Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tettetek az egész napos...

Mit tettetek az egész napos émelygés, szédelgés, gyengeség ellen?

Figyelt kérdés

Nekem néha sírni lenne kedvem a tehetetlenségtől. 8 hetes vagyok, az 5. hét közepe óta majdnem minden nap, egész nap émelygek. Hányni nem kell, szerencsére, viszont az egész napos rosszullét teljesen elveszi az energiámat. Haszontalannak érzem magam, egész nap szinte csak feküdni bírok, mert ahogy mozgok egy kicsit, már szédelgek. A kocsiban rosszul vagyok, negyed órát bírok max... Előtte egy Daedalon tabletta nem árt? A dokim másik városban van, egy órát kell autózni hozzá, szóval nem tudom megoldani máshogy.

Egy évet vártunk erre a babára, nem lehetnénk boldogabbak miatta, hogy végre itt van. De azért nem bánnám, ha kicsit tudnám élvezni az állapotomat. Jelenleg nem várandósnak hanem inkább betegnek érzem magam :(


2018. febr. 19. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét terhességnél a 12.hétig tartott az émelygős,hányós időszak. Én hánytam is nemegyszer. Szinte két óránként ennem kellet valamit,hogy ne legyen hányingerem. Ki lehet bírni. Kitartás.
2018. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most vagyok a 13. hetben:) Szornyen rosszul ereztem mag en is,minden tulzas nelkul orankent hanytam,vagy amint megettem egy falat valamit. Mostanra jobb:) meg nem 100%,de sokkal sokkal jobb. Nekem a gyombertea sokat segitett,es a hideg tonic is:) bar az csak addig mig ra nem untam az izere. Kitartas!:) Jo babavarast!:)
2018. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Nekem a hideg limonádé, enyhe mentolosom rágó meg a jégnyalóka segít, ha kavarog a gyomrom, de sajnos csak ideig-óráig, mindig visszajön az émelygés... Igyekszem sokszor keveset enni, de étvágyam sincs sok... A gyengeségen meg szédülésen meg nem segít semmi...

Igazából lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem örömködök 0-24-ben... A férjem szerencsére nagyon megértő és sokat segít, de néha olyan nyomorultúl érzem magam-lelkileg-hogy nem vagyok túl "hasznos. " Remélem hamar elmúlik...

2018. febr. 19. 14:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első várandósságom alatt félidőig voltak 24 órás "reggeli" rosszulléteim, és én sem hánytam egyszer sem (illetve de: a szülőágyon :D).

Ami nekem segített valamicskét, az a hideg kefir, a narancs és a húsleves, illetve apránként elrágcsált korpovit keksz.

Most a 4. babával a grapefruit, ami enyhíti az émelygést meg a sok savat, de azt veszem észre, hogy így a 13.-14. hét környékén már csökken.

Illetve, a sok cukor, meg általában a szénhidrát nekem nem tesz jót émelygésügyileg, és amióta (2 hete) drasztikusan visszafogtam a szénhidrát-fogyasztást, sokkal jobb a közérzetem.


Szerintem kísérletezz, valami biztos beválik nálad is.


ha megteheted, akkor aludj amennyit csak tudsz, nekem az elején mindig kóros alváshiányom van, simán tudnék napi 12 órákat szunyálni. :)

2018. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Uh, én kb az első rosszullétetem óta semmi édeset nem eszek, mert borzasztó rosszul vagyok tőle... Csokis keksztől lettem először rosszul...

De az eddig bevált kaják se jók mindig, nem mindig tudom követni, mi alapján változik a "baba

ízlése" 🙄

Szerencsére aludni, pihenni tudok eleget, napi minimum 12 óra kell is.

2018. febr. 19. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:

7+6 hetes vagyok. Nekem az elejen segitett a cukros citrom karika. Sajnos most ragondolok oklendezek. Szinte semmit nem tudok meg enni es inni. Neha egy-egy mandarin vagy banan.

Nekem az orvosom ajanlotta a B6 vitamint. Neha segit neha nem.

Kitartast! Jo baba varast!

Ui: en se ugralok oromomben, de belul nagyon boldog vagyok. :)

2018. febr. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kitartást kívánok neked is :)

Nálam is van hogy ami egyik nap nagyon jól esett, másik nap majdnem visszajött.

Tegnap voltam dokinál, adott pár tippet, de nagy része nem volt újdonság. Mondta, ezt túl kell élni. Valószínű a vérnyomásom alacsony, azért szédülök sokszor, szóval be fogok szerezni egy vérnyomásmérőt...

Az viszont lelkileg sokat segített, hogy hallottuk a szívét gyönyörűen verni, szép kis formás gumimacink van 😊

2018. febr. 21. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!