Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért titkolják annyira az...

Miért titkolják annyira az emberek a terhességüket az első 12 hétben? Főleg munkahelyen?

Figyelt kérdés

Alapból nem rúghatnak ki senkit azért, mert terhes

Sőt, talán még jól is jön, ha kímélnek kicsit, elengednek az orvoshoz, meg ha baj van, segítenek. Egy vetélés esetén is jól esik a támogatás a kollégáktól, főnöktől. Mindenesetre jobban esik, mint hazudozni arról, mi bajom, miért nem jövök dolgozni stb.


2018. márc. 1. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert, ha elvetél, akkor nem akarja mindenkivel megosztani.
2018. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem titkolják az emberek, hanem egyes emberek titkolják, nem mindenki! Leggyakrabban azért, mert az első 12 hét alatt a leggyakoribb a vetélések száma, ezért! Gondolom, nem akarják bejelenteni, hogy jön, aztán meg, hogy ja, mégsem. Ezért inkább kivárnak.
2018. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

"Egy vetélés esetén is jól esik a támogatás a kollégáktól, főnöktől. "


Az inkább sajnálat, nem támogatás...

ÉS az nem hiányzik egy elvetélt nőnek.

Illetve ilyenkor már nincs védelem, szóval ha olyan a munkáltató, akkor elbocsájtja, mert tudja, hogy "babaprojekt" van, ráadásul egy vetélés utáni terhességnél gyakran azonnal táppénz van. SZóval nem akar 7-8 hónap táppénzt fizetni, meg 3-6 évig állományban tartani a semmire (ami alatt gyűlik a szabi).

Szóval ezért.

2018. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Talán azért is, mert ez alapvetően személyes ügy és nem tartozik másra.
2018. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én hiába voltam már 3 éve a munkahelyemen, havonta volt szerződésújítás, így amíg csak tudtam maradtam - titkolva a terhességet, hiszen tudtam, ha kiderül az az utolsó hónapom ott, a gyedet pedig nem akartam elveszíteni. Hát itt ezért.

Máshol meg, ez magánügy, senkire nem tartozik.

Ha elvetéltem volna abszolút nem akartam volna, hogy 10 percenként valaki rajtam sajnálkozzon!

2018. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Az előzőeken túl azért,

mert ha elvetél, már nem védi semmi. Nem mindenkinek cukimuki a főnöke. Van olyan aki csak addig kedves, amíg meg nem tudja, hogy a munkavállalója családot tervez. Ha elvetél, nem fogja megvárni míg újra terhes lesz, kirúgja amint tudja.

2018. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Már a többiek mindent leírtak, annyit tennék hozzá hogy az első 12 hétben minden negyedik terhesség, azaz 25 % vetéléssel végződik.
2018. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komolyan kérdés?? Nem mindenki van olyan jóban a kollégákkal és nem is mindegyikkel. Pláne nem a főnökével. Volt már neked vetélésed?? Neked lehet hogy jól esett, hogy naponta odajön valaki, hogy hogy vagytok, neked meg fel kell világosìtanod hogy ja már nincs baba. Tényleg tök jó érzés lehet a sok szánakozó tekintet. Később meg a na összejött már újra? Ha meg egy g..ci a főnököd akkor simán kirughat utána....másféle indokkal, mikor épp nem vagy tehes. Én egyébként jóban vagyok a kollégákkal és a főnökömmel is de nem fogom elmondani a tehességet a 12. hét előtt. Tudom, hogy velem örülnének de ez nem babonaság. Mindenki tudja h a 12. hét előtt a vetélés esélye nagyobb. És én nem szeretnék senkinek magyarázkodni. Már azt is nehezen viselem, hogy mióta házasok vagyunk állandóan kérdezgetik mikor jö. a baba. Szerintem nekik is kellemetlen lenne hogy hogy viszomyuljanak ezután hozzám v mit mondjanak. Nekem meg nincs szükségem tutujgatásra..meg ilyen bölcs gondolatokra h majd lesz másik...De a rokonokkal ugyanígy vagyok. Nem szeretném szétkürtölni aztán minden találkozás alkalmával elmesélni hogy mi történt. Van aki szereti ha sajnálják, meg szüksége van rá hogy "mindenkinek" elmondhassa a bánatát.
2018. márc. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Egészségügyben dolgozom és akkor is ott dolgoztam mikor elvetéltem. A főnököm a kolleginától megtudta, hogy nőgyógyászaton feküdtem. Rátelefonált az orvosomra, aki azt hitte mindent tud...

Amíg azt hittem, hogy nem tudják tartottam magam. És igen, rossz volt hazudni azoknak akikkel nap-nap együtt vagyok, de az önvédelem erősebb. Tudtam, hogy túl kell élni a napot és majd jobb lesz. Onnantól folyamatoan bőgtem és nem tudtam teljesíteni, mert mindenki jajjszegényezett.

És ez egy olyan melóhely volt, ahol kedveltek...

Ezt is nehéz volt végigcsinálni ... ha meg ellenségesek és/vagy arra használnák az infót, hogy kirakjanak akkor hogy élnéd túl?

2018. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az nem számít titkolásnak, ha nem közlök bizalmas informáciokat a testemről, idegeneknek.

A többi ok ld fent.

2018. márc. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!