Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menyire rizikós 45 évesen...

Menyire rizikós 45 évesen gyereket szülni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 20. 06:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem egyénfüggő is.Fejős Éva 49 évesen szült,és semmi problémája nem volt.

Nem ítélek el senkit ha 40en túl szül,de azért nem árt inkább előtte.

2018. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én vállalnám. Nyilván van rizikoja, de minden terhessegnek van. A kisfiamat 41 évesen szültem, szeretnenk tesot is, lassan 43 leszek pedig.

ha befolyasolhattam volna előbb történt volna, de igy adatott meg. Ha 45 évesen lehetne gyerekem orulnek neki, jobban, mint amennyire az bantana, hogy miért nem előbb jött.

2018. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha már babát várnák, megtartanám 45 évesen is. Akár első, akár többedik. Ha első, akkor már csak azért is, mert utolsó esélyem lenne a gyerekre. Az, hogy 65 leszel, mikor ő 20, nos, egyáltalán nem törvényszerű, hogy rokkant legyen az ember ilyen idős korára. Egy csomóan a 70-es éveikben is tök egészségesek, ez nagyrészt életmód kérdése is. Egészséges 45 évesként nem vacillálnék amiatt, hogy mi lesz 20 év múlva, mert rengeteget tehetsz érte, hogy minden okés legyen akkor is. Az emberi szervezet nem 60-70 évre lenne tervezve alapból.
2018. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak az a fontos, mi van a szívedben. Ha nagyon fogod szeretni azt a gyereket, akkor neki sokkal jobb dolga lesz, mint egy fiatal, de hideg szívű nő gyerekének. Én is megijednék elsőre, aztán azt gondolnám: mekkora csoda, késői ajándék, és megpróbálnám csak azért is nagyon jól csinálni. Ja, és nem hallgatnék a vészmadarakra!!!
2018. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Minden abnormálisan kitolódott. A 30 évesek 20-as módjára buliznak felelősség nélkül, szülni eszük ágában sincs. A 40-esek meg szülnek. A tizenévesek meg nem visszafele élnek hanem előre, 30-asnak sminkelik magukat.

Kicsit összekuszálódtak a nők, szóval ezt a trendet látva simán szülhetsz 50 évesen is.

2018. febr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Annyira, mint 18 évesen vagy 26 évesen. Maga a szülés rizikós, illetve nem mindegy van-e pl. magas vérnyomás, stb. DE 45 évesen is bevállalnám, ha adott esetben úgy alakulna. Kb 10 éve már, hogy egy tv műsorban beszélt erről Ádám doktor, hogy felkészült az egészségügy a később vállalt várandósságokra. Mondjuk erre nem az egészségügy készült fel, hanem inkább a női szervezet, viszont bármi van egyrészt kiderül időben az ultrahangvizsgálatoknak köszönhetően (vagy nem), iletve vannak lehetőségek arra, hogy segíteni tudjanak. (pl. császár) De ez ugye megint csak nem korfüggő! Nem a temető felé kell nézelődj, ahogy itt sokan írják, hogy huh akkor te már 65, meg 70 leszel! Meg egy idős anya mekkora teher. Juj, Isten mentsen meg attól, hogy így gondolkodjanak a gyerekeim. De azért a szerető gondoskodás az jó volt tőle, most meg mekkora gond az idős szülő. A keresztanyám 70 évesen kenterbe veri a 30 éves unokáját. Szóval minden csak hozzáállás kérdése. Jó babázást kívánok. És a szülőiken sem kell összehúzd magad, de majd meglátod. Vegyesen vagyunk , teljes a paletta korügyileg a szülőiken és nem nézzük ki egymást!!!
2018. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Épp erről volt egy cikk a decemberi Nők lapjában. A lényege, hogy manapság egyre jobban kitolódik a gyerekvállalás. Sem az orvosok, sem szociológusok nem igazán javasolják. De persze ennél jóval hosszabban ecsetelik.

(Ha szeretnéd, privát küldesz e-mail címet beszkennelem.)


Én 47 éves férfi vagyok, második házasságomat élem 48 éves nejemmel. Elsőből van kettő gyerekem, ők már huszonéves felnőttek. Mostani házasságomban is van két gyermekem, 9-11 évesek.

Mit ne mondjak, már nem vagyok olyan fiatalos, mint régen. Egészen másképp élem meg a gyereknevelést és a csemeték is másképp élik meg az én apaságomat. Megfontoltabb vagyok, sokkal konzervatívabb, sokkal nagyobb élettapasztalattal bírok. Tízszer meggondolom a dolgokat, mielőtt döntök. Viszont jobb anyagi létet tudok/tudunk biztosítani, mint fiatalon. Van lakásunk, nyaralónk, jól megy a vállalkozásunk, ha akarunk hátradőlhetünk néha. Több szabadidőnk van a gyerekekre és nejemmel egymásra.

Első házasságomban huszonévesen alig láttak a gyerekek a hajtás miatt. Harmincasra pedig szétmentünk, akkor az elvált apuka szerepe jutott nekem és az első két csemetének. (Kapcsolatunk nem szakadt meg, mindig összejártunk, mai napig szoros. Nagylányom és párja én szüleimmel laknak együtt.)


Apukám 39 volt, anyukám 29, mikor én születtem. Szerencsére még mindig élvezzük társasságukat, szeretetüket!

Feleségem már nem volt ilyen szerencsés. Apukája 52, anyukája 30 volt, mikor született. Középiskolás korában halt meg apukája, anyukája 6 éve.


Mi is izgulunk néha, de túl sokat nem gondolunk arra, mi lesz, ha korán eltávozunk. Az megnyugtató, hogy a két nagyobb csemetém és a kisebbek imádják egymást!

2018. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Aztán mi a bánatért kellene ennyire öregen szülni?
2019. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!