Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít egészségügyi szempon...

Mi számít egészségügyi szempontból nem megfelelő munkakörnek?

Figyelt kérdés
Bölcsődében dolgozom, most leszek 12 hetes terhes és megyek a nőgyógyászomhoz. Én szívesebben lennék otthon, de nem tudom, hogy indokolja e a munkám, hogy kiírjon az orvos. 13 gyerek van a csoportomban,egész nap emelgetjük a gyerekeket, pelenkázunk folyamatosan, sajnos a főnökünk csak a már nagyon beteg gyerekeket parancsolja haza, most is hasmenéses járvány van nálunk, idegileg is megterhelő így egész nap. Imádom a munkám, de most a kisbaba a legfontosabb. Előre is köszönöm a válaszokat.
2018. márc. 6. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Ha megkéred a dokit kiír még irodai munka alól is.

Amúgy az, ami káros a magzatra. Pl. Röntgen és egyéb sugárzással járó munka.

2018. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%

Magyarországon dívik a táppénz csalás, úgyhogy ha megkéred az orvos biztos kiírt.

Egyébként ami veszélyesnek számít, az, ha röntgenben dolgozol, vagy kemoterápiát adsz, ezenkívül az éjjeli műszakot nem szokták engedni.


Én külföldön élek, itt nincs táppénzcsalás, a nyolcadik hónapig dolgoztam nővérként, kórházban 12 órában. Ugyanúgy ahogy mindenki más.

2018. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem, kisgyereknevelőnek lenni nem jelent veszélyt. Ilyen erővel el lehetne venni a nagyobb, közösségbe járó gyereket is a kistesóval terhes anyukától.


Labor, vegyszerek, röntgen...

2018. márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Én a 31. hétig jártam takarítani, pedig ott ugye vegyszerek vannak és emelgetni, tologatni, hajolgatni is kell.

De ha olyan az orvosod és megkéred rá, akkor elképzelhető, hogy kiír táppénzre.

2018. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
31.hétig dolgoztam én is kórházban gyógytornászként bénult betegek között, nem keveset kellett emelni. Egy Klinikán dolgozom a dokimmal, Ő már az elején mondta, hogy hagyjam abba a biztonság kedvéért, de nem akartam. Aztán már nem esett jól az emelés. Kisgyerekeket emelsz, hozzá vagy szokva, gondolom nagyon max 20 kilót emelsz, nem lesz baj. A betegségről nem tudok sajnos mit mondani, én nem kaptam el semmit, de mondjuk kisgyerekek között már lehet netszesebb a dolog.
2018. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%
De, a kisgyermeknevelo ebből a szempontból épp veszelyes munkakör. Nem a feladatok, meg az emelés miatt, hanem a még lappangó, tünetmentes gyermekbetegségek miatt.
2018. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

#2

"Magyarországon dívik a táppénz csalás"

Sajnos. Pont nemrég olvastam kérdést, ahol büszkén írták le, hogy hogyan kezdték ki a terhes kolléganőt. Vagy a főnök milyen aljas módon próbálja likvidálni a kismamát. Nem véletlenül megy sok ilyen okból is táppénzre. Nem állítom, hogy nincs visszaélés is, de azért ne túlozzunk.

2018. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Minden évben az új gyerekeken végigsöpör a bárány vagy rózsahimlő is, gyakori a vírusos megbetegedés, fertőzések....
2018. márc. 6. 15:01
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Felvesznek táppénzre, nyugi. A húgom is bölcsődében dolgozik, minden kismama azonnal táppénzre megy
2018. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Kerd meg dokidat kiir.
2018. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!