Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Visszagondolva hogyan látjátok...

Visszagondolva hogyan látjátok a H1N1-et? Aki beoltatta magát, megbánta, és aki nem?

Figyelt kérdés
Szerintem nem kétséges, hogy az egész kampány kicsit eltúlzott volt. Kíváncsi lennék a véleményekre. (Csak azért jutott ez most eszembe, mert ezzel kapcsolatba olvastam egy cikket).
2010. jún. 9. 09:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés :)! Én hiszek az összeesküvés elméletben, főleg azóta, mióta a fiam folyamatosan felsőlégúti megbetegedésekben kezdett el szenvedni. Igazából nem is kapcsoltam össze, hogy ez egy bizonyos védőoltás hatása lehet. Majd eljutottunk egy olyan gyerekorvoshoz, aki végre nem minden áron antibiotikummal akarja tömni a kicsiket és felvállalja, hogy a protokoll szerinti elvárt gyógykezelés helyett, inkább gyógynövényekkel a gyerek immunrendszerét erősíti. Én eleinte nem hittem ezekben, de a gyerek már 2 hónapon belül a 2. tüdőgyulladásba ment bele, és elegem lett. Ez a doktornéni pedig elkezdte turbózni a gyerek immunrendszerét, és láss csodát, 3 nap alatt a gyerek antibiotikum nélkül kigyógyult a tüdőgyulladásból. Egész télen immunrendszer erősítés ment, és meg sem fordult a fejemben, hogy még egyszer beoltassam a gyerekem vagy akár magunkat egy olyan szerrel, ami megint csak az immunrendszer eltunyulásához vezethet. Én el is kaptam a H1N1-et, ami 5 nap alatt ment át rajtam. Semmi szövődménye nem volt, mert közben én is az immunrendszeremet kezdtem el erősíteni és nem az influenzára szedtem valami szert. Az emberi test csodálatos dolgokra képes, csak elfelejtettjük vele, hogy hogyan is kell működnie. Könnyebb oltásokkal és gyógyszerekkel teletömni, hogy időlegesen megoldjuk a problémát, de hosszú távon teljesen tönkretesszük.


A vetéléssel kapcsolatban pedig csak annyit, hogy sajnos ez bármikor megtörténhet és bárkivel. Én is vetéltem 23 hetesen baktérium fertőzés miatt, amit ráadásul élő vízben kaptam el. Nekem is a magzatburok repedt meg. Nyilván nem fogok többet terhesen vízbe menni, mint ahogy megértem, hogy Te beoltattad és be is fogod oltatni magad. Ennek ellenére, én inkább amellett tettem le a voksomat, hogy erősítsük magunkat természetes növényekkel, és gyógyszert, valamint védőoltást kizárólag akkor vigyünk be magunkba, ha a szervezetünk képtelen már önállóan megküzdeni a kórokozókkal.

2010. jún. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 10/10 et kaptam (vagyis a kislány ) és az orvosom azt mondta általában a bőre miatt szokott romlani az apgar érték, (9/10) mert a születéskor az nem 100%-os, Általában nem rózsaszín hanem sápadt ez viszi le 9 re az esetek többségében. A kislányomnál ez is stimmelt.

Nekem ezt mondta a szülészem utána.

Az apgar érték nálunk 10/10.

Az értéket a szín, izomtónus,pulzus, légzés és , hogy hogy reagál az orr katéterezésre. Ha tüsszög az a jó.

Mindenre 2 pontot adhatnak, nálunk így lett 10 az első és az 5 perces is 10.

2010. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

A kérdezőtől bocsánat az offért, válaszoltam a 09 .30 nak.

Az előző vagyok!

2010. jún. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én beoltattam magam a 2 éves lányomat és a férjemet is! És lám nem lettünk medők (mert ugye ilyen hírek is felröppentek), mert azóta megint babát várok. Jövő év elején az influenzaszezon kellő közepén fogok szülni elvileg, tuti az idén is beoltatom magam.


