Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nézetet valaki rögtön a...

Nézetet valaki rögtön a pozitív teszt után HCG és progeszteron szintet vérből?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van közöttetek olyan, akinek pozitív lett a teszt és rá 2-3 napra rögtön csináltatott egy HCG vérvételt? Én múlthéten szerdán tudtam meg, hogy babás vagyok, pénteken el is mentem vérvételre, hogy biztos legyen a dolog. Ma megkaptam a leletet amin ez az intervallum van: 2-4 hetes terhesség esetén 39,1-8388 IU/l az enyém 110,9 lett. A neten az alábbi értékeket találtam: Fogamzástól eltelt 14 nap (azaz itt már 4 hetes a terhesség) 4-426 azért elég nagy a 2 közötti különbség. Illetve a progeszteronom 67,03 a referencia érték 35,68-286,2 az I. trimeszterben. Aki szintén nézetett ilyen hamar kérem ossza meg velem a tapasztalatait <3 köszönöm

2018. jan. 30. 13:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de ennek nem sok értelme van.

A HCG olyan szinten tág keretek között mozoghat (lásd a labor normál tartományát), hogy azon kívül, hogy terhes vagy-e vagy sem, semmi másra nem jó.

Illetve ha felmerül méhen kívüli terhesség, akkor a kétnaponta történő mérés segít eldönteni a kérdést.

De egy tök panaszmentes terhességben minek kell HCG-t méricskélni?

Ha pozitív a teszt, akkor - ha nincs panaszod - 6-7 hetesen elmész egy ultrahangra és kész.

A terhesség megmaradása szempontjából totál irreleváns a HCG szint.

2018. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 azért voltam kíváncsi, mert a HCG meg tudja mutatni a méhen kívüli terhességet is. Délután találtam is róla egy táblázatot, ami levezeti, hogy 4.5.6.héten mi az a HCG mennyiség aminél ha kevesebb, akkor nagy eséllyel utal a méhen kívülire.
2018. jan. 30. 19:00
 13/14 anonim ***** válasza:
Az elég félinformáció, amit találtál. Méhen kívüli terhesség gyanújánál nem elég egy érték, mert abból sok mindenre nem lehet következtetni. Kétnaponta kell mérni, mert normál terhességnél duplázódik, méhen kívülinél meg kisebb ütemben nő.
2018. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nemvart elott 2 nappal pozi lett a teszt. Nemvart napjan 1230 volt a hcg szintem. Tobbet nem nezettem. :)
2018. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!