Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkezdtem vizesedni, fáj és...

Elkezdtem vizesedni, fáj és nagyon kellemetlen! Vmi jó kis praktika valakinek?

Figyelt kérdés

kegyetlenük elkezdett dagadni a kezem, ujjaim, bokám, majdnem egyik percről a másikra :( a kezem az fáj is rendesen, alig bírom mozgatni az ujjaimat (egészen a könyökömig érzem) :( kérlek adjatok vmi jó kis praktikát, h mit tehetnék akár a további vizesedés, akár a fájdalom ellen.

pénteken megyek orvoshoz.

38hetes mami


2010. jún. 9. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyél sok almát az vízhajtó!Tedd fel mindig a lábad egy párnára és pihi!!!Már nincs sok hátra:))
2010. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit iszol? A vízvisszatartás bizonyos mértékig normális a terhesség végén, főleg, ha mellette nincs semmi problémád (magas vérnyomás, fehérje a vizeletben). Ebben a nagy melegben a szervezeted rengeteg vizet raktároz, ezért minél többet kell inni, hogy beinduljon a kiválasztás. A sóbevitelt néhány napig csökkentsd, az is megköti a vizet!
2010. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ajánlani tudom a petrezselyem teát,csak vízben főzd fel a petrezselymet,vízhajzó hatású....és éjjelre is felpolcolni a lábat....

Tudom ilyenkor kellemetlen a vége felé,de segít.....

2010. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok folyadék, és mellőzd a só használatát, fogyasztását. Kitartás! Sok boldogságot a csöppséghez
2010. jún. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm agyors válaszokat!

a láb pócolás eddig is megvolt, de hát nem sokat segített sajna :(

az eddigi terhességem totál zökkenőmentes volt! ez az első kellemetlenség a picivel kapcsolatban... de hát már csak kevés van hátra :)

2010. jún. 9. 18:58
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha hirtelen kezdtél el vizesedni, én a helyedben elmennék a védőnőhöz, hogy nézzen fehérjét a vizeletedben, nehogy baj legyen. Legfeljebb kiderül, hogy csak a meleg miatt van...
2010. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
úúúú! köszönöm! akkor fel is hívom!
2010. jún. 9. 19:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így vagyok, mint te, nagyon dagad a bokám, olyan mint egy rinocérosz-láb:)))

39+5 napos vagyok, és már alig várom, hogy szüljek. Én napközben többszőr lepihenek felpolcolt lábakkal, utána jó egy ideig, de aztán megint elkezdek dagadni. Az alma nekem nem vált be, most az epret fogom kipróbálni, azt a védőnőm javasolta. A vizeletem rendben volt, szerintem a nagy meleg is közrejátszik. üdv!

2010. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


szia. én igaz mégcsak 25 hetes vagyok, de már 14 hetes kórtól vannak panaszaim. Tudom miről beszélsz. én ha nagyon nem bírom már akkor estére beveszekegy panadolt (vagy algopirint). a védőnőm és a dokim is mondta hogy ezek szedhetőek, persze csak ritkán. múlthéten 3-szor volt rá szükség. Nekem nem hazsnált semmi praktika, pedig vettem rá kétféle homeós bogyót is. reggel ha felkelek nem bírom ökölbe szorítani a kezemet, félig hajlik csak be. hajnalban is ez van ha pisilni megyek, sőt talpra is alig tudok állni. Azért abban irigyellek hogy neked a vége felé jött ki. kitartás, neked már nem sok van hátra.


jaj, a dokim annyit javasolt hogy hideg meleg vizes zuhannyal áztassam a kezeimet. sokszor félálomban kimegyek és felváltva engedem rá a vizet. vagy jégkockát szorongatok hol egyik, hol másik kezembe fürdés közben, s a szabad kezet mindig belenyomom a meleg vízbe. ideig óráig tényleg megoldás, de sajna csak pár percig.


a meleg gondolom kihozta nálad ezt a vizesedést.

könnyű szülést kívánok :-)


szia, 25 hkm

2010. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Nekem a cseresznyét javasoltűé. Bár még nem sok helyen lehet kapni. Mire beérik meg valószínűleg nem lesz rá szükséged. Én is még csak 25 hetes vagyok, de a lábam már kegyetlenül fáj reggel és este. Engem ráadásul meg is ijjesztettek, hogy csak az utolsó hónapban szabadna vizesednem, biztos koraszülött lesz a babám. Na ettől most parázok. De látom nem csak nekem vannak ilyen tüneteim 25 hetesen és ez egy picit megnyugtatott. Kitartás, neked már tényleg nincs sok a végéig. Bezzeg nekem :-)

2010. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!