Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár után mennyi idő mire...

Császár után mennyi idő mire gyereket lehet biztonságban vállalni?

Figyelt kérdés

A párom sürgősségi császárral szült. Ennek már két éve. Ilyenkor ugye van valami varratképződés/hegesztés féle, nem tudom a szép nevét, de szerintem tudjátok miről van szó. Állítólag még vagy 3 évig biztos nem lenne jó ötlet a gyerek. Nálatok ez hogy ment? Mikor jöhetett második gyerek?

Bízom a páromban, de azt is tudom, hogy fél attól, hogy ugyan úgy rosszul lesz és hipp-hopp meg kell császározni. Nem magával a császárral volt a baja, hanem, hogy nem volt kontroll, nem tudta mi történik. Szerintetek azért mondott 3 évet, mert halogatná/nem akar többet vagy csak aggódik vagy tényleg nem lehet még. Légyszi ne oltsatok, nem az enyém az előző gyerek, bírom is a kis csibészt, de szeretnék sajátot is.


2018. febr. 13. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

A dokim a varratszedéskor azt mondta, 1 évet kell várni a teherbeeséssel. 10 hónap után voltam cytológián, megnézte UH-n és azt mondta, teljesen meggyógyult, ha gondoljuk jöhet a tesó.


Nyilván ki kell kérni az orvos vélemènyét, de nem igaz, h éveket kell várni.

2018. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 1 évet mondott a doki.
2018. febr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy hellp szindróma miatt kellett a császár. Bocsánat, rá kellett keresnem.
2018. febr. 13. 15:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvosom, hogy a két szülés között teljen el 2 év.
2018. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Egy évet szoktak mondani, de már az se baj, ha terhes lesz az ember 5 hónap után. A két szülés között kell legyen 1 év. De sokszor érdemes a tervezés előtt megnézetni, hogy áll a dolog, nehogy gond legyen.
2018. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Remélem csak fél, mert akkor tudom támogatni, megbeszélni vele a dolgokat, de ha sumákol valami okból, azzal nem tudok mit csinálni. Mikor beszéltünk erről, meg mesélt, hogy mi van, akkor leszögeztem, hogy természetesen dokival előtte kellene konzultálni és bármi operatív dolog felmerül, amit még kell tennem, azt megtestesült és egyértelművé tettem, hogy az élete árán semmiképp nem akarnék gyereket (ezt arra mondtam, hogy meg kérdezte, akkor mi lenne, ha kiderül ne, hogy nem lehetne).
2018. febr. 13. 15:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy évet mondott nekem is.

A Kisfiam most volt egy éves de nekem még érzékeny a hegem.tehát mi még biztos várunk egy évet.

Beszélj vele és kérd meg h legyen őszinte mert te elfogadod a döntését és támogatod segited őt!

2018. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Testalkatom miatt 1,5 évet mondott az orvos.

Sogornom 1 évvel utána vállalta volna újra a kistesót, szintén császár után. Az más h 2 évre rá sikerült

Sztem nagyob max 1,5évvel utána teljesen rendben van!

2018. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy a párod a HELLP szindróma miatt fél egy újabb terhességtől, mert ez az ő és a magzat életét is veszélyezteti.

Beszélgessetek, és menjetek el konzultálni szakemberekkel.

Őszintén szólva valószínűleg én is 100x átgondolnám, hogy vállaljak még egy terhességet ha tudom, hogy nagy valószínűséggel újra életveszélybe kerülnék.

2018. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mikor ez szóba került, én mondtam neki, hogy ha ott tartunk, akkor kérjük ki orvos véleményét és ha azt mondja, hogy nincs veszély, akkor is olyan orvossal helyen legyünk, ahol felkészült team van erre és tárgyi feltételek is megvannak, hogy be tudnak avatkozni, ha valami balul üt ki mégis. Abban is egy véleményen vagyunk, hogy ha döntésképtelen állapotban van, akkor ő lenne mentve, ha választani kéne, mert ahogy mondtam nem az élete árán szeretnék gyereket, ő meg egyrészt fiatal, nem szeretné eldobni még a kanalat, másrészt nem szeretné, hogy a gyereke máshoz kerüljön. Hát majd lesz még téma úgy is, akkor sem fogom ezeket a dolgokat másképp gondolni, mert végül is nem csonka családot szeretnék.
2018. febr. 13. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!