Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen mennyire probléma,...

Terhesen mennyire probléma, ha a munkahelyen sokat kell állni?

Figyelt kérdés

Én úgy terveztem, hogy dolgozom, ameddig tudok, ha megy, akkor a 8. hónap végéig is.

Viszont vendéglátóban dolgozom, pult mögött, és sokat kell állni, hajolgatni, pakolászni.

Család azt mondja, felejtsem el, úgyis el kell majd mennem TP-re, mert nem fogok reggel másfél órát zötykölődni a buszon-villamoson, 8 órát álldogálni, aztán este megint 1,5 ótát zötykölődni haza...

Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy bírtátok? Nem árt a babának egyébként ez így??


2018. febr. 19. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pultos-felszolgáló voltam. 37. hétig dolgoztam. Semmi gondom nem volt. Bár könnyű terhességem volt, a hasam nem lett nagy, és nem is vizesedtem. Tehát eleve szerencsés voltam a terhességgel.

Ha megerőltető az állás, egy bárszéket betehetsz a pultba, és máris ülsz. Amúgy én 12 órás majd 14 órás műszakban voltam, de ebből kb 4-5-öt álltam összesen. Nyugis hely volt, és ülhettünk a pultban alapból is, nemcsak a terhesség miatt lehetett.


Szóval ez helyzettől, és munkáltatótól függ. Mennyire partner. És a terhességedtől, mennyire könnyű. Mert lehet, hogy így tervezed, aztán egy vérzés miatt fekvésre ítélnek. Vagy a rosszulléttől nem tudsz dolgozni. Vagy a végén már teher lesz, és nem bírod. SZóval kívánom a könnyű terhességet, de legyen egy B verziód is.

2018. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Terhességtől függ, egészséges terhességben nem gond az állás, én nővérként dolgoztam 12 órában, napi 3 óra utazással a nyolcadik hónapig. A terhesség nem betegség.
2018. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szalag mellett dolgoztam.az utolsó két hónapot otthon töltöttem.bírtam rendesen igaz én nem 1,5 órát utaztam!

Majd érzed mennyire bírod :) nem kell rögtön a többiekre hallgatni!

Hátrányát nem érzem/éreztem!

2018. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Problémamentes terhesként még 34. hétben is babákat látogattam - Hebamma -, annyi, hogy aki megfázott, azt értelemszerűen kihagytam.
2018. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De pl. unokatesóm felesége egész nap rosszul volt, enni nem bírt, mert még a 25. hétben is mindent kihányt szinte, úgyhogy őt szigorú ágynyugalomra fogták, bár úgysem tudott volna dolgozni, gyenge volt, hiába szedett nyolcezer vitamint. :(
2018. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

2es valaszolo: milyen osztályon dolgoztál? Nem tudom elhinni, hogy 8. Hónapig ágy mellett 12 oraban pelenkaztal, betegeket emelgettel, fertőző betegeket láttál el, ha így van, oltári felelőtlen vagy, és ez nem dicsőség. Én is nővér vagyok, de amint megtudtam, hogy babát várok, egyből tp-re jöttem, a te eseted ne legyen példaértékű.


18 hkm

2018. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Előző, második hozzászóló vagyok. Külföldön élek, itt azért mert valaki terhes és kórházban dolgozik azért nem írják ki táppénzre. Nagyon komoly baj kell , hogy legyen a terhességgel ahhoz hogy táppénzre írjana.

A hatodik héten véreztem, de akkor sem írtak ki, egyetlen egy napra sem. Szabit vettem ki egy hétre. Nem minden országban van ez a táppénzcsalás mint otthon.

Egyébként hogy a kérdésedre is válaszoljak, a kórház rendelő részében dolgoztam, főiskolai végzettséggel nem pelenkáznak a nővérek ( otthon sem ! ) emellett műtőben is voltam heti két napot.

Itt akórházban mindig lehet látni terhes kolléganőt. A bőrgyógyász kolléganő 39 hetesen még bőrrákot metszett ki.

2018. febr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a 6.honapig dolgoztam szintén pultosként semmi baj nem volt a terhességemel csak vidékről vonattal utaztam pestre két műszakban voltam a hajolgatás a pultba az volt már napról napra nehezebb ezért mentem el már táppénzre. 36+2
2018. febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

6-os: az sem dicsőség, hogy táppénzcsalást követsz el...

Egy egészséges terhességgel normális orvos nem ír táppénzre. Könnyített munkát kellett volna kérned, amit terhesen is tudsz végezni...

2018. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fertőző osztályon nem fogok kismamákent dolgozni.
2018. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!