Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nagyobb a baj,...

Szerintetek nagyobb a baj, mint egy sima savtúltengés?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 30 hetes kismama vagyok. 2 napja elkezdett nagyon fájni a gyomrom és hányingerem is van. Rólam azt kell tudni, hogy alapból is savas vagyok és terhesség előtt is voltak gyomor panaszaim savtúltengés miatt, most pedig terhesen szintén csak sűrűbben fordul elő. Most is használnak a savlekötős módszereim, ha fáj egyébként, csakhogy olvastam a toxémiáról és ennek a súlyosabb fajtájától a HELP szindrómáról, ami hasonló tünetekkel jár, mint nekem is van. Ezen kívűl gyakori nálam a fejfájás is. A védőnő szerdán nézi meg a fehérjét és a vérnyomást. Egyébként nem ez az első terhességem és sajnos az korábban előfordult már nálam a toxémia.
2018. jan. 12. 01:23
 1/7 A kérdező kommentje:
A helyesírás miatt elnézést kérek, csak telefonról lett írva és folyton átjavít :)
2018. jan. 12. 01:26
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben nem értem, miért nincs otthonra egy vérnyomásmérőd???

Első terhességem alatt nekem se volt, és bár nem volt semmi komplikáció a terhesség alatt (a szülés már más kérdés), de közeledek a 40-hez, ezért második terhességnél feltétlen szereznék egyet itthonra. Sőt, a mostani eszemmel már az első alatt beszereztem volna.

2018. jan. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom akkor tudod ha utana olvastál, hogy a HELLP szindróma iszonyatosan veszélyes, ugye? Tehát ha erre gyanakszol, és otthon nem tudsz vérnyomást mérni sem, akkor sürgősen beszélj az orvosoddal vagy a védőnővel, hogy még szerda előtt nézzen rád!!!!!!! Ez azert nem egy nátha konyorgom...
2018. jan. 12. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még ma orvos szerintem ne vard meg a szerdát.
2018. jan. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben van, még ma felkeresem az orvost köszönöm szépen! Volt vérnyomás mérőm csak édesanyámnak kellett odaadjam kölcsön, mert nagyon beteges és jelenleg nem tartózkodik otthon, hogy visszatudjam tőle kérni. Remélem nem komoly és csak a refluxommal áll kapcsolatban meg a migrénemmel... aggódom :(
2018. jan. 12. 07:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Sterezzvbe egy vérnyomásmérőt !!! Amúgyén os reluxos vagyok - voltam és iszonyatosan migrénes (reflux is okozza ) de a vérnyomásom kifejezetten alacsony . Szóval nem biztos ,hogy baj van !! De persze mindenképp a végére kell járni!
2018. jan. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma voltam, jól vagyunk mind a ketten. :) Nagyon megnyugodtam és boldog vagyok, köszönöm a válaszokat! :*
2018. jan. 12. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!