Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek? Tapasztalat valaki?

Nagyon félek? Tapasztalat valaki?

Figyelt kérdés

20 hetes terhes vagyok. Rh- a vércsoportom. Az a 2. babám, az 1. után kaptam anti D szurit.

A 15. héttől vérezgetek, nem túl erősen. A dokim látott egy vérömlenyt (hematómát) a placentám alatt. Szerinte ez okozza a vérezgetést.

Több helyen olvastam, hogy vérzésnél is kaptak anti D-t. Én sajnos nem. Nagyon félek, hogy el kezd a szervezetem ellenanyagot termelni.


2018. márc. 17. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Az azért nem árt,ha megkérdezed az orvosod erről, akár telefonon. Akkor àll fenn veszély, ha a magzat vérével keveredhet a tiéd, pl. szülésnél. Saját tapasztalat annyi, hogy én is vèrezgettem 10 hèten keresztül, a 25. hétig,nem tudták mitől, nem kaptam injekciót. Aztán szülés után se kaptam, mert a baba is Rh- lett. Szóval még ez is lehetséges. Minden vérvételnél néznek ellenanyagot.
2018. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, pénteken fel is hívtam, azt mondta, ne aggódjak, a 24. héten vesznek vért és lesz ellenanyagszűrés is. Figyelni fogják. Remélem, minden rendben lesz. Annak örülnék a legjobban, ha a kicsi is rh- lenne.
2018. márc. 18. 11:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Ritka,de van esély rá, hogy negatívos legyen a baba. Én meglepődtem, mikor mondták a kórházban, hogy nem kell az anti-d. Biztosan minden rendben lesz! Boldog babavárást! :)
2018. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!