Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvízvételes genetikai...

Magzatvízvételes genetikai vizsgálat? Vagy inkább a vérvételes? Ki melyiket választotta?

Figyelt kérdés
2018. jan. 16. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Vérvetel..


Nem éreztem indokoltnak, hogy vetélés veszélyes vizsgálatot valasszak, plusz nem ad biztosabb eredményt, mint az ilyen beavatkozás nélküli tesztek...

2018. jan. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a véleményem, de a vérvételes nagyon drága.
2018. jan. 16. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Magzatvíz vételeset választanám. Azért, mert a vérvételt nem fogadja el egy kórház sem.
2018. jan. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Amniocentézisen voltam, vagyis a magzatvízvételesen, ahogy te írtad. Téved az első válaszoló, mivel sokkal pontosabb eredményt ad, mint a vérvételes. Nem véletlenül küldik ilyen vizsgálatra azokat a kismamákat, akinél a vérvételi eredmény valami aggodalomra ad okot.

És ma már nagyon-nagyon ritka, hogy valali emiatt vetéljen el, mivel ultrahang mellett végzik.

2018. jan. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vervizsgalatot valasztottam. Nekem sem indokolta volna semmi az amniocintezist csak az eletkorom. Maradtunk a prenanal. 👍🏻

Egyebkent meg annyit arrol h mit fogadnak el es mit nem, erre azt a valaszt kaptam egy illetekes orvostol, hogy a mai vilagban mindent meg lehet oldani...! Szoval ha rossz lett volna az eredmenye akkor sem kellett volna csak azert az amnio h elvegyek.

2018. jan. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan ezek nem kötelező vizsgalat, úgyhogy nekem ez nem indok.., hogy a kórház mit fogad el

Csak a sajat megnyugtatásomtra kellett


/ nálam az éltkor sem indokolta a vizsgálatot/

Persze, ha pozitív lett volna, akoor , ha nem akarja megtartani az ember, akkor muszáj menni magzatvízmintavételre...de akkor már nem hiszem, hogy indok,hogy tart az ember a vetéléstől..


Szűrési hatékonyság az amnio esetén sem 100%..


Amikor kellett beleástam magam...


1.

2018. jan. 17. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Amnio: 99%

Kombinált 85%

Integrált a végére 95%

Nipt teszt -vérteszt- (ez a Prenatest, Nifty, Verifi vagy Tranquility ) 99%


Forrás: downbaba.hu


Viszont fontos megjegyezni, hogy álpozitív eredmények is születhetnek vértesztből...

Ezért nem egyszerű a döntés, és emiatt nem fogadják el "diagnózisnak" a kórházak... Viszont álnegatív az 1% az nagyon pontos..


Egyébként én is tettem fel erre vonatkozó kérdést itt gyakorin, amikr aktuális volt.. Szépen lehurrogtak, hogy nem mindegy? Hiszen, a tudat és az eredmény nem szünteti meg a betegségét a babának.. Mintha nem tudná ezt minden kismama..


Magyarul megtalált egy -két abortuszellenes.... Nem elég, hogy egyébként is elég bajom volt, ezzel a döntéssel...mert valóban nem kevés pénz... És magam sem voltam biztos benne,mhogy kell-e....

"De jó anyja leszek ennek a gyereknek, ha már ezen spórolok? Vagy épp akkor nem leszek, ha veszélynek teszem ki..?"


Én ezeken kattogtam a 9-12. Hétig...pedig nem érzem magam "paramaminak"


Kérdező,

Neked mi indokolja a vizsgalatot? Életkor?

2018. jan. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mire akarsz szuretni? Ha a leggyakoribbakra akkor prena vagy más verteszt.


Ha mindenre akkor amnio vagy chorionboholy mintavétel.


Nekem volt mindhárom...

2018. jan. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vérvételes alatt mit értesz? Kombinált/integrált tesztet vagy az anyai vérből történő magzati kromoszómavizsgálatot (prena, nifty, veracity)?


Ha van rá keret, akkor mindenképpen a harmadik. Nem jár vetéléskockázattal, de olyan megbízható, mint az amniocentesis, viszonylag gyorsan van eredmény. Viszont kb. 180 ezer forint, ami azért nem kevés pénz.


Viszont az igaz, hogy a megszakításhoz, ha kiderül valami baj, kell az amniocentesis. De akkor is a vérteszttel kezdenék, és ha ott gáz van, akkor amnio.

2018. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!