Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes a terhesség valójában?

Hány hetes a terhesség valójában?

Figyelt kérdés

Sziasztok, talan picit buta kerdes, de kivancsi vagyok h ti hogyan szamolnatok!

Az utolso menzeszem 1.napja 2017 dec 2an volt, ciklusom 27/8 napos szokott lenni. Ez alapjan a doki az 1. Alkalommal a varhato szules idopontjat szeptember 8ra, a terhesseg korat pedig 6 hetesre es par naposra tette. A 2. Alkalommal a baba merete alapjan modositott a kiirt datumon , szeptember 1re irta a szulest, mert h a magzat 1 hettel idosebb a meret alapjan, mint ahogy azt 1.re hitte. Igy nezve most menzesz szerint 13, a doki szerint pedig 14 hetesnek kell lennie. Szerintetek?



2018. márc. 5. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyi hetes amennyit az orvosod mondott. A méretekből meg tudja pontosan állapítani.
2018. márc. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Nekem a kisfiammal az utolsó menstruációm nov. 25én volt, 26 napos ciklusaim voltak. Szept. 1jére voltam kiírva, soha nem módosítottak rajta. Végül szept. 7én szültem.
2018. márc. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kiirt idopont szerint nekem is nov25en “ kellett volna” menstrualni, ezert nem volt teljesen vilagos nekem a dolog. Kozben utananeztem, amert adatok alapjan a babym inkabb a 13 hetesnek felel meg, tehat nem ertem mi alapjan nezte egy hettel nagyobbnak.
2018. márc. 5. 08:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is módosították a szülés idejét egy héttel előrébb hozták. A baba méretei alapján mivel egy héttel nagyobb az uh szerint.

Még az utolsó menzesz dátumát is átírták. Pedig az tuti akkor volt mikor mondtam. A ciklusaim is rendszeresek,sőt az együttlétek is akkor történtek meg mikor tudtuk hogy peteérésem volt. Úgyhogy nem tudom mire jó ez a módosítás.

2018. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ha a kiskönyvben is átírta az orvosod a szülés várható dátumát akkor a szerint kell számolni a heteket
2018. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem pl bem módosítottak rajta.. Pedig méret alapján nagyobb. Sőt tudom mikor fogant, az alapján is...

Plusz nekem csak 24 napos ciklusaim vannak... 9-10. Napi peteéréssel


Nem foglalkozom azzal a 4- 5 nappal( nálam ennyi a különbség)


Legtöbb helyen úgyis a mensit nézik...

2018. márc. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem 2016 Dec 2-an volt utolso mensi 1. napja. Az orvos Szept 8-ra kiirt. Nem valtoztatott rajta. Szeptember 14-en szultem.
2018. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy kis érdekesség. Tavaly április 14.-én volt az utolsó menstruációm, ez alapján január 13.-ára írta ki a lányomat, de a méretei alapján változtatott rajta január 21.-re. 13.-án született :-)
2018. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Abíság ***** válasza:

Szia!

Nekem az utolsó mensi első napja dec 1.volt, a ciklusom 30-31 napos. Szeptember 7re vagyok kiírva, majd a méretek alapján 2 nappal van "lemaradva". De nem változtattak rajta. Szerintem a mért adatok sem 100% pontosak. Boldog babavárást nektek!!

2018. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia


Az a szülési dátum még sokszor változhat.Nem kell vele addig foglalkozni míg a baba megfelelően nő ,fejlődik.A méretei alapján valószínűleg 14 hetesnek felel meg azért változtatott az orvos dátumot.Nálam pld 3 héttel többre saccolták az elején a babát és mondták, hogy biztos gond van, mert nem hitték el, hogy a ciklusom 30-napján fogant..Aztán mivel rendesen fejlődött javítottak és a végén akkor szültem mikor én gondoltam, hogy fogok.. A terhességet úgy számolják, hogy az utolsó mensi -től terhes vagy, akkor is ha csak középidőben esel valójában teherbe.

2018. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!