Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességetek során milyen...

Terhességetek során milyen betegségekkel küzdöttetek? Netalán minden hónapban felütötte a fejét egy "új vagy régi" betegség? Hüvelygyulladás, herpesz, megfázás, influenza, s társaik?

Figyelt kérdés
Ha igen,akkor mik,okoztak-e vmiféle rendellenességet a babánál, ami előbb vagy utóbb kiderültek? Pl,ha a terhességem ideje alatt volt folyamatosan hüvelygyulladásom,gomba-s ezeket kb 10 alkalommal kellett már valamilyen kúppal kezelni, voltam influenzás, s ekkor lázas is pár óráig, terhességi cukorbeteg vagyok, most a nemi herpeszem jelent meg,szóval folyamatosan küzdök valamivel;:( tehat okozhat(tak)nak ezek valamilyen elváltozást méhen belül a babáimnál? Valaki hasonlót átélt?

2013. ápr. 18. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Én 6 hetes voltam, amikor elkaptam egy hányós-hasmenős vírust, erre majdnem ráment a baba is, a gyomrom kikészült, én bevéreztem, kórház, gyógyszerek, stb... Utána megfáztam elég durván kétszer, pedig szedtem mindenféle vitamint... Majd a 16. hét környékétől (lekopogom) ilyen jellegű betegségem nem volt, gombaszerű tüneteket viszont sajnos azóta is folyamatosan sikerült produkálnom, már 3 doboz boraxos kúpot kellett kiváltanom, pedig gondolhatod, mennyire figyelek, hogy idegen helyen ne, vagy csak végszükség esetén használjam a mosdót... De ez sajnos kivédhetetlen. A babának azt hiszem semmi baja, még egy-két hét, és megszületik. :) Minden eredményem jó, a baba szépen nő, ezeket leszámítva problémamentes volt a terhességem.

2013. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 harmadik és 4. terhességemnél is elég sokféle betegségen estem át sajnos nekem ilyenkor lerobban az immunrendszerem plusz allergiás is vagyok plusz a nagyobbak hordták haza oviból a dolgokat.

Első gyereknél "csak" torokgyulladásom volt az első 12 hétben magas lázzal stb. Szedtem persze panadolt hol használt hol nem annyira.

Harmadik babámnál arcüreg és tüdőgyulladással kezdtem ( 5-6 hetes terhesen) amit 10 napig antibiotikummal kezeltek, majd volt hüvelygyulladásom, 3szor voltam kezelve, én is a férjem is. Majd a vége felé pozitiv lett a streptom így antibiotikum ismét.

Most negyedik terhesség, már volt egy durva influenzám első 5-6 hétben, majd vesemedence gyulladásom antibiotikus kezeléssel durva hasi görcsökkel. Ekkor kezdett rövidülni a méhszájam ( 13.hetesen) most "csak" náthás vagyok...:((

Hüvelyfertőzésem még nincs, de tuti lesz:(

A lényeg, egészségesek a gyerekeim szerencsére és a baba is úgy néz ki semmi baja.

2013. ápr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél kb a teherbe eséssel egy időben kezdett kijönni egy szájherpeszem, ami végül nem jött ki, csak pár héttel később elkezdett nőni, annyira, hogy műteni kellett. Ott volt egy vetélésem...azt mondták összefügghet, herpesszel vigyázni kell! Pár hónapra rá terhes lettem, de nem tudtam, így cigiztem, felcipeltünk egy méyhűtőt, hasraestem síelés közben, 2 hétig volt torokgyulladásom lázzal, és a babám olyan egészséges, hogy méééég! :)
2013. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem terhességi kiütéseim lettek 27 hetesen. Én elég súlyosnak éltem meg, mert 0-24-be viszkettem, csúnya kiütések, foltok, hólyagok voltak az egész testemen. Ráadásul nyár volt, és nem járhattam hosszú ujjúba. 1 hónapig csak dokiról dokira jártunk, végül a homeopátia segített.

Ezen kívül egy enyhe náthám (2-3 napos) volt csak.

2013. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!