Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idö alatt tud vissza...

Mennyi idö alatt tud vissza tapadni a méhlepény?

Figyelt kérdés
Én 12hetes terhes vagyok ikerbabákkal és 5 napja egy kevés vért észleltem,bementünk az ügyeletre azt mondták minden rendben van,de másnap ismét minimális vérzés jelentkezett és akkor már bent tartottak a korházban és aut mondták hogy az also babánál a méhlepény 20%levállt és van egy hematoma os feküdnöm kell és 3*2iteogestant kaptam hihy használjam. Akkor egy napig nem volt semmi,de most két napja barnás folyásom van. Ez jo jel akkor a hematoma üegalvadt és azért igy tisztul ki? És mennyi idö kell hogy a lepény vissza tapadjon. Azota nem volt uh sem majd holnap,már nagyon várom.
2018. febr. 8. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
VISSZATAPADJON? Hát én ugy tudom,olyat nem tud :O ahogy a méhszáj se zárul be ,ha egyszer kinyílt. De majd jön vki okosabb.:/
2018. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem ugy mondta az orvos hogy vissza tapadhat. De ha nem akkor mégis mi történik?
2018. febr. 8. 16:50
 3/15 anonim ***** válasza:

Gyorsan utánanéztem. Hülyeséget írtam ,bocsi :)

Azt irjak h pihenes (tenyleg pihenes- szval csak pisi es tusolas semmi mas mozgas) es 2het alatt kb visszatapad.

2018. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy tudom, a méhlepény nem tud visszatapadni. Ha elkezd leválni szigorú fekvés. Kórházban fektetnek egyébként? Csak, mert ez nem egy aprócska dolog. Szülés közben is, ha leválik a méhlepény azonnal császár, mert meghalhat a baba is meg az anya is. Remélem odafigyelnek rád és nem veszed te sem félvállról. Ikrekkel ez még veszélyesebb.


Bocsánat nem ijesztgetni akarlak, de én tuti meg se mernék moccanni innentől kezdve.


Nyilván, mivel kicsi a leválás még nem olyan hatalmas gond, de tényleg nem szabad félvállról venni. Semmi megeröltetés. Ha leválik, akkor a baba nem kap oxigént.


Minden jót kívánok, remélem semmi baj nem lesz! Vigyázz magatokra!

2018. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi,ezt nem nagyon találtam sehol hogy írja mennyi idö kell neki. Remélem 5 nap kórház után haza engednek holnap.
2018. febr. 8. 16:55
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, ha te is es kérdező is utána olvasna akkor kicsit megnyugodhatna mindenki :) enis ezt hittem.. de most olvasgatok. Es nem semmi mire kepes a meglepény
2018. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én hiszem hogy visszatapad és minden rendbe lesz utána,szivos gyerekek ök.
2018. febr. 8. 16:57
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sima terhesseggel volt reszleges lepenylevalasom 12 hetesen. Szinten a szele valt le es lett ott hematoma is, jo nagy.

Nekem eros, hirtelen gorcseim lettek, majd elontott a ver, ezzel kezdodott. Azutan napokig barnazas volt, ahogy utult a hematoma.

Nem kellett korhazban maradnom (mondjuk nem Magyarorszagon elunk, mas a rendszer), de fekudnom kellett kb 3 hetig, plusz kontoll uh-ra jarni egy ideig.

Nekem azt mondtak, hogy siman lehet jo vege, az a kerdes, hogy levalik-e jobban a lepeny, ha igen, akkor baj van, mert azt sehogy sem lehet megakadalyozni.

Szerencsere kibirtuk epsegben, 17 hetesen meg volt nyoma uh-n, 20 hetesen mar semmi sem latszott belole. A keringes is jo volt, nagy babam is szuletett.

Amugy en teljesen jol voltam, a 3 hetnyi fekves utan meg egy hetig voltam betegszabin, majd dolgozni is visszamehettem.

Szoval tenyleg rendben volt vegul minden.

Drukkolok neked!

2018. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is nem rég jártam így. Azzal a különbséggel, hogy nekem nem vált le a lepény, de abból véreztem, mert teljesen fedte a méhszájat.

Ömlött belőlem a vér. Másnap tenyérnyi darabokban távozott az alvadt vér. 2 hetet voltunk kórházban, és azóta is feküdnöm kell. De a babánk jól van. Most is épp tornázik a pocakomban :)

Szóval nem könnyű, de érzem, hogy végig tudjuk csinálni és minden rendben lesz!

Kitartást! Feküdj szigorúan!

2018. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nekem nem görcsölt semmi meg s vér is kevés volt. Remékem holnap megnyugtatnak és haza is mehetek. Köszönöm a kedves válaszaitokat!
2018. febr. 8. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!