Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Influenza vagy megfázás?

Influenza vagy megfázás?

Figyelt kérdés

Kedden kezdődött orrfolyással. 37 foknál nem ment feljebb a testhőm. Majd tegnap nagyon fájt a torkom, mintha kést nyelnék... reggelre az is elmúlt, bár azért annyira nem 100-as

torkom. Ma egész nap fájt a fejem... bár nem ettem és nem is nagyon ittam


Nyilván terhes vagyok, 3 hónapos.


2018. febr. 8. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Influenzánál lázas vagy és fájnak a végtagjaid.
2018. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy megfázás, olyan nincs. Vírusos fertőzést szokták megfázásnak hívni, az influenza pedig egy vírus fajta. Szóval bármilyen vírusos fertőzésed lehet. ezt még az orvos se fogja tudni neked megmondani, hogy milyen vírus.

Viszont fordulj orvoshoz, hogy vizsgáljon meg, írjon fel olyan gyógyszert, amit terhesen is szedhetsz, bár kezdetben amíg vírusos, csak tünetenyhítő gyógyszereket szedhetsz, lehet jobb, ha először csak inkább teázol otthon, viszont ha elhúzódik, magas lázad lesz, elkezd folyni az orrod, vagy köhögni és zöldes-sárgás váladékod lesz, az egyértelműen bakteriális felülfertőződésre utal, akkor viszont feltétlenül orvoshoz kell menni.

2018. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!