Annyit had fűzzek hozzá egy másik válaszoló kapcsán, hogy szinte soha nem vagyok beteg, néha elkap egykis nátha, de eszembe se jut gyógyszert szedni rá, én is az immunrendszeremet erősítem. De pl nemrég elkapott egy igen csúnya gombás fertőzés, amit már nem lehetett kiküszöbölni imunerősítéssel, csak anitbiotikummal. Szóval ha kell hát kell, a mi gyerekorvosunk az utolsók közt írja az antibiotikumot, de ha kell, nincs más választás!


A védőoltásokról pedig még annyit, hogy nem ellennünk vannak és egyáltalán nem gyengítik, hanem erősítik az immunrendszer. Gondoljunk csak bele, ha nem lennének védőoltások, még mindíg tuberkulózis, spanyolnátha és más halálos kimenetelű betegségek tizedelnék a föld lakosságát. Nem kell mindenben összeesküvéselméletet keresni.

2010. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Ha pl. nem lenne gyermekbénulás, tbc, agyhártyagyulladás elleni védőoltás, elég kellemetlen lenne minden szülőnek...(bele se merek gondolni...) A védőoltás nem mumus, valahol üzlet is persze, de pl. a biotáplálkozás vajon nem üzlet, 3szor nagyobb nyereséggel?:) Ennek ellenére bárki bárhogy döntött, elfogadom. Plusz igen, minden apróságért nem érdemes antibiotikumért vagy oltásért rohangálni, én se szoktam.
2010. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy vannak védőoltások, melyeknek hatása a szervezetre jótékony, és szükséges. Azonban vannak olyan oltások, melyeknek beadása nem régmúltra tekintenek vissza, és igazából annak hatásáról sem tudunk érdemben nyilatkozni. Én is beoltattam a gyerekem az agyhártyagyulladás, a tüdőgyulladás, a középfülgyulladás ellen, megkapta a rota vírus ellenit is. Mindent megkapott, amit ma egy gyereknek meg lehet kapni, azonban ezzel olyan szinten amortizáltam le az immunrendszerét - 2 éves - hogy a legenyhébb náthás időszakban is rámegy minden a hörgőjére, és tüdőgyulladás lett a végén belőle. Annak ellenére, hogy be van oltva tüdőgyulladás ellen. Még egyszer hangsúlyozom, én is védőoltás párti voltam éveken keresztül, de a saját szememnek egy idő után muszáj voltam hinni. A gyermekem közösségbe jár. Soha nem keveredtünk ki semmilyen betegségből, mert valaki mindig visszafertőzte annak ellenére, hogy kapta a korának megfelelő immunerősítőket. Most váltottunk, mert elég lett. Nyilván ezután is ugyanúgy be fogom adatni a gyermekeimnek a kötelező védőoltást, azonban továbbra is el fogok gondolkodni azon, hogy azt a védőoltást be adassam-e, ami nem kötelező ugyan, de az orvost keményen megbüntetik, ha véletlenül azt meri mondani, hogy "Én nem adatnám be". Arról pedig nem is beszélve, hogy 20 ezer ember halt meg ebben a betegségben az egész világban. Nagyobb volt ennek a füstje, mint a lángja. Egy betegség ellen védőoltással szerintem akkor kell védekeznünk, ha a szervezet immunrendszere magától képtelen a kórokozókkal megbirkózni. Szerintem azt azért már mindenki átlátta mára, hogy a sertés influenza nem az a járvány volt az emberiség életében. Viszont sok pénzt lehetett belőle csinálni...
2010. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
előttem szólóhoz: és nem csak az az egyetlen!!! mert pl a h1n1 is mikor volt?! a váltság kellős közepén... elgondolkodtató... és még azért volt, és lesz is 1-2 hasonló
2010. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ennyien írtatok, kb ilyen válaszokra számítottam. Ha van még valakinek hozzáfűznivalója, csak nyugodtan...:)
2010. jún. 9. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!