Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » UH-n kívül van valami házi...

UH-n kívül van valami házi praktika?

Figyelt kérdés

11 hetes km vagyok. Még 10 napom van a következő UH-ig. Tavaly volt egy "befejezett vetélésem" 5-6 hetesen, tehát kiürültem magamtól, nem kellett művi beavatkozás. Most napról napra egyre jobban félek, izgulok ... ez a terhességem eddig maga az álom, nem vagyok rosszul, nem véreztem, semmi...

Vérvétel és pisivel minden rendben. Szabályos petezsákban szívhang volt 3 hete mikor voltam utoljára.

Ennek ellenére bennem van a félsz, mivel nem érzem magam terhesnek. A cicik fájnak csak. Ha csinálok egy terhességi tesztet és erős 2 csíkot mutat akkor nincs baj a picivel? Vagy valahonnan másképp megtudnám állapítani? 10 napig megőrülök még,amíg a doki lát...

Köszönöm!:(


2018. febr. 17. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Az UH egyértelmű, egy szivhanghallgató vagy megtalálja 11 hetesen vagy nem, ha nem hallod akkor még jobban agyalsz, hogy miért nem találtad meg, pedig csak annyi, hogy még picike. A terhességi teszt úgyis pozitív, semmi értelme. 11 hetesen a HCG se emelkedik tovább úgyhogy egy magánlaboros HCG mérés is értelmetlen. Úgyhogy ez pont az a szakasz, mikor semmi más nincs.
2018. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire aggódsz, menj az ambulanciára, max. annyit mondasz hogy görcsölsz és aggódsz. El fognak látni :)
2018. febr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó javaslatát tartom a legjárhatóbb út.

Viszont ezt sem játszhatod el mindig.


Nem tesz jót az idegeskedés.


( tünetek pedig nem mindig vannak.. Nekem máig nincsenek kézzelfogható tüneteim 22. Hetet kezdtem meg)

2018. febr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon felsz, de nem akarsz orakat ulni az ambulancian, akkor ajanlom hogy menj el babamozira. Ez egy ultrahang, ahol latod a picit, hallod a szivhangjat, nezheted a mozgasat, de olcsobb mint egy ultrahang mivel nincs orvosi diagnozis, csak a video (amit altalaban meg is kapsz). Van eleg olcso babamozi is (nincsenek meresek, 4d uh), meg vannak picit dragabbak is (lemerik a babat, 5d uh), valahova meg kupont is lehet talalni hogy meg jobb aron legyen. Ha gond lenne, akkor azzal a videoval mehetsz surgossegire, azt a szonografus is latja, ha meg nincs gond akkor megnyugszol kicsit.


Masik megoldas a szivhang hallgato, bar azt csak a 14. hettol javasoljak, mivel elotte nehez megtalalni a hangot, ami megjobban megijeszthet. En 10. hettol hallottam vele a szivhangot, csak keresni kellett.

2018. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is aggódós voltam ebben a szakaszban, de nincs rá "gyógymód" csak, hogy bízz benne, hogy a baba rendben van. :-) én is ezzel nyugtatgattam magam. Szívhang hallgató meg rizikós... nekem mellsöfali a lepényem és 17 hetesen elég sokat kerestük mire megleltük. Én nem is használtam utána mert csak fájt a hasamalja töle. De mára már mocorog, így abból tudom, hogy jól van. :-)

21hkm

2018. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs, nekem is ez volt a bajom. Tegnapelőtt nagyon görcsöltem, menni is alig bírtam. Féltem, hogy a babával történt valami, ezért bementem az ügyeletre. Ott csináltak uh-t és mondták, hogy minden rendben van.
2018. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!