Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség miatt vagyok táppénz...

Terhesség miatt vagyok táppénzen. Az első táppénzemet jól kaptam meg? Lejjebb!

Figyelt kérdés
Pont május 1-óta vagyok táppénzen babavárás miatt. Ugye a táppénzes papírt úgy adták, hogy az elsőt 3 hétre(amit már továbbítottam is a munkáltatómnak, a többit pedig már 2 hetente fogják.Már ebből is továbbitottam azt amit most kiadott a háziorvosom. Ma jött meg a fizum, ami "kevésnek" tünt elsőre, de rájöttem hogy most akkor ugye csak a 3 hetes papírom alapján bírtak elszámolni??És mostmár akkor következő hónapban több lesz ugye mert egész hónapi táppénz elszámolást tudnak majd nézni?Remélem érthetőre sikeredett:)
2010. jún. 10. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindig is voltak nálam is ilyen csúszások, hol elszörnyűlködtem milyen kevés, máskor meg kicsivel több jött. Szerintem ne aggódj.
2010. jún. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ebből szörnyű kavarások voltak, többet utaltak, kevesebbet utaltak, visszakértek pénzt, végül 8 ezer forinttal én húztam a rövidebbet (hadd ne meséljem el, miért, kisregény lenne). A lényeg, hogy azt tanácsolom: hónap első napjától utolsó napjáig megírva kérd a táppénzes papírt, ha nem akarsz rosszul járni.


Boldog babavárást!

2010. jún. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is 2 hetente adták a papirt,nem tudom megoldják e valahol amit az előz válaszoló irt,hogy hónap első napjától az utolsóig.De ha 2 hetente kapod akkor kb 1 hónapra jön mindig ki,nekem pl április 17-május 14 ig,és igy stb...Egyébbként én pont ma kaptam meg az első tgyás-t .május 8.án szültem,ugye addig volt táppénz.És sokallottam amit utaltak,mire rájöttem hogy még ugye az áprilisból maradt pár nap amit hozzáadtak.Szóval amivel most kevesebbet kaptál,majd ha lezárják a táppénzedet utána fogod megkapni.Kicsit zavarosan irtam,de remélem érthető volt.
2010. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy az is lehet,hogy még ez nem maga a táppénz amit kaptál,hanem betegszabadság,mert ugye az első 15napra az jár.(31h)
2010. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, tényleg erre nem is gondoltam, hogy ez is lehet...
2010. jún. 10. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!