált tesztet is)


Amúgy mindenre szól előre... Nem kötelező dolgokról előre elmondja, hol tudunk utànanézni, és hagy gondolkodást(2 hetet) hogy eldöntsük mit akarunk..

Védőnő is rendes nálunk, kicsit gyakran hív az átlaghoz képest..de lelkiismeretes, rugalmas, fiatalos.. Fb csoportot vezet.. Stb


Tehát megoszlanak a vélemények az első időpontról.. Utána mindent a szádba rágnak :)


Gratulálok!!

2018. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam nődokinál. Én 6. hetesnek számoltam magam, a méretek alapján 5 hét 3 nap a mai :)

Nem küldött még egyelőre sehova, nincs szívhang. 3 hét múlva kell mennem újra, akkor újra ultrahang, szívhangot keresve.

Ladeevit vitamint ajánlott, így azt váltottam ki, meglátjuk beválik-e. Köszönöm szépen a segítségeket mindenkinek! 8 hetes UH után valószínűleg már küldeni fog háziorvoshoz, vagy ahova kell.

2018. jan. 16. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!